Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két verekedő kutyát hogyan...

Két verekedő kutyát hogyan szedjek szét, ha a másik gazda nem mozdul a kutyája meg folyamatosan támad?

Figyelt kérdés

Sajnos a minap ilyen szituációba kerültem és elgondolkoztatott a dolog. A lábemelésről tudok, de ebben az esetben talán csak nagyobb baj lett volna belőle, mert a másik gazdi nem segített...


Ami történt: Felnőtt, közepes testű kutyámmal bementem a futtatóra, ahova járunk elég gyakran. Bent voltak páran + egy ismeretlen gazdi egy kölyök (kb. 5 hónapos, feleakkora méret mint az enyém )kutyával, épp az akadálypályánál gyakoroltak. Én leültettem a kutyámat a kapuban majd behívtam. Elindult megnézni a kiskutyát, amikor odaért az rögtön nekitámadt, de úgy, hogy véresre harapta a kutyám fülét és a szeme alatt is megkapta a bőrét. Az enyém persze ordított és visszakapott, erre odaléptem gyorsan és próbáltam megfogni őket, de mivel ott pattogtak nem sikerült azonnal, először a sajátomat sikerült megfogni a nyakörvénél mire a kicsi újra nekiesett, valahol a grabancánál fogva azt is megfogtam (gazdi még mindig sehol)és közben engem is megharapott - a másik kezemet és valszeg a kutyámat célozta nem engem - és őrjöngött tovább és a gazda is csak nagy sokára jött oda elvinni. (A legszebb az egészben, hogy a gazdi szó nélkül elment volna, aztán mondom neki h a kutyája megharapott engem, erre még nekiállt feljebb.) A nő le se szidta a kutyáját.


Ha felemelem a kutyám lábát talán szemen is harapja a másik kutya, mivel a másik gazda meg se mozdult, hogy segítsen... Gondoltam rá, hogy odébb rúgom a másik kutyát mikor újra ráugrott az enyémre, de abból meg még nagyobb balhé lett volna meg nem akartam kárt tenni egy ilyen kicsi kutyában. Mit lehet még tenni ilyen eseteben? A kezemben csak a póráz volt, nem tudom mennyit használ ha ilyenkor közéjük csapom...



2015. júl. 31. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Szóval egy kb 5 hónapos kölyök kutya egy nála 2x nagyobb felnőtt kutyát véresre marcangolt?

Szerintem messziről kerüld ezt a kutyát, ha találkoztok...


Amúgy a támadó kutya hátsó lábait kell emelni (állítólag, nálam nem vált be).

Sok mindent nem tehetsz, ha a gazdi nem tesz semmit, max videóra veszed, és feljelented.

2015. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A pórázozással az a baj, hogy mire odaér, addigra lehet, hogy a saját kutyád találod el.

Ha tudod, hogy a tied normális, akkor oda lehet állni közvetlen melléjük (ha tudsz) és üvölteni, mint az állat. Ha nem is hagyják abba, de lehet, hogy kizökkennek és a megharaptatásod nélkül szét tudod szedni őket.

Én biztos, hogy lerugdostam volna a kutyát a sajátomról. Nem kell izomból rúgni és akkor kárt sem okozol.

A gazdi meg biztos nem állt volna meg a lábán, nemhogy még neki álljon feljebb. :)

2015. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vízzel, ha közelben a slag hamar megoldódik.
2015. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es:

Igen, a kölyök kutya ment neki a felnőttnek.

Bevallom, ledöbbentett a dolog. A többi bent lévő gazdát is, rögtön elmondtuk az újonnan érkezőknek, hogy óvatosak legyenek azzal az ismeretlen gazdával...

Az én kutyámra minden esetre büszke vagyok, mert nem támadt vissza a kicsire,csak kapdosott, de nem harapott, ha kevésbé jól nevelt lenne nagyon komolyan elláthatta volna a kicsi baját. Akármilyen neveletlen volt a kicsi és felelőtlen a gazdája, azért örülök, hogy a kiskutyának nem lett baja.


2-es:

Köszönöm. Igen, a pórázos dolognál ez is benne van a pakliban.

