Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi tényleg tartható...

A pumi tényleg tartható városban is? + kérdések lent!

Figyelt kérdés

Itt azt írják: [link]

Kérdés, hogy ez alatt kertvárost, vagy akár New York-ot értjük...


Valamint azt is írják, hogy jó házőrzésre. Én nem szeretném őriztetni vele a házat, de mint "sport" lehet, hogy érdekelne.


Még azt is írják, hogy a szuka magasabb... Ez érdekes, kutyánál még nem hallottam ilyet. Vagy ez csak elírás lenne?


Előre is köszi!



2015. júl. 27. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A pumi akár panelban is tartható, mert elég erős idegrendszerű kutya, ugyanakkor nagy a mozgásigénye, ami sok sétáltatással jár, különben bekattanhat a bezártságtól.


Ösztönös házőrző, erre kiképezni sem kell, de a kiképzés minden kutyának jót tesz, és a gazdát is megtanítja sokmindenre, tehát javasolt. A házőrző ösztön miatt elég ugatós kutya, ami egy panelházban gondot okozhat.


A szuka nem magasabb, a nemzetközi standardban 38-44 cm, a kan pedig 41-47.

2015. júl. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Mindenféle kutya tarható városban,ha megfelelő mozgáshoz jut illetve ha a megfelelő szeélyiségű kölyköt választod.Nyilván ha tudod hogy lakásban szeretnél kutyát tartani nem a legmozgékonyabb kölyköt fogod hazavinni,hanem azt amelyik kissé nyugodtabb.

A fajtaleírások erős általánosítások.Nemegyszer olvastam olyat,hogy a karéliai medvekutya agresszív(nincsen olyan hogy agresszív fajta,az egy viselkedési probléma) és találkoztam kutyakiállításon medvekutyával és barátságos volt mindenkivel.

A pumi igen akár panelban is tartható,nagyon jól alkalmazkodik.A házőrzés résszel nem értek egyet,mert nem arra született hogy bezárva egy udvarra ugassa az embereket.A pumi,puli és mudi terelő és hajtókutyák ,míg a komondor és a kuvasz már pásztorkutyák azaz ők jók házőrzésre,mert úgy lettek kitenyésztve,hogy a terelés mellett őrizzék is a nyájat és a gazdájukat.

Úgyhogy egyvalamit érdemes megjegyezni a fajtaleírásokról: minden kutya elsősorban kutya,utána csak a fajta.

2015. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló.


Az utolsó mondatával teljesen egyetértek: négylábú barátaink nem fajták, hanem kutyák.


És anélkül, hogy kritizálni akarnám az ön non-standard kutya osztályozását, szabadjon halkan megjegyeznem, hogy a puli/pumi/mudi trió a legklasszikusabb értelemben vett pásztor kutya. Akiket ELSŐSORBAN terelésre tenyésztettek és nevelnek. A kistestű mozgékony állatok sokkal alkalmasabbak ugyanis erre, mint a nagyerejű, de lomhább kuvaszok, komondorok, farkasölők (volkodav) stb.

MINDEN pásztorkutyának alapfeladata (és ösztöne) a nyáj védelme kint a legelőn és bennt a karámban egyaránt. A karám és a körülötte lévő pásztor létesítmények pedig az ÖSSZES kutya számára, aki a pásztor falkájában van, maga a HÁZ, amit az élete árán is megvéd (szó szerint. Sajnos én már láttam medve által széttépett pulit.)


Szóval a három kistestű TERELŐ fajta nevében tiltakozom, hogy ne lennének megvesztegethetetlen házőrzők is egyben. Nem is beszélve a legfontosabb tulajdonságukról, hogy sírig hűséges, engedelmes és mindig vidám barátok.

2015. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!