Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy csípődiszpláziás?...

Lehet, hogy csípődiszpláziás? Vagy a térdénél a van porcleválása? Előbbinek milyen tünetei lehetnek? Vagy lehet valami egyéb, kevésbé komolyabb baja?

Figyelt kérdés

Az örökbe fogadott kutyám sovány még, s azt vettem észre egy ideje, hogyha sokáig fekszik, akkor az egyik hátsó lábát nem használja egy kis ideig. Nem nehezedik rá és hasonlóak. Eleinte azt hittem, hogy csak elzsibbad neki, mert általában azon fekszik, ez lehetséges?

Ami fura, mert amikor hozzánk került nem olyan rég, akkor voltunk orvosnál, s megvizsgálta. Akkor az volt a problémánk, hogy rögtön lefeküdt, hogyha épp nem kellett semmit sem csinálni, s ezt nem tartottuk normálisnak. Porcerősítőnek kap Luposan-t, mióta nálunk van. A doki nem is mondott rá semmi, azt mondta, hogy valószínűleg azért, mert hogy most többet van mozgatva, s még nem alakultak úgy át az izmok.

Diszplázia talán nem lehet, mivel normálisan fut, meg ilyesmi meg hát elvileg az nagyobb testű kutyáknál szokott lenni, nem? (enyém 20kg) Azonban a farcsontja nagyon kilátszik, s úgy tudom, hogy ez is az egyik tünete lehet - de ez lehet a soványsága miatt is-, illetve a felfelé lépcsőzést nem nagyon szereti. Plusz még azt vettem észre, hogyha már jó a lába, akkor picit így kifelé áll a lábfeje, nem látványosan, csak hogyha nagyon megfigyeli az ember.

A másik alternatíva a térdénél a porcleválás. Ez a másik kutyánknál is probléma, most műtik majd ezzel. Itt ugye a 3 lábon járás a tünet, plusz ugye hogyha visszakerül a helyére a porc, akkor már nem jár 3 lábon.

Ez, hogy a hátsó lábát nem annyira használja pár napja "súlyosbodott", amikor is voltunk lent a Duna parton, s labdáztunk, úsztunk meg egy kedves amstaff barátjával játszottak kicsit vehemensebben. Lehet, hogy csak megerőltette?

Illetve még van egy olyan problémánk is, hogy néha labdázásnál teljesen befeszül, s nem hajlandó leülni. Ilyenkor mivel nem hajtja végre a feladatot, meg kell követelni tőle, lenyomjuk a fenekét. De úgy be van feszülve, hogy nem normális ülő pozícióba nyomódik le, hanem mint ahogy a szuka kutyák pisilnek. Lehet emiatt fáj a lába?!

Vagy lehet az is, hogy mikor sokat fekszik rajta, akkor elzsibbadna a lába?

Szerintetek mi lehet a baja?

Holnap viszem orvoshoz, ortopéd orvoshoz, csak hát addig is...

Rémeket látok, a közelemben élők meg mondogatják, hogy ne aggódj, biztos nem lesz semmi baja, meg a kicsit utánozza...

Ugye a kis 3kg-s kutyánál ez a térdénél a porcleválás 60ezer FT körül van, s hát egy 20kg-s kutyánál ez vajon mennyi?!

Szóval pár megnyugtató szó, vagy ötlet jól jönne addig is!


2015. júl. 28. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármi lehet. Kívülről még orvos sem mondja meg pontosan, mi a gond? Bírd ki holnapig és akkor mindent megtudsz.

Érthető, hogy megöl a kiváncsiság. Nálam még a tökéletes előröntgen után a felnőttkori előtt is tiszta ideg voltam. Kívánom, ne legyen semmi komoly!

2015. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm ambulljának most volt porcleválása, nála a kutya egyszer csak elfeküdt, és nem tudott felállni, olyan fájdalmai voltak. Nem tudom, hogy minden eset ilyen-e, de ha igen, akkor a tiédnek valószínűleg nem porcleválása van. Neki vizsgálattal, mindennel együtt volt 200 ezer.
2015. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tettem hozzá, hogy a kutyát műtötték, ez is benne volt az árban természetesen.
2015. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!