2015. júl. 31. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha két kutya összevész, a kevésbé szimpatikusat szoktam tüdőn rúgni. Mindig bejött.
2015. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hónapja voltam hasonló helyzetben. Bár a támadó nem volt kölyök kutya, és kb akkora volt mint az én németjuhászom. Persze a gazda sehol, én meg sehogy se hogy közéjük lépjek, hiába próbált az enyém csak hárítani és utána szökni, a másik nem hagyta + mikor az enyém észrevette hogy ott vagyok, akkor meg direkt úgy forgott állandóan, hogy a másik ne tudjon hozzám férni. Nekem úgy sikerült szétszedni őket, hogy nagy nehezen megfogtam a kutyám nyakörvét, ő erre leált, és mikor a másik megint támadott, ugrás közben sikerült megrugnom (lány létemre, nem tudtam, olyan nagyot rugni, mint szerettem volna, és egyáltalán nem sajnáltam volna a másik kutyát). Végülis ez a rúgás leállította, én meg szembefordultam vele, hogy felkészüljek, ha újból támadna + a kutyám (igen a németjuci) félig a karomban volt, visszagondolva nem volt épp a legjobb ötlet, de kettő egy ellen már sok volt a másiknak, ekkor lépett oda a gozdája, persze olyan szöveggel, hogy "nem kellett volna közbeavatkoznom, mert meg is sérülhettem volna"... két órába telt míg utána le tudtam nyugtatni a kutyám, hogy ne akarjon elszökni félelmében...:/
2015. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért ez durva, 6-os, hogy a másik gazda is csak okoskodni tudott neked, de akkor hol a búbánatban volt, ahelyett, hogy segített volna? Elképesztő...


Velünk is megesett, még mikor kamaszodott a kutyám, hogy összebunyózott egy boxerrel (szintén kamasz), talán egy játékon, már nem emlékszem, de rögtön ugrottunk értük a másik gazdival és már vége is volt. És nem volt semmi szóváltás közöttünk, a kutyákat is lerendeztük és utána béke volt, azóta is jóban vagyunk, szóval lehet ezt normálisan is csinálni, nem értem miért ilyen hülyén reagál (vagy épp nem reagál) némelyik gazda...

2015. júl. 31. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom kezdő gazdi,aki nem tudott mit kezdeni a szituációval.Sajna ha ilyen helyzetben a másik fél nem aktív,rá kell szólni és mondani,mit tegyen.Ha nem esik le neki,lehet lerúgni az ebét.Komoly sérülést is össze lehet így szedni,nem ajánlott verekedő kutyák közé nyúlni,ahogyan te is megtapasztaltad.
2015. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem ajánlott, egy német juhászhoz nyilván nem nyúlok így oda. De ez kicsi kölyök volt én meg inkább bevállalok egy harapást, minthogy félszemű legyen a kutyám :/


A hab a tortán hogy a másik gazdi külföldi volt :)

2015. júl. 31. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:
ez durva, hogy egy 5 hónapos kutya ilyen agresszív legyen. valószínű, hogy a kutyád közeledését támadásnak fogta fel, és bepánikolt. ilyenkor a saját gazdájának kellene gyorsan közbelépni, elvinni onnan, hiszen te megfogtad a sajátod. nekem mikor ilyen volt, a támadó kutyát felemeltem a grabancánál a levegőbe és úgy tartottam míg a gazdája végre odaért, de még a levegőben is acsarkodott az enyémre. ha nagyobb kutya támad, az enyémet ölbe veszem azt meg rúgom, de ha olyan kutyám lenne akit nem lehet ölbe venni én sem tudom mit csinálnék, próbálnék domináns falkavezérként előre menni, a kutyámat magam mögé, és mély hangon rászólni a kutyára, hozzávágni a kulcsomat. jobb megelőzni a verekedést, idegen kutyához nem engedem odaszaladni a kutyámat, lassan közelítünk. én is utálom mikor egy idegen kutya odarohan hozzánk, mert az enyémek is támadásnak veszik az ilyet. ha lassan, normálisan jön, az más.
2015. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!