Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusok vagy Schnauz...

Kutyakozmetikusok vagy Schnauzer gazdák! Hogyan ápoljam egy óriás schnaci szőrét? Ha eddig vágva volt, akkor trimmelni már nem lehet?

Figyelt kérdés
Most vettem magam mellé egy schnacit, de mivel eddig még nem volt ilyen szőrápolást igénylő kutyám, abszolút nem vagyok otthon a témában. 2 éves múlt, eddig vágták. Volt aki azt mondta trimmelni kellett volna, mert a vágás tönkre teszi a szőrt és utána már nem lehet trimmelni. Azt sem tudom hogy hogyan kell ápolni a szőrét. A meleg miatt nagyon rövidre szeretném vágatni, megköszönném ha valaki küldene képet rövid szőrű schnaciról, hogy megtudjam mutatni az elképzelést a kutyakozmetikusnak.
2015. júl. 24. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Akkor már nem trimmelhető,mert elpuhult a szőr! Sőt már egy nyírás is elég ahhoz,hogy ne lehessen trimmelni rendesen.


Amúgy is fájdalmas a kutyának. Oktatóim is csak kiállítási kutyát trimmmelnek, hobbi kutyát felesleges,jobb a nyírás!


Nyírva így fog kinézni,ugyan úgy nyírjuk meg őket,mintha trimmelve lenne :)


[link]

2015. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és el viszed akkor egy kozmetikusnak tudnia kell milyen a snaci fazon :)
2015. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk meg van az adott fajta amit venni szeretnél, a szőrápolásnak is illett volna utána nézni, de..

Már sajna késő, nem sok esély van hogy valaha is trimmelhető lesz,nagyon könnyen át fog majd ázni a bundája és semmit nem fog védeni kb, de jelzem hogy ne akard kopaszra a kutyát nyíratni.A fajtákat nem véletlenül teremtették olyan szőrrel amilyennel, meg van a funkciója és ha Te azt tönkre teszed neki csak rosszabb lesz.

2015. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze utána néznék, de nem az álomkutyám,csak befogadtam.
2015. júl. 24. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd el valami tényleg hozzá értő kozmetikushoz, talán még rendbe hozható!
2015. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 13:03

Mióta fájdalmas a kutyának a megfelelő időben, megfelelően végzett trimmelés?

2015. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szőrnövéssel egy irányban jól meg lehet nyírni, ha már nyíratod. Utána simán egy vasreszelő lappal időnként áthúzod a szőrét. Ha jó minőségű, kemény szőre van a kutyának, az aljszőr kijön, a fedőszőrök pedig kicsit keményednek.
2015. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha rossz a szőrminősége akkor fájdalmas! De volt alkalmam végig hallgatni ahogy szálkásszőrű tacsi végig sírja a trimmelést,ahányszor csak tépték ki az aljszőrt.Rossz szőrminősége volt!


Szóval egy rossz minőségű trimmelős fajtának igen is fáj!!

Ismerősöm tenyésztette a szálkásszőrű tacskókat 10 évig,nem 1 kiállításon volt és nem egy tacsija volt!


Amelyik kutyának jó a szőrminősége és megfelelő időben trimmelik annak nem fáj,az igaz!


Viszont egy nyírás is elég ahhoz,hogy felpuhuljon a szőre és ne lehessen rendesen trimmelni.


Egy mentett snaci aki 2 éves múlt,ott szerintem a trimmelés már felejtős,mivel nem fajtatiszta,eddig valószínűleg nyírták.

2015. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Normális kozmetikus nem is trimmel olyan szőrt, ami nem alkalmas rá.
2015. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!