Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok neki hetente egyszer-k...

Adhatok neki hetente egyszer-kétszer nyers húst?

Figyelt kérdés
14 hónapos kutyám Brit Junior tápot kap, de néha adnék neki nyers csirkehúst,nem lesz gond? Barf-ra egyéb okok miatt nem tudunk áttérni.

2015. aug. 1. 12:33
 1/9 kittikehh00 ***** válasza:
Dehogy lesz, nyugodtan adj neki, nagyon szeretik! Sőt, még az én alig 4 hónapos kiskutyám is megeszi, és semmi baja nincs.
2015. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyers már az anyatej elhagyása után adható. Disznót/vaddisznót adni tilos nyersen, azt max jól átfőzve.


Én amúgy vagy húst adnék vagy tápot, mivel teljesen eltérő az emésztési ideje a kettőnek.

2015. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, épp ettől tartok én is, azért kérdezem. Sajnos nincs lehetőségem Barfozni, ezért kap tápot. De hetente egyszer kap egy cupákot, megegyszer főzök húst kicsi rizzsel, és egy tojást . Adnék egy-egy nyers farhátot vagy nyakat is, ha nem lesz baja, de a fő kajája a táp.Ugye előbb fagyasztani kell a nyers csirkehúst? Utána kaphatja nyersen?
2015. aug. 1. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam amíg tápoztam a kutyával, hogy hétköznap tápot evett, hétvégén meg nyerset, semmi baja nem volt, csak ne keverd egyszerre a kettőt.
2015. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha megbízható helyről veszed a húst, tehát emberi fogyasztásra alkalmas akkor adhatod akár frissen is. Én egyedül azért fagyasztok mert 2 hétre való húst vásárolok egyszerre. Felesleges megfőznöd a csirkehúst mert cska kimennek belőle a kutya számára értékes vitaminok.


Én is azt ajánlanám hogy amelyik nap adsz húst, aznap tápot ne kapjon. Így nem lesz gond az eltérő felszívódással.

2015. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó tippeket adtatok:) Csirkemell-nyesedéket csonttal is adhatok? Porcogóval, nyersen?
2015. aug. 1. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen igen! csak ki kell tapasztalni a megfelelő csontos-hús arányt a jó állagú végtermék miatt. Sok sikert.
2015. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, még azt szeretném tudni, mennyi az egy napi adag? Kb. 38 kilós német juhász.
2015. aug. 1. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:
A Testsúly 3%-át add neki naponta grammban. Tehát ha 38kg akkor olyan 1kg 10deka környékén. ez a csontos és színhús együtt. Pl 550g csirkenyak 550g zúza.
2015. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!