Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler mellé milyen...

Rottweiler mellé milyen kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Volt egy keverék kutyusunk 18évig élt de ma 2015.07.28.-án meghalt :( , max egy hónap múlva szeretnék társat megmaradt Rotim-nak , nagyon jól kijöttek , Roti másfél éves ,vele nőtt fel .

Nem szeretném hogy egyedül maradjon mivel hiperaktív ,mivel házőrző kis kutyát hogy fogadná ? :/

Házon kívűl porázon nem szeret barátkozni de volt rá példa hogy szomszédba átment másik kutyához és nem bántotta hanem játszott vele.

Remélem tudtok segíteni :( embereke se szeretnek egyedül élni :(



2015. júl. 28. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
erre senki nem válaszolhat, mivel minden kutya saját jellemmel rendelkezik.. nekem is van 2 rotim, és én tudom, hogy a kismacskától kezdve a tengerimalacig bármit hazahozhatok, soha nem jutna eszükbe bántani... a te kutyádat te ismered, neked kellene tudnod, mit engedhetsz mellé.
2015. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyeken nézz körül! Ha szocializált a kutyád, s hallgat rád, akkor elfogadja ha hazaviszel egy menhelyi kutyust. Csak rajtad múlik!
2015. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én megnéznék egy menhelyet és kutyával együtt kilátogatnék (előzetes megbeszélés után persze), így szűkíthető a kör, hogy kivel jönne ki jól a kutyád.


Nekem terrierem van és teljesen változó, hogy kivel mennyire jön ki. Mivel nagyon domináns totál meglepődtem, amikor egy szintén nagyon domináns, erőszakos, 4x akkora kutyával kezdett viháncolni, pedig utálja az ilyeneket.


Tehát ha viszed a rotit úgy könnyebb választani, nyilván előnyösebb olyan kutyát mellé beválasztani amelyikkel elejétől kezdve megvan az összhang.

2015. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek ,próbálok minél többet játszani vele most ,láthatóan eléggé megviseli őt is illetve családot ,18-évig élt velünk túlélte mindegyik testvérét mint hallottuk .

Első sorban majd próbálnék kölyök kutyát hogy milyet majd kiderül de mivel keverék kutyus volt aki meghalt nagy a valószínűsége hogy hasonló keverék kutyust hozunk neki . De kan-t nem hiszem igaz kan volt aki meghalt de nem hinném hogy könnyen elviselne egy kant későbbiekben .


Köszönöm mindenkinek a segítségét ! Menhelyen kezdem :)

2015. júl. 29. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy szukával biztosan hamarabb kijönne (már ha kan a roti), tehát ellentétes neműek jönnek ki jobban. Én is menhelyre látogatnék, először kutya nélkül, kiválasztassz mondjuk 10 kutyát. Aztán elviszed a kutyádat, és mindegyikkel rövid sétát tesztek (persze ha van segítséged), és amelyikkel jobban kijön.

Az enyém is csodálkozásra adott okot, mikor ő alapból domináns, és változó, hogy kit fogad el, de egy (ellentétes nemű) kutya elkezdte játékból harapgálni, meg kötekedni, és simán bejött neki, aztán egy másik kutya, akit tudott volna bántani, odaugatott neki és tök simán elviselte, mintha kb. a gyereke lenne:D De más meg ránéz és képes lenne szétszedni:D

2015. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!