Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne boldog...

Milyen kutya lenne boldog velünk ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

1. Soha nem tartottunk még kutyát, ezt tudni kell.

2. Kertes házban lakunk, nagy udvarral.

3. Kisgyermek van a háznál. /4 éves/

4. Mindennapi futást nem tudnánk bevállalni vele, csak sétálni, azt is max napi fél óra. Többi együttlét az udvaron és a házban lenne.

5. Játszani, bolondozni, labdázni, "hülyülni", együtt bohóckodni partnerei lennénk. És szeretgetésből sem lenne hiány.



- Közepes vagy nagy termetű kutyát szeretnénk.

- Rövid szőrűt.

- És lehetőleg nem nagyon "nyálasat" :) Csak ne folyjon állandóan a nyála végülis.

- Lakásban is tudjon viselkedni. /Bár tudom, ez elsősorban rajtunk múlik./



#kutya #választás #kutya kisgyermek mellé
2015. júl. 24. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretitek a hosszúszőrű kutyának a bundáját kefélni, a labrador tökéletes, bár inkább a goldent ajánlanám, de mivel nem szeretnétek hosszúszőrűt, akkor labrador is megfelel. A golden retriever türelmes és okos, míg a labrador kissé hiperaktív a gyermekkel.
2015. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy keverék. :)
2015. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bobi87 válasza:
87%
Ez nevelésen függ hogy milyen legyen bent a lakásban nekem például egy Amerika Stafford terrierem van és még soha az életben nem volt vele bajom csak hogy ha ezt ajánlanám nem tudnám hogy te hogy bírnál-e vele és ki tudnál-e fizetni 13-16 ezer forintot ! Kiváló házőrző és ember vará plusz jó sportos,játékos 😊
2015. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Menhelyi cuki kutyát. Érdeklődjetek, melyik kutyus milyen természetű.
2015. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bobi87 válasza:
Bocsi el írtam ember barát 😊
2015. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

1.Ez teljesen neveléstől függ. Mi például kis termetű, kan kutyát szerettünk volna, aztán meglátogattunk egy menhelyet, és most tökéletes boldogságban élünk egy nagy, szuka kutyával. Kis türelemmel és odaadással egy fegyelmezett, boldog, szófogadó társ vált belőle. A kisgyermekhez egykettőre hozzászokik, főleg ha együtt nőnek fel :)

2.Ha van udvar, akkor a napi fél óra bőven elég, a kutya úgyis jobban ki tudja magát mozogni poráz nélkűl, szabadon az udvaron.

3.Szerintem egyáltalán nem éri meg sok pénzért tucatkutyát vásárolni, amikor több ezer különleges és egyedi magányos kutya várja hogy valaki haza vigye és szeresse :) Nézzetek be egy menhelyre és garantálom, hogy egyel többen lesztek hazafele az autóban :)

Ott ugyanazt amit itt leírtál elmondhatod, és segítenek.


Sok türelmet és szerencsét! :)

2015. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Menhelyről válasszatok, ezeket az igényeket tudják a menhelyi kutyusok is teljesíteni.

Mielőtt hazavisztek egy kutyát, tájékozódjatok alaposan róla. A gondozók tudják, melyik kutya milyen természetű. Egy nem túlzottan mozgásigényes, barátságos, nyugodt, fiatal felnőtt kutyát érdemes választani, aki nem ijedős, nem agresszív. Természetesen a kisgyerekkel együtt ismerkedjetek meg vele, vigyétek ki sétálni akár többször is.

A fiatal felnőttet azért javaslom, mert már kialakult a természete, kevesebb gond van vele, viszont még könnyebben tanítható, könnyebben beszokik az életetekbe.

2015. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A Menhelyek most a fullok fullján vannak tele kutya/macska kölykökkel! Én nem is tudnék választani 1 kutyát, ha lehetne se, mert tényleg barmi jófejek és cukik. Plusz a menhelyes kutyák tényleg életük végéig hálásak azért, ha befogadod őket. És általában mindegyik kutyusról külön-külön van leírás, hogy mire számíthattok stb. ha ideiglenes befogadónál van akkor meg már elkezdték szocializálni is! Sok sikert!
2015. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor az előny, ha ideiglenes befogadónál volt? Én azt hittem oda csak azokat a kutyákat küldik, akikkel bent nem bírnak, vagy nagyon extrém esetek. De akkor tájékozatlan vagyok. Körülnézek, köszönöm!
2015. júl. 24. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos mindenféle kidobott kölyköt is odavisznek, van olyan kutya, amelyiket bántották korábban, és ki kellett menteni. Ezek általában nagyon félősek. Olyan kutya is van, amelyik azért került oda, mert a gazdái elköltöztek, megrokkantak, meghaltak, vagy egyszerűen allergiás lett rá a gyerek, és muszáj volt eltávolítani otthonról. Ezer oka lehet, hogy odakerül egy kutyus a menhelyre. Nagyon sok közülük barátságos, aranyos kutya. Amelyik nem való kisgyerekhez, nem olyan, annál meg szólnak, hogy ne válasszátok.
2015. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!