Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Turcsi orrú kutyák vs. Szájkos...

Turcsi orrú kutyák vs. Szájkosár tömegközeledésbe?

Figyelt kérdés

Az én helyzetemben a Szegedi tömegközlekedés a fő szempont, de a szájkosaras téma talán mindenhol probléma a turcsi orrú kutyák és gazdái számára.

A minap első alkalommal szállítottak le engem a mopszommal egy helyi járatos buszról, miszerint szájkosár nélkül nem enged fel minket. Megfordultam, leszálltam, majd az utasok meglepettsége végett a sofőr visszahívott, hogy legközelebb tekerjem körbe a száját valamivel, vagy tegyek rá szájkosarat, mert anélkül nem utazhat, most pedig üljek ide az ajtóhoz, itt semmi gond nem fog történni, nem haraphat meg senkit.


Olvastam valahol egy leírást hogy melyek azok a kutyák amikre kötelező, és melyek azok a fajták amikre nem kell az arcuk anatómiája miatt szájkosár, de pl a DAKK zrt szabályzatában nincs ilyesmi, mégpedig a mopszomra nem fogok azért amerikából rendelni szado-mazo szájkosarat.


Végtére is ilyen esetekben a sofőrnek van igaza a szájkosárral kapcsolatban vagy van joga megkérdőjelezni ezt a kutyás utasnak?



2015. júl. 31. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Minden kutya, amelyik pórázon utazik, szájkosában kell, hogy legyen. Biztosan találsz olyan vászon pántot, ami felmegy a kutyád orrára. ha nem, akkor vidd táskába, hordozóba. Úgy nem kell kosár rá.
2015. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Kutya vagy sem a mopsz?


Ha igen,akkor kell neki,ennyi! Van még valami?

2015. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Az első kommentelő leírta... MINDEN kutyára fajtától függetlenül kell szájkosár tömegközlekedési eszközön.
2015. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen leírást nem tudom, hol találtál, minden kutyára kötelező a szájkosár mindenütt, kivéve ha boxban viszed. Ha nincs rá való szájkosár, marad a box (vagy bármilyen más táska jellegű képződmény, amiből a kutya semmilyen körülmények között nem tud kiharapni.
2015. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor marad az orvosi papír.
2015. aug. 2. 10:57
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Orvosi papír????


WTF???

2015. aug. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Aki esetleg nem tudná milyen kutya a mopsz és milyen arcszerkezete van:


[link]


Igen, orvosi papírt szoktak íratni a mopszos gazdák, hogy a kutyájuk arcának anatómiai felépítése nem teszi lehetővé szájkosár használatát...

2015. aug. 2. 11:13
 8/14 A kérdező kommentje:

A második válaszodból eredendően azt szűröm le hogy gőzöd sincs hogy néz ki az arca ezeknek a kutyáknak, gondoltam segítek egy képpel ;)

Mellesleg ha ilyen ingerlékeny vagy, és felbosszantod magad egy kérdéssel, menj és verd a falba a fejed vagy veszekedj mással :D

2015. aug. 2. 11:20
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia!



Közel 8 éve vagyok buszsofőr vidéki távolsági járaton.

SOHA még a céges oktatások sem találkoztam ilyen állatorvosi igazolással! Honnan veszed,hogy létezik?


Mellesleg én 100%,hogy szájkosár nélkül nem engedném fel a kutyát,mert egy ellenőrzésnél a céges ellenőr engem IS meg büntett,több 10000 Ft. levonás a fizumból. Ha pedig megkap valakit a blöki akkor mit mondasz? Azt,hogy orvosi engedélye van a harapásra?

2015. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szegedi mopszos ismerőseim használják ezt az igazolást, és itt hála' el is fogadják. Ahogy írtam, ez arra van hogy képtelenség bármit is a fejére tenni...
2015. aug. 2. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!