Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirtelen tápváltás miatti...

Hirtelen tápváltás miatti esetleges hasmenés megelőzése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Sajnos 10 hetes kölyökkutyánál, nem tudjuk megoldani a fokozatos átállást a tenyésztőnél alkalmazott etetésről, így bármennyire is nem szeretném nem tudok nem hirtelen váltani. Meg lehet előzni a hasmenést? Normaflore, kefir, rizs ezekről olvastam hogy jó lehet de sehol nem találtam "adagokat/arányokat". Ha lehet kíméljenek az állj át folyamosan és térj át B. A. R. F-ra valamint a tápváltás csak fokozatosan lehet típusú válaszadók.A többieknek előre is köszönöm

2015. júl. 30. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit evett a tenyésztőnél? Miért nem tudod arról fokozatosan átvezetni?


Mást nem igazán tehetsz szerintem. Mondjuk a hasmenés sem 100%, nálunk például hirtelen váltásnál sem volt jellemző.

2015. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tenyésztőnél, nem egészen pontosan de B.A.R.F, whole pray alapú etetésen volt. Mikor elkezdték a száraz táplálást a szopizás mellett kapott nem minőségi tápot beáztatva. Mivel a táp elhanyagolható mennyiségű így arról nem tudok elindulni, a nyers hús alapúból meg azért nem mert nem értek hozzá és nem szeretném elrontani pont egy intenzív fejlődési időszakban lévő kölyöknél. És sajnos az alapanyag beszerzését, tárolását sem tudom megoldani 1-2 hétig sem. És csak 1 hétig tudok szabin lenni ameddig megszokja majd a helyet és ez idő alatt kellene átállnia tápra, és napi 3 étkezésről 2-re ( itt az adaggal nem lesz gond mert szuper prémium tápot fog kapni, amiből most 120g körüli a napi adagja így remélem 2 részre osztva is meg fog vele birkózni. )
2015. júl. 30. 16:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne tedd ha jót akarsz hosszú távon. Kicsi korban nem véletlenül ajánlott a 3-4 etetés. Túl sok étel kerül a hasába egyszerre, és felnőtt korára meggyengülnek a tartószalagok! Ezzel vigyázni kell.
2015. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon lehet megelőzni ezt a fajta hasmenést, de azért nem halálos, nyugi :) És nem is biztos, hogy lesz, függ a tápoktól is meg a kutyától is. Bár a nyersről táp a kisebbik kutyámat nem hasmenés formájában bántotta, hanem gyomorégése lett, hajnali kettőkor felkeltett tél közepén, hogy neki most azonnal füvet kell rágnia, húsz percet álltam vele a fagyban, mire vissza tudott jönni aludni. Szóval lehet itt minden, ha érzékeny a kutya, hányás, hasmenés, amit akarsz. Jó lett volna előre lebeszélni a tenyésztővel, hogy viszel tápot, vagy vegyen ő, és állítsa át a kiskutyát rendesen...


Rizzsel ettől függetlenül éppen megtolhatod, ha gond van, az hasfogó (ellentétben a kefírrel meg a normaflore-ral, ami bélflóraregeneráló, és semmi szükség rá, lévén valószínűleg tökéletes állapotban van a kutya bélflórája, épp csak át kell állnia a táp fehérjéinek bontására), de hogy mennyit adj neki, az passz, érzéssel. Ne a táp mellé kapja, hanem egy része helyett, hogy ne hízlald el. Én mondjuk a helyedben eleve inkább rizses-túrós-tojásos mixhez kevernék tápot egy pár napig, fokozatosan egyre többet, az úgy kevésbé megterhelő, és nem is kell éheztetni a kutyát.


A napi 2 etetést meg felejtsd el, pici a kutya, nem is jó sokat ennie, meg az sem ideális, ha sokáig marad kaja nélkül. Minimum három legyen meg, meló előtt, meló után meg lefekvés előtt, hétvégén meg mehet neki a négy is.

2015. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Áh, nem kölyöknek nem adnék annyi tojásost, maximum egyszer. Csak rizses-túrós/kefíres fincsi természetes cucchoz keverném a tápot, abban azért van tápanyag alaposan, addig a pár napig, amíg átáll tápra, semmi baja nem lesz tőle.
2015. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Akumi,Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat (mivel elég sokat keresgéltem és láttam a hozzászólásaid más kérdésekre reméltem, hogy tudsz majd segíteni :).


