Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moszkvai őrkutya?

Gyakorikérdező86 kérdése:

Moszkvai őrkutya?

Figyelt kérdés

Ugye azért pár fokkal könnyebben kezelhetőbb kutya, mint a sárhegyi és a kaukázusi? Ezt a kérdést az agresszivitásra, meg a makacsságra értem.

(Légyszi csak az válaszoljon, akinek valóban volt a moszkvaival tapasztalata. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy az újságban olvasta, hogy rátámadt erre, meg arra.)

Előre is köszi a válaszokat! ;)



2015. aug. 1. 08:32
 1/9 $$$$$ ***** válasza:
48%
Hát egyik ismerősünk tanyáján van . És a csávón meg a segéden kivül mindenkit megtámadna. Még az ember családját is. 2 szer voltam a tanyán egyszer megvolt kötve ekkor magánkivüli állapotba örjöngöt. Másodszor szabadon volt ekkor meg ki akarta harapni a kocsi gumiját. Kicsin mult. Az volt a szerencse hogy megjöt a tulaj. És a második alkalmon ennek a kutyának ott voltak a kölykei amiknek az apja kuvasz (amit megölt a moszkvai örkutya ) . És ezek a köjkök is elég félelmetesek voltak. És vagy egy hónapja beszélrem a csávóval amikor elég ideges volt mert a moszkvai örkutya beszabadult a nyájba meg a disznó olba és rengeteg birkát és süldő malacot megölt. De ez csak egy kutya. És szerintem amúgy is nevelés kérdése. Nekem is a nagytestú kutyák jönnek be.Szerintem vegyél. Sok szerencsét :)
2015. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem volt egy szuka. Kölyökkora óta jártam vele külföldre Moszkvai találkozókra, engedelmességi vizsgát letettük a moszkvaik között... Együtt nőlt fel a háziállatokkal, haszonállatokkal. Aztán 2 éves kora körül valami bekattanhatott neki mert egy éjszaka alatt lemészárolta az összes haszonállatot. Egy sem úszta meg, csupa vér volt a kutya, mindenhol tetemek feküdtek... Úgy döntöttünk, hogy nem maradhat itt. Nálunk volt még körülbelül 2 hónapot még találtunk neki új gazdát, ez alatt a két hónap alatt elkezdte morogni a gyermekeinket is.


Rendesen tenyésztőtől volt, törzskönyvel és külföldről. Nem tudom mi lehetett a baj, hiszen picikutya kora óta jártunk vele kiképzésekre, tréningekre, más kutyák és emberek közé.


Most egy szeretetteljes nagy mackó fekete-fehér újfoundlandi kutyám van. Imádom a nyugodt természetét.

2015. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hűha! Nem könnyítetted meg a választást! :D :D :D
2015. aug. 1. 09:26
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaj, most mindketten elriasztottatok! :( Lehet a berni pásztornál kellene mégis csak maradnom... De köszönöm, hogy megírtátok a tapasztalataitokat!
2015. aug. 1. 09:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes kutya. Az utcánkban van egy moszkvai őrkutya, egy kicsi hátsó udvarban elkerítve. A gazdái büszkék, hogy még soha nem jött ki az udvarból, a kapun sem mer(?) kijönni. Emberek között soha nem volt, nem szocializálták, soha nem foglalkoznak vele egy percet sem, este megetetik, és kész. Ugatni sem nagyon hallottam még, nekem furcsa..... Küllemre amúgy nagyon szép.
2015. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alice_L ***** válasza:
100%

Moszkvaim van, szuka, 8 éves mult.


Mas dominans kutyakkal kocsog, mindegy hogy him vagy nostény. Ami viszont falka tag, vagy egyszeruen hazon belul van az én engedélyemmel, ahhoz végtelenul turelmes. Macskaval, tyukkal, barmivel jol kijon, gyerekszereto, de van amelyiket csak elviseli, latom rajta hogy ugy godolja hulye szegény. Lovak patait megtanulta elkerulni, semi agresszio nincs benne.

Este szokott igazan beindulni, akkor sasol minden zajra, és gyorsan ugrik intézkedni ha ugy itéli hogy gyanus.

Ami az ové, ahhoz nem kell hozza nyulni, macskaimat egyszer célozta meg egy elkoborolt husky, azota sem. Kozbe szokott lépni a kutya suliban is ha egy jaték pajtasara morognak, azt sem szabad. Ha a foldon ulunk és kicsit ram dol ulve vagy fekve, akkor idegeneknek nem kell 2 méteren belul futkarozni. Villamlast, vihar dorgést megugatja, kicsit felhaborodva, "pofa be" jelleggel. Szorét cibalhatja minden ami kicsi és szerinte agyatlan.


