Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a zsinóros labdának...

A kutyám a zsinóros labdának nem a labdáját, hanem a zsinórját harapja. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vettem a kutyámnak egy zsinóros Gappay labdát. Az üreges, cuppogós verziót. Sosem volt az a nagy labdás, de azért szivesen játszik vele.

Ennél viszont az a gondom, hogy ha mutatom neki, akkor nem a labdára, hanem a zsinórra fog rá.

Hogyan tudnám rávenni arra, hogy a labdára fogjon rá?


2015. júl. 26. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is pont ez a gondom. De igazából elfogadtam, hogy a zsinóros részével tudom motiválni a feladatra. Különben meg elég drága volt. 2000 Ft.
2015. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor ráharap a zsinórra, akkor mondod neki, NEM! és megigazítod, hogy a labdát fogja. Zsinórral ne is engedd játszani. Remélem, a méretének megfelelő labdát vetted?
2015. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
természetesen! A mérettel nincsen gond.
2015. júl. 26. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyorsan meg fogja tanulni, hogy a labdát használhatja , ha zsinór fogásnál elveszed és úgy nem játszol vele.
2015. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, van, hogy a kutyának nem szipmatikus a labda. Az enyémnek is jobban bejön a dogtech-es, mint a k-9-es, pedig ránézésre tök ugyanaz a kettő.

Ha a tiéd zsinórt szereti fogni, miért nem játszol inkább kötéllel vagy hurkával? Nem kell erőltetni a labdát, játék terén ki kell szolgálni a kutya igényeit :) Azzal játsszon, amivel szeret, úgy lesz neki is igazán élvezetes a dolog :)

2015. júl. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akumi! Kötélből tudsz hasonló minőségüt ajánlani? Mert ezt a labdát is ajánlásra vettem, egyszerűen "kiképző labdának" nevezték és elvileg 10 évet is simán kibír, ha nem hagyom előtte. Kötélből van hasonló?

Mivel egy németjuciról van szó, tényleg strapabíró kéne és semmiképpen sem textil, mivel egy használat után már tocsogna a nyálban.:D

2015. júl. 26. 23:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én sima boltit (Fressnapfos, 1-2ezer Ft) használok (pitnek), azok is elég tartósak szoktak lenni. Amelyiknek el van bújtatva a vége, az mondjuk felejtős, pillanatok alatt kibomlik, és lesz egy hosszú köteled, aminek nincs csomó a végén és szétesik, de amelyik le van zárva egy sima egyszerű csomóval mindkét végén, az tuti.
2015. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, a kedvencünk amúgy ilyen formájú, bár szerintem más márka: [link]

Két éve lóg a pecán, volt/van nyúzva rendesen (bár nem folyamatosan), és tökéletes állapotban van. Kényelmesen meg lehet fogni a huroknál, a kutya is rá tud harapni, elég hosszú, nem kapja be a kezedet is, a huroknál fogva fel is kötheted pecára, lógatóra, ahova akarod, én imádom.

2015. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!