Még nem késő beszélnem a tenyésztővel mivel még 2 hétig nála lesz a kutyus, még csak 8 hetes most.Így felvetem neki amit javasoltál szinte biztosan segít. Beszélgettünk is a tápváltásról de egyikünknek sem jutott ez eszébe, mert Ő azt mondta hogy nem szokott gond lenni miután elviszik tőle a kicsiket.Így kb le is zártuk, és én is csak ezért kérdeztem megelőzésre, hogy ha netán mégis akkor mit tudok majd tenni, de ha gond van akkor kipróbálom a túrós/rizses-tápos keveréket ezt már több helyen láttam de csak kezelésre.


A 2x etetésre azért gondoltam mert sajnos későn érek haza munkából és a 2.-3. etetés között max 3 óra telne el. Illetve néztem hogy pl RC- tápból 240-290g vagy joserabol 325-345g kellene neki, ebből 120-160g és így ebből a 2 adag kevesebb lenne egyszerre mint a másikból a 3 etetés esetén. így azt gondoltam nem terheli jobban a 2 etetés mint ha másik tápból etetem 3x. Így is érdemesebb inkább a 3?

2015. júl. 30. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne vegyél mérget rá, hogy az ajánlott adag elég lesz a kutyának, pláne ha ritkábban eteted (többszöri etetésnél hatékonyabban szívódnak fel a tápanyagok, a hízókúrán lévő kutyákat is többször etetik egy nap éppen ezért). Ha például véletlenül Britet néztél ki, annál elég gyakori, hogy akár az ajánlott adag többszörösét kell etetni, gondolom, van még ilyen táp.

Amúgy gyanús is ez a minimális mennyiség, nagyon űrhajóskaját se jó adni az ebnek. Lassan elárulhatnád, milyen márkát néztél ki :D


De amúgy akkor jól értem, a nap 24 órájából összesen 3-4-et vagy otthon ébren? Biztos, hogy kell neked kutya?

Vagy ha reggel vagy otthon többet, akkor is etetheted háromszor, akkor ébredés után, indulás előtt, meg hazaérkezés után - a lényeg, hogy minél jobban el legyen osztva az a három.

2015. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem reggel fél 6 kor kelek és akkor kb 15 perc szabadfogalakozás a kutyá(k)nak az udvaron, majd egy kb 45 perces séta és utána van reggeli és még egy kis szabadfogalkozás a kertben. Én 7:30 kor indulok dolgozni és 18 óra körül érek haza (itt lehetne etetni a picit), utánna 1,5 óra séta és vacsora a nagyanak ez kb 8 körül. és 10-11 körül fekszem, de közvetlenül lefekvés előtt nem tudom érdemes e etetni a picit ezért írtam kb 3 óra eltérést.(a nagy nem itt nőtt fel így vele ezek nem jöttek elő)


Orijen tápokat fog kapni és a kanadai gyártóval egyeztettem mert nem hittem a csomagolásnak, így kértem hogy adjanak egy tervet a kölyökhöz is ( a nagy is ezt eszi és kb 1/3-al kevesebbe szükséges mint az ajánlott, de a kicsinél ezt még nem vettem figyelembe). Ők adtak egy részletes tervet 7 kg-tól a felnőtt várható súlyig kilónkénti bontásban, az adott korhoz igazítva :)

2015. júl. 30. 20:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Időközben megérkezett a kutyus és a rizs-kefir+ fogozatosan emelt táppal sikerült egyszerüen váltani így még egyszer köszönöm a tippet, most napi 3x kap 6-12-18 órakkor, de jövőhéttől ez sajna nem megoldható mint korábban írtam így érdekelne hogy mi lehetne jobb megoldás ha ugyanigy 3x kap csak 6:30-18-21 órakkor (reggel este a napi adag kb 40-40÷-t) vagy ha reggel 6:30 és este 8 körül kapna a maradék 20%-ot pedig "jutifalatként" kapná meg mert a mérete pont engedné (erre vennék olyan ízt amit nem kap és nem is fog máskor sem kapni hogy ne zavarjam össze). Elöre is köszönöm a segítséget
2015. aug. 18. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!