Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartható máltai...

Lakásban tartható máltai selemkutya? Nagyon szerténe egyet voiszont a szüleim nem engedik. Hogy vegyem rá őket? IMádom a kötyákat nagyon nagyon.

Figyelt kérdés

Karácsonyra szeretnék kérni egyet..viszönt az édesapám teljesen ellenezni..

De én akkor is megküzdök érte..mindössze miközben suliban vagyok addig lenne egyedül..5 órára mx..

3 sétával..szeintem ez bőven elég mozgás neki.



2015. júl. 24. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tartani, de csak olyan lakásban, amelyikbe beengedik a lakás tulajdonosai. Szóval ezt a kutyaügyet szerintem egyelőre jegeld.
2015. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
10 év múlva is csak 5 órát leszel suliban naponta, vagy akkor már inkább a barátaiddal töltöd a szabadidődet és a kutya azokra a felnőttekre marad, akik már most tudják, hogy nem akarják?
2015. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak lakásban tartható.

Viszont kutyát sajnos csak úgy szabad venni, ha a család minden tagja szeretné.

Lehet, hogy nincs erre pénzük a szüleidnek, vagy nem akarnak erre ennyit kiadni. A vételára egy fajtatiszta kutyának legalább 100 ezer Ft, plusz a havi eltartása is átlagosan 15 ezer körül van, ha beteg, akkor az állatorvos is komoly pénzbe kerülhet.

Másrészt, nem tudom, most hány éves vagy, de jó esetben egy kistestű kutya 15 évig is él. 15 éven keresztül mindig lesz rá időd, napi legalább három sétára, minden áldott napon? Hidegben, esőben, hóban, nyári szünetben, ha továbbtanulsz, ha beteg vagy, akkor is? Nyaralni is magaddal tudnád vinni?

A szüleid gondolom mindezzel tisztában vannak, és ezért ellenzik.

2015. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%

Nekünk is Máltai selyemkutyánk van, 3 hónapos kis aranyos.


Mi is lakásban tartjuk, és nagyon jól érzi magát itt is. Apukádat pedig sokáig győzködd, majd biztos belemegy!

2015. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!:)

egyépként nem azért nem engedik mert nincs rá pénz..tehét eltartani megvenni nem akadály.:)

anyukám is szereti a kutyákat..igazábol mindneki..csak nemtudják megérteni hogy én tényleg gondoznám is fegyelnék rá és minden..:(

2015. júl. 24. 14:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy kutya egy életre szól nem egy Karácsonyra!


Csak is lakásban tartható napi 3-4 séta mellett,míg kölyök 2-3 óránkénti séta!!


Ja és 10 évig minimum csak 5 órát lesz egyedül???


Szerintem 12-15 éves lehetsz.


Hidd el majd 18 éves korod körül már a pasizás,barátnőzés és miegyéb lesz fontos a kutya meg majd a szülőkre marad.

Sajnos környezetemben nem 1 példa van erre, konkrét eset saját húgom.Neki "hála" van még egy kutyám.


Leírom a mi történetünket hátha elgondolkozol az eseten!


Szóval én 10 éves lehettem húgom 7 éves. Anyumék is szerettek volna kutyát,nem csak mi! Aztán rögtön két kutyát hoztunk el,anyum egy ismerősétől. 1,5 évesek voltak már a kutyák. Egyik Havanese másik Bichon Frise.

Szépen foglalkoztunk velük / korán keltünk suli előtt levittük őket, haza a suliból megint le, fél 7 kor megint.Illetve mivel kicsik voltunk anya este 9 kor is levitte őket/Aztán 7 éves volt húgom kutyája mikor daganatot állapítottak meg a lépénél.A lényeg el kellett altatni.Húgom annyira magába gubózott,hogy nincs ott a kutyája.Viszont anyumék több kutyát nem engedtek meg. Aztán eltelt 3 év, 16 éves lehetett amikor mondta,hogy neki kell egy kutya mindenképpen,mert most lépett túl Lolán és úgy érzi készen áll még egy kutyára.Meg rossz nélküle stb. Pár hónap győzködés utána anyuék bele mentek,hogy jó legyen még egy kutya,én kutyám se legyen magányos,meg húgomnak is jó lesz.Így lett még egy Havanese kutyusunk.

Nos a kutya első kb 3 évében húgom példaértékűen viselkedett a kutyájával,parkba jártunk,nagy séták voltak,rengeteget foglalkozott vele.Majd egyre többet járt el a barátaival és a kutya egy kicsit hátrébb szorult,bár nem vészesen.Viszont párkapcsolata lett tavaly tavasszal. Na akkor mondanom sem kell,hogy mi történt. Tavaly tavasz óta le sem szarja a kutyáját,akit előtte 3 évig példa értékűen nevelt,foglalkozott vele!!

