Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem mondani pár...

Tudnátok nekem mondani pár kutyafajtát?

Figyelt kérdés
Olyan kutya kellene nekem ami kevesebb mozgást igényel és nem harapdál.

2015. júl. 24. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon élethű plüss kutyákat lehet kapni. Előnyük, hogy nem harapdálnak, nem igényelnek sok mozgást, nem lesznek betegek, és nem ugatnak, nem esznek . Viszont ki lehet mosni őket, ha koszosak lesznek.
2015. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Hány éves vagy?
2015. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy harapdál vagy sem, az nevelés kérdése. Minden kölyökkutya harapdál, le kell róla szoktatni.

Kevesebb mozgás alatt mit értesz? Csak lakásban tartott kutyának napi legalább 3 sétára szüksége van, kertben tartottnak napi egyre. Erre minden kutyának szüksége van.

Ahhoz, hogy fajtát lehessen ajánlani, több információ kellene.

Kertben vagy lakásban lesz tartva? Vagy is-is, szabadon ki-be járhat?

Mennyi pénzt szánsz rá?

Menny időt fordítanál rá naponta?

2015. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Juhász kutyák: erős őrző-védő ösztöneik vannak, soknak terelő ösztönei. Munkakutyának kiválók. Közűlük kerül ki a munkakutyák koronázatlan királya a német juhász (vagy farkaskutya). Ilyenek még: puli, collie (ő a Lassie), komodor, kuvasz stb.

Őrző-védő kutyák: gázdájukhoz halálig (szószerint) hű, nagytestű fajták. Kifejezetten őrző-védő feladatokra tenyésztették ki ezeket, ezért ilyen szerepkörben verhetetlenek, de általános szerepkörben elmaradnak a juhász kutyák mögött (pl. mentés). Elég sokba kerül a tartásuk, mert a nagy test sok kaját igényel. Ide tartoznak a dogok, masztifok, boxerek, rottweilerek stb.

Vadászkutyák: arra tenyésztették őket, hogy a vadászokat segítsék: nyomkeresők, kotorék ebek (a róka kihúzására a lyukból), retrieverek (a lelőtt vadat hozzák ki bozótból, mocsárból, vízből. Fajok: vizsla, foxterrier, golden retriever, labrador, vérebek (nyomkeresők) stb.

Ölebek: kedvtelési célra tenyésztett szobakutyák. Kistestűek, keveset fogyasztanak, viszont a túltenyésztés következtében gyakran idegbetegek. Pincsik, csivava, uszkár stb.


... and many many more.

2015. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Őt nem kell sétáltatni,beéri ha az ágyadon lehet.Nem eszik sokat.

Nem is harapdál.


Röviden a fajtája PK


íme egy kép róla

[link]

2015. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor már jó lesz egy macska is, nem?
2015. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hű én nem ismerem a nagyon pici mütyüri ölebbkutyákat kérdezd Dr martincsevics péter állatorvost nem ismerem sajna az ölebek fajtákat nekem egy törpatacskóm van de nem harap csak jelez ha érkezik idegen
2015. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező! Neked tudod milyen kutya kell???

Egy PLÜSS KUTYA!!! Ne hogy igazid legyen mert ott fog meg halni az unalomban,mozgás hiányban!!!!


Üdv: egy állatbarát,normális,felelelösség teljes gazdi

2015. júl. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!