Nagyon konnyen nevelheto, a fenitieket sosem tanitottam neki, mas kutya gyepalast kifejeteztten tiltottam, szocializaltam ezerrel. Francia nyomkovetésben az orszag 30-40 legjobb kutyai kozt vagyunk, talan az idei versenyszezonban még jobb is lesz. Ez azt jelenti hogy stresszt, tréning hibakat, mindenféle negativumot iszonyatosan jol lerendez. Mikor dolgozik, azaz azt teszi amt megtanult és mait elvarok tole, akkor semmi mas nem létezik. Volt hogy a nyomvonalon 400 méterre tolem rarohant egy masik kutya, mindenki azt hitte hogy gyepalas lesz, de nem, a kutyam megallt, feltételezem hogy raugatott egyet a masikra, abbol a mély fenyegeto repertoarbol, mert messzirol csak azt lattam hogy a mali hatra ugrik egyet, és moszkvaim folytatta a nyomkovetést. Szoval ha feladata van, azt az osztonein tul is meg csinalja, ha te azt adod feladatnak hogy orizzen, ezért dicséred, akkor azt teszi, és nagyon jol.


Viszont szocializald, azt sosem lehet tul sokat.

2015. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindhárom fajta nehéz, kemény kezű embert igényel. Miért ezeket választod? Terület őrzésre,vagy társnak, de elvárod hogy védjen meg, ha valami történik?

Az a baj az emberekkel, hogy a mai világban nem úgy választanak kutyát, hogy amilyen életvitelt élnek, amire kellene nekik, hanem külső alapján választanak. Ezért van sok Jack Russel elmeháborodva a bérházi lakásban, stb. Kutyaiskoláknak mondjuk jó, mert egyre több problémás kutya van. Minden fajtából.


Moszkvait az vegyen (sárhegyit és kaut is), aki határozott, úgymond, férfias jellem, nem veréssel, de kemény neveléssel (következetesség, határozottság, nem besz.riság), nevel, ismeri a kutyákat, nem riad vissza a hirtelen jellemváltástól sem.

Plusz akinek van egy területe, amit kutyával akar őriztetni, de van ideje naponta lefárasztani agyilag és más területen sétával (futással, stb..)


Berni pásztorunk volt, türelmes, végtelen jámbor kutya, majdhogynem tanítani sem kellett, mert tudta, hogy mit akarunk tőle. Nagyon értelmes, szeretetre vágyó, csodálatos. De ha nem voltunk itthon, nem tudott volna senki bejönni, mert elég rendesen védte a házat. És sokszor volt, hogy ismerősök jöttek, és volt, akit egész végig ugatott 2 méterről, de volt, akinek egyből lefeküdt hogy simogassák a hasát :)

Tudta, hogy kiben lehet bízni.


Én a berni pásztort, újfoundlandit, leonbergit, pireneusit ajánlom.


És csak tenyésztőtől. Most tudnék szaporítós moszkvairól tapasztalatot írni, de felesleges, mert az max küllemben moszkvai, jellemben ki tudja, hogy mi van keveredve :(

2015. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentedet!

Igen, valamilyen szinten a külső miatt is választok. Így van az ember akkor is, ha párt választ magának. Külsőre a pásztor kutyák fognak meg. Persze itt ne a rossz fordítású pásztor kutyára gondoljunk. Mert úgy tudom a berni pásztor sem pásztor kutya (juhászkutya), viszont a kaukázusi juhász az. Érdekes.... :)

Szóval visszatérve a hozzászólásodra, teljesen igazad van abban, hogy ne csak a külső alapján válasszunk. Ezért is érdeklődök neten, hogy nekem megfelelő-e lenne, ha pásztor kutyát választanék. Ki erre húz tanácsban, ki arra. :/

Amúgy írtad a Berni pásztort. Rajta is gondolkodtam, csak nekem túl jámbornak tűnik. De lehet, hogy nincs igazam.

2015. szept. 23. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha esetleg van rá időd és pénzed, segíthet a döntésben, ha elmész minden fajtából 1-2-3 tenyésztőhöz, úgymond megismerkedni a fajtával, akár szukával akár kannal (bár ugye érdemes olyan neművel ismerkedni, amilyet majd szeretnél), és aztán mérlegeled, hogy melyiknél érezted azt, hogy egy hullámhosszon vagytok, és melyiknél voltál legtovább illetve melyiktől jöttél el a legnehezebben.

Menhelyen van ilyen havi sétáltatós nap, oda szoktam járni, és volt már, hogy kinéztem magamnak egy kutyát, fajtatisztát (jó, nyilván nem törzskönyveset, így fajtajellegű keverék, de érted, mit akarok), és mikor kivittem, rájöttem, hogy inkább csak a külseje jön be, valahogy nem érzem azt, hogy ez az én fajtám. Aztán kiviszek egy másik fajtát, annál meg érzem, hogy na ő a nekem való kutya(kutyafajta), alig akarom visszatenni a kennelbe.

Tehát alaposan mérlegelj, és az alapján válassz :)

Azért mondtam, hogy tenyésztőhöz menj, ne menhelyre, mert menhelyen azért nem teljesen 100%os fajtatiszta kutya van, meg ugye menhelyen sok a lelki/testi beteg kutya, és nem adja vissza az igazi egyéniséget :)


Vagy youtube-on is nézegethetsz videókat, aranyos és agresszívat is, és lehet, hogy a 4 fajta közül ki tudnál zárni egyet.

2015. szept. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!