1 éve,hogy még egy kutyát etetnem kell,sétáltatnom,fésülni,fürdetni és stb. Én most 23 éves vagyok.Nekem nem volt még komoly párkapcsolatom.Viszont barátnőimmel járok el ide-oda elég sokat.Minden egyes napom meg van tervezve,mivel immár két kutyát kell bele terveznem.

Én is dolgozok ugyan úgy. 10 órában plussz az utazás.

Többször el lett beszélgetve húgommal,hogy kicsit több törődést,legalább sétáltatni vigye el. Most újra lesz vele egy beszélgetés. Én dolgozok egyedül meg nem bírok két kutyával foglalkozni.Enyém idős már igaz,de vele is kell foglalkozni.Húgom kutyája meg egy energia bomba szóval őt le is kell fárasztani. Imádom azt a kutyát.Sajnálnám ha új gazdihoz kéne kerülnie,de anyumék is dolgoznak folyamatosan én már 10 órában dolgozom.Plussz az utazás.Mondjuk egyik héten 2 napot másik héten 3 napot dolgozok. De akkor is ebbe a pár napba meg kell oldani vhogy a sétát de hogyan?!

Húgom bacik levinni legalább a saját kutyáját levinné,ha már az enyémet nem,de nem :(


Időnként elgondolkozok rajta,hogy aki 3 évig mindent megadott a kutyájának,legjobb barátja volt,hogy vált ilyen nem törődőmmé,sőt előtte 7 évig az első kutyájának is mindent megadott. Én nem tudtam,hogy a szerelem ennyire szar hatással lesz rá, házi munkába se segít be. Konkrétan totál ellentéte lett önmagának :(


Szar ilyet mondani,de volt olyan időszak tavaly,mikor elgondolkoztam,hogy ha nem lenne kutyám egy kicsit egyszerűbb lenne,mert alig van időm :/

De nyilván nem fogok a 13 éves kutyámnak ez miatt gazdát keresni,bele is rokkanna,az élete vagyok. Húgomét is sajnálnám elajándékozni akár hogy is van :(

Volt időszak mikor hétfőtől péntekig 8 órában dolgoztam,de egy hónapban 1,5 hét volt 12 óra. Akkor se sokat volt foglalkozva a kutyákkal.Mivel egyedül nem bírom.

Anyum segít ahogy tud.De ő is rengeteget dolgozik.


Viszont tudom azt,hogy felelősséggel tartozunk értük!


Úgy hogy légyszives gondold át a kutyát,a szülők pont ez miatt nem akarnak kutyát a gyerekeiknek,mert a legtöbb esetben ez történik mint húgomnál, párkapcsolat barátok a legfontosabbak.Kutya meg le van szarva.


Tudod az a legrosszabb,hogy szegény kutya mindig ott a gubbaszt húgom ajtaja előtt,hogy engedjék be,de nem akarják.Látszik a szomorúság a szemében. Ugy tud örülni amikor húgom haza jön,ő meg le sem szarja :( csak bezárja az ajtóját sírás kerülget ilyenkor,szegény mit érezhet. Hiába én szeretem,meg foglalkozok vele,játszok vele.Akkor is húgom a gazdája..


Szóval gondold át légyszives,mennyire gondolod komolyan!!! Egy kutya 10-15 évre szól nem pár évre!!!! Ne törd össze egy kutyának a lelkét,hogy nem foglalkozol majd vele! :(

2015. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Barátnőm kutyáját mindig elviszem sétálni mindig kihozom.amelyik kutya megakar harapni még ahhoz is odamegyek megsimogatni nyugodjon meg és ne ugasson.nagyon imádom a kutyákat..SOHA nemtudnék otthagyni egy kutyát..SOHA..nagyon szeretem őket..hát főleg mégha a sjátom is lenne..nekem ö lenne a legjobb barátom..mindig tundák rá időt szakítani..és ezzel nem dobálozok ezekkel a szavakkal..hanem nagyon komolyan gondolom és nagyon szeretnék egyet..:(
2015. júl. 24. 15:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy ötlet:

járj el menhelyre önkénteskedni, kutyákat sétáltatni, bundájukat kikefélni stb. Tedd ezt minden hétvégén. Hátha így apukád is látja, hogy mennyire komolyan gondolod, plusz kutyázhatsz addig is, és még jót is teszel.

2015. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
13 évesen nemfogok dolgozni:D
2015. júl. 24. 23:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor főleg ne legyen kutyád, mert azzal rengeteg munka van! Házimunkát se végzel? Nem segítesz főzni, takarítani?
2015. júl. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!