Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyámat (7 éves),...

Tacskó kutyámat (7 éves), hogyan tudnám össze szokatni egy 2 hónapos kis cicával? A tacsi eléggé önzö, a cica meg fuj rá, és már ez 2 hete tart.

Figyelt kérdés
van esély, hogy összebarátkoznak? a kuyus mellé akartuk a cicát, hogy legyen társa. de ha a cica fuj rá, karmol, a kutyus is ugrana. természetesen porázon vittük a cicához közel,de ha nem vagyunk kint, vagy éjszakára bekell vigyem a cicát. volt valaki hasonlóan, hogy nehezen barátkoztak össze? nem szeretnék egyiktöl sem megválni. immár 2 hete tart a barátkozásuk.
2015. aug. 1. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Felejtsd el! Nekem 8 éves tacsinál picit nagyobb keverékem van,nagyon agresszív teremtés. Önző,nagyon nehéz vele bánni. Hoztunk 2 macskát,amíg picik voltak próbáltam őket ismertetni egymással,de semmi bíztatót nem mutatott. A pici macskákat jó sokszor megtépte,ha azok elkeveredtek valahogy a kutya területére,minden 2. nap ütöttem,üvöltöttem meg bőgtem,hogy engedje már el a macskát!

Aztán a macskák felnőttek,megtanulták,hogy hol van kutya,hol nincs kutya,hova lehet menni,stb,de egyszer valahogy mégis a kutya közelébe keveredtek. A kutya nagy elhatározással vetette rá magát a macskára,mire a másik macska rohant oda,ordított egy hatalmasat és lepofozta a kutyát a másik cicuról :D Kb. köpni nyelni nem tudtam :D

Azóta eltelt már jópár hónap,a macskák szarnak egy nagyon a kutya fejére,már a kutyából is kiveszett a gyilkolászási vágy,van olyan,hogy direkt észre sem veszik egymást,de olyan is van,ha a macska nyugodtan relaxál,a kutya csak odamegy,aztán megunja. Ettől függetlenül néha hallom,ahogy a macska pofozza a kutyát,aztán meg fut előtte.

Ettől függetlenül mégis boldog vagyok,hisz már megelégszem annyival,hogy kergeti,pedig régen én is együtt alszik a kutya macska szituációt akartam.

Amúgy az első 3 hónap pokol volt,úgy volt,hogy el is ajándékozom a macskákat,de hál istennek kitartottam,és így utólag boldog vagyok,hogy ők vannak nekem,mert felnőttek,és tudják a kutyát kezelni.

2015. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Összeszoktathatóak, de hozzáért segítséggel. Érdemes szakemberhez fordulni, mert így nem lehet elmagyarázni. Nem látjuk hogy reagálnak egymásra az állataid.
2015. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, én is gondolkoztam, a cicát elajándékozom, mert igy nem mehet tovább. De olyan édi, barátságos, hogy sajnálom.Nem tudom mitévö legyek, állandóan bezárva sem lehet a kazánházba, félve ha nem vagyunk otthon össze mennek.a cicának is jobb kint. viszont a kutyus addig is nehezen birja, hogy megvan kötve, mert nincs hozzá szokva. sosem volt megkötve. van esély, kedves utolsó? de miért nem lehet igy elmagyarázni?
2015. aug. 1. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
ne kösd meg a kutyát először is, még jó, hogy nehezen viseli. inkább keríts le egy részt a macskának ahová a kutya nem tud bemenni, hogy legyen egy biztonságos hely ahova bemenekülhet. és eleinte legyél kinn velük sokat, órákig és csak figyeld őket, ha a kutya agresszív, szólj rá erősen, hogy nem szabad. ha viszont közömbös vele, adj neki jutalom falatokat. lehet hogy a kaja jobban fogja érdekelni mint a macska. simogasd, dicsérd a kutyát. lényeg hogy pozitív dolgok történjenek vele, ha ott van a macska (és ő közömbös). a megkötés csak elvadítja.
2015. aug. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!