Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen kezdő kutyatartónak...

Teljesen kezdő kutyatartónak mennyire vállalható svájci fehér juhász?

Figyelt kérdés

Az igazat megvallva nem régen találkoztam ezzel a fajtával, most böngészek utána.

Lakásban lakunk, kert nincs. Kutyám még nem volt, de ez a fajta annyira megfogott, hogy szívesen próbát tennék a kutyázással.

Tudom, hogy vannak fajták, amiket "csak tapasztalt kutyatartónak ajánlanak". A svájci fehér juhász mennyire tartozik közéjük? Vagy mehet első kutyának?


2015. júl. 30. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy "nehéz" fajta. Lesz még kiállítás bőven idén. Ha teheted, nézz el egyre, ahol neveznek a fajtából és beszélgess a a gazdáikkal.
2015. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem simán. Ismereteim szerint jóval könnyebben kezelhető, mint egy német juhász, és úgy tudom, hogy nem egygazdás kutya.
2015. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a fajta kezd teljes mértékig családi és kiállítási kutyává válni, igazából dolgozni már nem lehet velük, pláne az itthoni tenyésztésű kutyákkal. Ez persze neked nem hátrány, hisz így ez a fajta nem igényel sem erős kezű gazdát, se nagy tapasztalatot, se napi edzéseket, se kutyaiskolát, napi tréningeket. Ettől függetlenül persze BH szinten lehet velük dolgozni, de sajnos jelenleg ez a maximum, amit fel tud mutatni bármelyik tenyésztő. De ha csak egy jó családi kutya kell, akkor igazából tökéletes választás, persze normális helyről!


Egy fehér juhász gazda.

2015. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. júl. 30. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Az igazat megvallva, én nem ajánlanám teljesen kezdőknek,pláne nem lakásba. Természetesen erre is van megoldás , például ha minden nap 2-szer viszed intenzív sétára, és szellemileg is lefárasztod,mivel nagyon igénylik az effajta gondozást. Mielőtt beszereznél egy ilyen kutyát, ajánlanám Cesar Millan könyveit,én részben neki köszönhetem,hogy annyi mindent tudok a kutyák megfelelő neveléséről. Sok sikert! Viszont annyit hozzátennék még,hogy a svájci juhászokat nem lehet elhanyagolni! Nagyon érzékeny kutyák,sok szeretet és időt igényelnek.(mint általában mindegyik:-) )
2015. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
A svájci juhászkutyák nem valóak panelbe, mivel nagyon nagy a mozgásigényük. Ha pedig a gazdája távol van, nem túl jó neki, hogy folyton be van zárva. Kezdőknek személy szerint nem ajánlanám, nagyon oda kell figyelni a nevelésükre,mert makacsak tudnak lenni,viszont nagyon érzékenyek.
2015. aug. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lakás méretétől és attól is függ, hogy mennyit foglalkoznál vele. Nagyon értelmes kutyák, elvárják azt, hogy napi rendszerességel tréningezve legyenek. Keress fel egy neked szimpatikus tenyésztőt,és nyugodtan kérdezz tőle mindent. Ha iskolába is viszed, és mindent megadsz neki, ami egy kutyának kell, akkor nem lesz baj. Az első kutya sok mindenre tanítja a gazdát,együtt fejlődnek,viszont éppen ezért segíthet ha rendszeresen vinnéd suliba. Ott sok mindent tanul a gazda is egyaránt. Viszont előre mondom, hogy le kell fárasztani, és nem lehet sokat egyedül hagyni, mert az egyikőtöknek sem lesz jó! Sok sikert, ha van kérdésed, privátban válaszolok mindenre.

Egy svájci juhász gazdája.

2015. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat is! :)
2015. aug. 21. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!