Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jó, jobb minőségű tápokkal...

A jó, jobb minőségű tápokkal is ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban olvasom, hogy a kutyatulajdonos térnek át a BARF etetési módszerre, mert a tápokba minden vackot beletesznek és káros a kutyák egészségére.

Nekem 14 évig volt kutyám és ő is csak tápon, konzerven illetve maradékon élt mégsem volt soha különösebb baja.m14 évesen szívbetegségben ment el.

Most tervezem, hogy újra magamhoz veszek egy kutyát, de őszintén szólva nekem ez BARF sehogy nem fekszik. Időm nincsen mindennap henteez rohangálni, illetve tárolási kapacitásom se, hogy a kiporciózott adagokat fagyasztóban tároljam. A jó minőségű tápok is ennyire károsak ?


2015. júl. 27. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

A fenéket károsak a jó minőségű tápok. Évek óta tenyésztek, az örökletes betegségeken kívül semmi táplálásból adód betegség soha nem jött elő a kutyáimon, pedig túl vagy 6 almon azon belül 32 kiskutyán és 5 felnőtt kutyán. Kíváló minőségű a szőrük, testesek, izmosak és nem a legdrágább Acanat eszik. Josera FEstivalozik az egész!


BARF-al meg tapasztalatlanul egy kölyökkutyát nagyon el lehet cseszni! Nem egy ismerősöm kutyája nőlt meg hirtelen a BARF miatt aztán lettek csont és ízületi problémái mert nem jó arányban tartalmazta az étel a Kalciumot és foszfort.


Csakhogy ha elkezded szapulni és sorolni a negatív hatásait akkor egyből lehurrognak és kivágnak az összes csoportból! Nekik is + pénz az ha több embert állítanak át a BARF-ra és árulják a kétes hátterű húsaikat! Nézz meg bármilyen BARF-os csoportot! Minden 5x bejegyzés húst árul!

2015. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Károsnak épp nem káros a minőségi táp, csak feleolyan jó sincs, mint a BARF.

Kollegaám kutyája szinte a halálán volt másfél éve, csont és bőr volt, alig bírt mozogni, folyamatosan fájdalomcsillapítózni kellett, mert tíz méter futástól visított a fájdalomtól és nem bírt lábra állni, pedig jó tápot evett. Elkezdtek nyersezni, a kutya egy hónap alatt összeszedte magát, újra lett vastagsága is, elmúlt a lábfájása (egy szem gyógyszert nem kapott azóta!), minden hétvégén kint rohangál (!!!) a kutyasulin, mint a rakéta. Ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el, hogy ezt a kaja okozta. Halott lenne a kutya, ha nem térnek át nyersre.

Szóval a táp nem feltétlenül káros, csak egyszerűen kevés, legalábbis ahhoz képest, amit a nyers nyújt. Ettől függetlenül nyilván ha nincs lehetőséged BARF-ozni, akkor tápon is eléldegélhet a kutya sokáig, nem kínzás (bár néha úgy érzem, de tudom, hogy irracionális :D).

A helyedben kipróbálnám, csak pár hétig. Eleinte én is azt hittem, hogy nem fér el a fagyasztóban még a két kutya kajája is, aztán annyira megtetszett kipróbáláskor, hogy valahogy mégis sikerült megoldani, meglepően kevés helyet foglal az a 6 kiló hús meg pár doboz zöldség :) Oké, hogy hetente kell piacra járnom (viszont azóta magunknak is rendes hentestől hozom a húst, ha már úgyis ott vagyok :)), de megéri.

Szóval szerintem gondolkodj el rajta, annyit mindenképpen megér. Ha viszont úgy döntesz, hogy nem, akkor se legyen lelkiismeret-furdalásod, a kutya élete azért nem csak a kajából áll. Ha biztosítasz neki egy esetleg rövidebb meg hamarabb lerobbanós, de aktív, boldog és kiegyensúlyozott életet, akkor az égvilágon semmit nem ártasz neki, és még mindig jobb dolga van, mint a kutyák 95%-ának.

2015. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg tápos kutyákat, és BARFos kutyákat. Látni fogod a külömbségeket.


