Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tennem, hogy ilyesmi...

Mit kell tennem, hogy ilyesmi szőre, frizurája legyen egy uszkárnak (poodle)? Valamint akik ilyen kutyának a tulajdonosai azok írnának egy rövidebb jellemzést?

Figyelt kérdés

Szólval én poodle kutyust szeretnék majd venni, önnálóan ez lenne az első kutyám, de családdal volt már egy labradorunk akit 90%ban én gondosztam, foglalkoztam vele.


Ilyesmi, visszafogott szőrt szeretnék majd neki:


1. [link]


2.


[link]


A fodrásznak mit kell mondanom, hogy ilyet készítsen majd? Ennek nem találtam a nevét, csak az olyanoknak mint a baby oroszlán, meg stb.


Azt még nem tudom, hogy közép, vagy standard méretű kutya kéne e, itt is a segítségeteket kérném... Írhatnátok pro/kontra érveket.


Valamint, ha van itt olyan akinek ilyen kutyája van/volt az írhatna egy rövid jellemzést róla, tudom am, hogy ez az egyed személyiségétől és a neveléstől függ, de az internetről annyit tudtam meg, hogy: Nagyon okos, játékos, rgaszkodó...


(egyébként az alapján ami az interneten fellelhető, mindent tudok neki biztosítani (mozgás, stb.), ezzel nincs probléma és amúgy is kb. 1 év múlva esedékes a dolog)


A válaszokat előre is köszönöm!

18/f



2015. júl. 24. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél ez ilyen hobbi fazon.


Nem kell tenned semmit csak rendesen elmondani a kozmetikusnak,hogy szeretnéd,hogy kinézzen a kutya ennyi.Esetleg vigyél majd egy fotót.Ja és fésülni rendszeresen!!!


Az uszkárból 3 méret van!

Törpe,közép,óriás.


Óriás uszkár tenyésztő talán egy lehet az országban,annyira nem felkapott az óriás méret.

2015. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ! Ment a pont :)


Tudtommal egyébként van "toy" méret is, de az amúgy sem nem vonz engem... Vagy az nincs elfogadva?


Az szerintem nem gond, ha külföldről kell majd beszereznem, hacsak nincs valami szabály, hogy egy bizonyos kor alatt nem vihetem át a határon. De nem tudom, az "üzleti" résznek még utána járok.


Még 1x köszönöm!

2015. júl. 24. 21:22
 3/4 A kérdező kommentje:

Hú, mennyi elírás! Mondanám, hogy teló... De nem :D


Ja, és a kutya korára gondoltam.

Mintha skandináv országoknál lenne olyan, hogy 6 hónapos kora után mehet át a határon.

