Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a hátránya? (Kérdésed túl...

Mi a hátránya? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Mi a nehézség,milyen gondok vannak vele,mi a hátránya egy Mini Yorki kiskutyának?

2015. júl. 29. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Egy természetellenes módon összenyomorított kutyának? Hát nem tudom, azon kívül, hogy nem élhet teljes életet, mert egy erősebb széllökésbe is belehal (pl. nem tudod közepes testű kutyák közé sem vinni nyugodt szívvel, mert egy baráti mancsolástól is ott maradhat), vélhetően rövid életű lesz, idegrendszerileg valószínűleg nem lesz egy stabil képződmény, hiszen kizárólag a méretet szem előtt tartva szaporították, jellemet, egészséget figyelmen kívül hagyva; olyan pici, hogy ha megbetegszik, a vérvétel is kihívás az orvosnak, nemhogy egy komolyabb műtét... Szóval sanszos, hogy az egész kutya egy beteges rakás szerencsétlenség lesz, aki nem fog sokáig boldogítani.

Vegyél rendes tenyésztőtől rendes egészséges yorkit, ha pici csinos terrierre vágysz; nem hiszem, hogy az a minimális méretkülönbség olyan sokat számítana, hogy megérné ezért tönkretenni a kutyákat. De persze a te dolgod.

2015. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Nem tartottam még ilyen fajtájú kutyát, de hátránynak mondható szerintem az is, hogy mivel kis termetű kutya, ezért többször kell levinni sétálni a nap folyamán. Kicsi hólyag lévén kevesebb ideig tudja tartani a kis dolgát.


Más hátrányt nem igazán tudok, majd aki tartja a fajtát biztos ír hasznosabb dolgokat is.

2015. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zola18 válasza:
27%
Nekünk egy máltai selyemkutyánk van. Nagyon imádjuk, de sajnos vannak tipikus dolgok amik előfordulnak mint pl az ilyen kisméretű kutyáknál a bűzmirigyük begyulladhat (krónikus is lehet és akkor havonta menni kell állatorvoshoz). Nem szabad csontot adni nekik mert gyenge a gyomra és kilyukaszthatja. Télen érdemes ráadni valami ruhát mert fáznak. A lakásban kell tartani, szobatisztaságra nevelni (kint szerintem megfagynának). Ezek gondolom a Yorkira is jellemző gondok. Persze emellett el kell vinni sétáltatni ha bent tartod, mivel attól hogy kicsi még nagy a mozgásigényük. Játszani kell vele, gondoskodni róla, nevelni, tanítani. Nem szabad elkapatni mert -majd észreveszed- a házban tartott kutyák nagyon okosak és meg fogják tanulni hogyan érhetik el amit akarnak.. :D Amúgy régebben el sem tudtam volna képzelni hogy a lakásban legyen egy kutya de mára már annyira megszerettem hogy el sem tudnám képzelni az életünket nélküle. Rengeteg örömöt tud hozni magával egy ilyen kis vakarcs.
2015. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!