Ha valaki azt állítja hogy a tápok minőségi anyagokat tartalmaznak, azt egy szinten kezelem azzal a kijelentéssel hogy a mekis kaja minőségi alapanyagokból egészséges módon készül.



Én BARFozom, ezelőtt tápoztam. Nem mondom hogy állj át, nézz utána és döntsd el magad.

2015. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló: Persze, elcseszni egy kölyköt. Igaz, hogy én csak 6 kölyköt neveltem fel BARF-on, mégis mindenki azt kérdezte tőlem: "Ez a kutya mért ilyen hiperaktív". Azelőtt Dog Chow-val és Pro Plan-nal etettem, de nem volt hajlandó megenni, hanem egész nap gyomorrontása volt tőle. Most BARF-fal adok neki nyesedéket, farhátat és banánt. Jó energia és vitaminforrás.

Jó, bocsi, nem offolok.

2015. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm !


Akor azt hiszem maradok a jobb minőségű tápoknál és a tápos etetésnél....

2015. júl. 27. 18:02
 6/12 A kérdező kommentje:

Az előzöm kutyám, ahogy említettem soha nem kapott nyers húst, mégis minden nap futkosott a labda után, mint egy őrült, akár másfél-két órát, ha nem colt túl meleg vagy nem esett az eső..

Mindegy, azért még kicsit gondolkodom, most, hogy olvastam a többi választ is...

2015. júl. 27. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Félreérted a dolgot kérdező.


Nem azt mondjuk hogy táppal nem lehet fitt/aktív a kutya. Teszem azt tápos kutya olyan aktív hogy 2 óra után kezd csak fáradni. Nő ez BARFal lehet akár 3 óra is. Nagyjából így tudom elmagyarázni érthetően.


A BARF nem a jó, hanem a joBB megoldás szokott lenni.

2015. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Kb 1 hétre való hús fér a hűtőmbe. Megsütöm a húst hogy ne maradjon benne élő baktérium, élősködő, parazita.

Van otthon egy szatyor táp, abból néha lerakok egy tállal de nem veszem el tőlük. Este lerakom, reggelre elfogy.

A tápot nem szeretik annyira, csak lassan eszegetik. Először mindig a húst eszik meg, ez nyilvánvaló.


Egészségesek a kutyák, szép a szűrük.

Akkor ez milyen etetésnek számít?

Nem tartozom semmilyen csoportba, se barf, se táp.

2015. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok:

Igen, egyébként tényleg sok vackot tesznek egyes tápokba. Jogosan mérgelődtem anno, a táposnál, hogy mindegyik táp azzal kezdődik: gabonafélék. Miért vannak benne gabonafélék? Jó értem, az Eukanuba csirkés-rizsesbe, a Pro Plan Puppy Chicken and Lamb-ba, a Happy Dog Natur Croq-ba elhiszem hogy kell, mivel a rizs gabonaféle. De így anékül mi???

Azt szeretem még a BARF-ban, hogy hamar telíti a kutya gyomrát. A sok fehérjeforrás megtelíti hamar a kutya gyomrát. Míg a csontdarabok lekötik a figyelmét, így a kutyának nem lesz se bélcsavarodása és ha jól elosztjuk, székrekedése se lesz a kutyának. Ráadásul kevesebbet kell járkálni orvoshoz bélgyulladás tüneteivel.

2015. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Akuminak és nekem is pit keverékünk van, az ő kutyáját most hétvégén láttam. Én táppal etetek (Taste of the Wild, tehát nem valami gagyi), ő BARF-ozik. Meg kell mondjam, ég és föld a különbség a két kutya között. Az enyémen egyszerűen nincs zsír, és az izomzata sem tetszik igazán.

Anno nyerseztem, de nem emlékeztem, hogy ekkora különbség lenne, hát most látom. Úgyhogy sajnos azt kell mondjam, hogy a legjobb tápok sem tudnak felérni a nyers etetés szintjéhez.

Én is a lustaság és kényelem miatt szoktam le a hússal való etetésről, de már látom, hogy vissza kell állnom.

2015. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!