2015. júl. 24. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nos nekem közép uszkárom van, és mellesleg kutyakozmetikus vagyok. Ez a fazon egyfajta hobbi fazon, amikor a kozmetikushoz viszed akkor elmondod neki, hogy mekkora hosszt szeretnél, de én pl. elmondás alapján egy részen megszoktam mutatni, hogy mekkora, aztan ha rovidebbet akar akkor azt is megmutatom a hasan, mert ott nem fog latszani, ha esetleg megis hosszabbat akar mint ahogy en ertettem. Az uszkárok mancsait le szoktak borotvalni, de nem kotelezo, viszont szerintem nagyon szepek igy es nagyon praktikus is, csak sok hobbis kutyanak feljebb borotvaljak ami nekem nem tetszik, mert kiallitasi kutyanak csak az ujjakig borotvaljak, d a hobbit feljebb szoktak, mert prkatikusabb, ez gazdatol fugg. Aztan a fulek itt egy rovidebb fazonban vannak azt is kulon monndd neki, valamint, hogy a labai akkora legyen-e mint a teste vagy hosszabb - ezt mind monnd meg a kozmetikusnak, hogy tudja mit szeretnél, de ha normalis kozmetikus ugyis megkerdi, elso alkalommal meg en mindig szoktam kerni a gazdat, hogy maradjon ott vele, es akkor tud szolni ha valamit igy vagy ugy szeretne a kutyan. Valamint a pofijukat is borotvalni szoktak, de nem mindenki. Szerintem borotvalva szebbek, es praktikusabb is, én 2, 3hetente borotvalom, mert nagyon gyorsan visszano, de ha nem akarod ilyen surun hordani, akkor hagyhatod hosszabra vagy megtanulhatod te is a nyirasat, nem annyira bonyolult,viszont vigyaz, hogy ne olcso gepet vegyel, mert egy nyiras utan elromlanak az ilyenek. Kozmetikazashoz meg annyit, hogy az uszkárt sokat kell fesulni, en naponta fesulom, igy nem tart sokaig, csupan 5 percet vesz igenybe minden nap. Fontos, hogy jo helyrol vedd és hogy kiskoratol szoktasd hozzá a kozmetikahoz, hajszaritohoz, fesuhoz, sokat fogdosd mindenhol hogy megszokja az erintest, es nem art elvinni meg az igazi nyiras elott egy beszoktatasra, ahol a kozmetikus hozzászoktatja a kutyat a nyirogep hangjahoz, rezgesehez, a hajszaritohoz, az erintesekhez es tud neked tanacsokat is adni.

Nos az enyém nagyon energikus, de tud lustalkodni is csak le kell mozgatni ot, nagyon okos, konnyen tanul, a behivast szinte nem is kellett tanitani, mert folyton a nyomomban van, nagyon gazda manias mint minden uszkár, mindig a sarkamban van. Mi agilityzunk, nagyon ugyes, most volt elso versenyunk, hibatlant ment volna csak en elfelejtettem a palyat, de a kutya szuper ugyes volt, nagy remenyeket fuzok hozza agilityben. En majd par ev mulva szeretnek vele neha dog dancingre is jarni, csak nincs annyi idom es energiam most, hogy annyit foglalkozzak vele, de mar most tud jo par trukkot, csak meg nem olyan profin. En nagyon nagy hangsulyt fektettem a szocializaciora kiskoraban, tanulva az elozo kutyam hibaibol, most nem hanyagoltam el, barhol tudok vele kozlekedni szepen megy porazon, de altalaban szabadon setalunk, csak ut mellett szoktam megkotni. Az engedelmessegre is sokat gyurtam kiskoratol kezdve, mostanra mar teljesen engedelmes (most 1,5 éves), csak neha szalad el ha egy masik kutyat lat, de szepen megy mar lab mellett is marad, ul fekszik messzirol is. En turelmes ember vagyok, csak a sajat kutyammal szoktam turelmetlen lenni sajnos, de probalom magam visszafogni es nem tul sokat akarni a kutyatol azonnal. Amikor kissebb meg nem megy olyan tokeletesen az engedelmesseg, mert meg nem tud annyit koncentralni, de ne csuggedj, mert ha tovabb foglalkozol vele a korral menni fog aztan, csak ido kell neki, hogy megkomolyodjon kicsit. Az en Leom nagyon jatekos, mint emberrel mint kutyakkal. Semmi agresszio nincs benne, se kutya se ember fele. Most volt velunk kirandulni is hegyekben, lefaraszthatatlan ez a kutya, csak egyszer lattam faradnak a 7 napos tura utan mikor az utolso nap biciklivel jottunk le a hegyrol akkor utána látszott rajta, hogy faradt, de egy nap alatt ki is pihente :)

Az enyém ivartalanítva van, ajánlom neked is ha nem akarsz vele kiállításra járni, de ha ilyen fazonra akarod nyirni akkor valoszinuleg nincsenek vele ilyen terveid, sokkal nyugodtabb és szotfogadobb igy a kutya. Es meg sem erezte a mutetet.

Ha barmi kerdesed lenne meg nyugodtan irj privátot.

21/N

ő az én kis drágám: [link]

2015. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!