Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan dolgoztátok fel a...

Ti hogyan dolgoztátok fel a kutyátok halálát? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves rottweiler kutyánk és sajnos februárban el kezdődtek a ízületi problémái.Ma amikor felkeltünk észrevettük hogy alig bír lábra állni.Ez annyit jelent hogy szinte nem tud felállni.Amikor kihívtuk meg kellett fogni mert különben elesik.Mi ugye eddig is tudtuk hogy már elég gyenge de mai nap eléggé durva eset volt.Felhívtuk az állatorvost és azt mondta hogy 2-3 hete van hátra.Amikor meghallottam egyből felmentem a szobámba sírni és azóta is itt kuksolok és amikor belegondolok hogy apukám ma látta utoljára (Aki a gazdája) egyszerűen nem bírom visszafogni a könnyeimet és bömbölök mint egy hülye gyerek.Apukám nem az a érzelgős ember de amikor elmondtuk neki hogy mi a helyzet és hogy el kéne altatni azt mondta hogy SOHA majd meghal magától.Én elég jól ismerem az apukámat szóval tudtam hogy azért mondja hátha jobban lesz meg ilyenek de nem,nem lesz jobban,csak rosszabodni fog az állapota.Mindegy vissza térve a kérdésre.Már most azon gondolkodok hogy mi lesz ha meghal és egyszerűen nem bírom elképzelni nélküle az életemet/életünket.Szinte vele nőttem fel mert ő 12 éves én meg 13.Mostanában amúgy is sokszor gondolkodok az öngyilkosságon de ezek után egyre jobban :(.Egyszerűen meghalnék nélküle.Nem ugrana fel a kerítésre amikor haza jövök nem kezdedne el pattogni amikor meghallja a kajástál hangját és egyszerűen üres lenne nélküle az életem.Ilyenkor sokszor mondják hogy vegyél új kutyát.De egy az rajta kívűl van 3 és őt sajnos nem lehet pótolni.Rengetek ok van de most nem sorolnám őket.Köszönöm ha elolvastad!Várom a válaszaitokat!13/L

#halál #kutya #Halál feldolgozás
2015. júl. 27. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem :'( Nekünk is rotink van.

A feldolgozásban csak az idő segíthet..

Sajnálom!

2015. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor, mikor az ember várja, hogy vége legyen a szenvedésének, az a legnehezebb. Hiszen látod, hogy beteg és nem tudsz rajta segíteni.

Most lehet, hogy furán fog hangzani, de mikor beteg volt a kutyám, a szívem szakadt meg, mikor el kellett altatni. De mikor túl voltunk rajta, utána megnyugodtam...fura érzés volt. Hiszen már nem szenvedett tovább, jobb helyre került. Utána másnap persze már elkezdett hiányozni, a napi rutin átalakult. Persze gyakran a sírás fogott el, de aztán ezek lecsendesedtek.


Most már csak a vidám dolgok jutnak eszembe róluk, sose a betegségeik.

Utolsó két kutyám 2 hét különbséggel halt meg. Gondolhatod milyen rossz volt. Az egyik hiányába, belehalt a másik. Utána 1 évig nem is volt kutyánk.


Aztán jött a mostani :) Ő menhelyi kutya. 3 éve van már nálunk. :)

2015. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. júl. 27. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet kezelni ezt a betegséget szteroid injekciókkal, illetve non-szteroid gyulladásgátló fájdalomcsillapítókkal. Tapasztalatból írom, 12 évesen jött elő ez a probléma a roti szukámnál. Ő szépen javult, más okból (lépdaganat) halt meg 13,5 évesen. Szóval remélewm azért kap kezelést is a kutyád, nem csak siratjátok.
2015. júl. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,hogy beteg a kutyusod!

de ilyenre,hogy öngyilkosság NE is gondolj!!!

Nem tudom megérteni azt az embert,aki nem betegségből kifolyólag eldobja magától,az életét mikor még bőven élhetne!!!

Nekem volt ismerősösöm 20/F,nem egész 1hónap alatt meghalt,és hidd el szívesen cserélt volna bárkivel csak még élhessen...hiszem hátravolt még az élete java!!!

de ezért???

Én január végén vesztettem el a 14éves szívbeteg kutyusomat...a doki aki kinn volt ,mondta,hogy ha nagyon rosszul lenne ,akkor inkább altassuk el,de mivel még nem volt rossz az állapota,nem akartam...

Adott neki injekciót,azt ennyi,mondta nem érdemes más,mert hiába csak egyre rosszabbul lesz...én ezt nem tudtam elfogadni és elmentünk másik orvoshoz is,persze rengeteg pénzbe került,a vizsgálatok,gyógyszer(ami nem számított csak lett volna jobban) kb. 2hónapot élt még ezután,aztán egyik hajnalon örökre elaludt szegénykém..

Az első hét borzalmas volt,de ahogy teltek a hetek,hónapok egyre "könnyebb" lett...

A munka mellett nem értem rá sokat gondolkodni dolgokon.Mai napig összeszorul a szívem,ha rá gondolok,mert nagyon hiányzik,hiszen 14évig a társam,társunk volt..stb..

Új kutyát? nem tudom fogok-e valaha venni,ha igen biztos nem ezt a fajtát,mert akkor mindig őrá emlékeznék és hasonlítgatnám,azt meg nem szeretném...

2015. júl. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!Sajnos a mai napon el kellett altatni mert nem tudott már lábra állni :( Azért tényleg köszönöm!
2015. júl. 30. 00:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom a rotidat:( Részvétem!
2015. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!