Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kössem láncra a kutyámat csak...

Kössem láncra a kutyámat csak mert a szomszéd ezt akarja? Nagyon szenved.

Figyelt kérdés

Hatalmas (1800 négyzetméteres) telkünk van, két oldalán két szomszéd.

Az a baj, hogy az egyik szomszédnál fel volt állítva egy ideiglenes kerítés, amit idén elbontott az, aki felállította (legeltetett a telkünkön) de a szomszéd erősködte ki annak a felállítását is (a legeltető szomszédtól)


nos azóta nincs kerítés, a kutyáink mindig is szabadon voltak, de most egyre többet hallom, hogy (ezt konkrétan így) hogy feljelent minket a tanácsnál (vénasszony) mert a kutyánk letapossa a virágait meg a veteményest.


Mi azóta láncon tartjuk a kutyát, a múltkor engedtem el egyetlen percre és már jött is ordibálni megint, hogy miért van szabadon meg feljelent.


szerintem ha őt ennyire zavarja az ő felelőssége majd ötszáz méteren kerítést építeni nem az enyém....


A kutya nagyon szenved mióta láncon van. Nem bírja, pedig hosszú a lánc. érthető okokból, mert az eddig megszokott hatalmas mozgásterét most nem tudja bejárni.


Mit csináljak? Nekem nincs pénzem most 500 méterre kerítést építeni (legalább fél millió forint lenne ha méterenként 1000 forinttal számolok, de ha 500-ból kijön akkor is 200 ezer)


Tényleg nem tudom mit csináljak, legszívesebben elengedném a kutyát, de félek, hogy megmérgezi ez a bolond nő.... viszont megalázónak tartom, hogy más kénye kedve miatt kell a saját kutyámat a saját telkemen láncra kötni mert más nem hajlandó gondoskodni arról, hogy legyen kerítés.


Nem jogos az a feltevés, hogy ha ennyire zavarja a kutya, akkor ÉPÍTSEN EGY KERÍTÉST Ő MAGA???... nem????


2015. júl. 28. 21:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra, hogy a problémát megoldom azzal, hogy kétszikű gyomirtóval lefújom a területet, aztán miután minden elszáradt pár napon belül elengedem a kutyámat.
2015. júl. 28. 21:28
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

A kutyád a te telkeden szabadon mozoghat, ebbe nem szólhat bele, de az ő telkére nem mehet át!


Az már a te felelősséged!

A kerítés jó kérdés, nem tudom kinek a felelőssége, de az tuti, hogy ha átmegy az ő telkére és kárt okoz vagy bánt valakit, akkor téged vesznek majd elő.

2015. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

A kerites lehet hogy az o dolga. De a kutyaidat NEKED kell a teruleten belul tartani. Az, hogy te ezt hogyan intezed, senkit nem erdekel, a 'szenvedese' meg kevesbe.


A 'bolond no' teljes joggal fog feljelenteni, mert egyaltalan nem koteles turni, hogy a kutyaid odajarjanak a telkere. A 'tanacshoz' ne menj, mert adott esetben te jarhatsz rosszul: gyepmesterrel fogatjak be a kobor kutyaidat (!)

2015. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát tartani nem kötelező. Ha már van, akkor viszont a gazdának kötelező úgy tartani, hogy senki mást ne zavarhasson.
2015. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Te tartasz kutyát, a te felelősséged. Az ő növényei nem mennek át a te területedre, de a te kutyát összetapossa az ő virágait. Nehogy már ő legyen a bolond.
2015. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Első sorban meg kell tudnod az önkormányzatnál, kötelezhető-e a szomszédod a kerítés megépítésére. Másod sorban keress villanypásztort, akár használtan és állítsd fel a kerítés vonalában. Ha jól teszed le, a kutyáid megtanulják, meddig mehetnek.
2015. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Melyik kerítés? Általában a kaputól jobbra lévő kerítés a te felelősséged.

Ideiglenes megoldásként az jutott az eszembe, hogy fektess le minél hosszabb drótot a kertedben, és oda kösd ki a kutyát, így jelentősen nő a mozgástere.

2015. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kérdést már néhány hete feltetted. A villanypásztor 20 ezer forintból megvan és nem mennek át a kutyáid a szomszédba.
2015. júl. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen, ez már tényleg volt kérdés és ott is megmondták, hogy a te felelősséged....
2015. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy a kerítés a Tied, vagy a szomszédé, ugyanis nem kötelező kerítést létesíteni ;)

Ugyanakkor a kutya tulajdonos felelőssége, hogy a kutyát a saját telkén belül tartsa, közterületre és más magántulajdonára ne tévedjen be, ne okozhasson kárt.

Villanypásztor, vagy egy kennel, s csak felügyelettel lenne szabadon a kutya, teljesen mindegy. Vagy lehet lakáskutya, felügyelettel kiengedve.

2015. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!