Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Hímet vagy...

Mit gondoltok? Hímet vagy nőstényt érdemes?

Figyelt kérdés
Tanítják még az iskolában, hogy mi a különbség lány-fiú, szuka-kan, nőstény-hím, kanca-mén, tojó-gácsér, tehén-bika...etc. között? Olyan szép a magyar nyelv, hogy ennyi különböző szavunk van a nemek megkülönböztetésére. Miért olyan buták az emberek, hogy nem tudnak a nemek megjelölésére az adott fajhoz tartozó elnevezések közül választani? Menőnek meg cukinak tartják, hogy mindent fiúnak meg lánynak neveznek? Kutyafiú, szarvaslány, csótányfiú? Vagy szimplán csak ostobák?

2015. aug. 2. 15:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A dolgok nevén nevezése még nem lealacsonyítás.

Igen, pontosan azt a választ kaptam meg újra, amit az előbb, hogy szimplán lustaságból és a saját nyelvvel szembeni igénytelenségből fakad ez a lányozás-fiúzás.

2015. aug. 2. 18:29
 12/17 A kérdező kommentje:

8-as

Mielőtt kérdeznéd, nem én pontoztalak le.


9-es

Nem jól tudod, az angol bitch szó szukát jelent. És ezt szokták pejoratív jelzőként nőkre mondani. Mivel a magyarnak van külön szava a kur vára és a szukára is, ezért a fordításokban nálunk így jelenik meg. De ez az angolban eredetileg szukát jelent. Talán érzékeled a különbséget.


10-es. Ismerős a dolog, én is mindig ezt válaszoltam.

2015. aug. 2. 18:37
 13/17 anonim ***** válasza:
A bitch-es dologban igazad van, kérdező, ez fel sem tűnt. A bitch- szuka, az más dolog, hogy már nőkre is használják, attól még nem ez az eredeti jelentése. A k-rva pedig whore, nem bitch.
2015. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy régen mit jelentett, negatív a jelentése és nekem nem esik jól használni. Érdekes mód amúgy még az angol tanárom sem tudta, hogy ezt a szuka kutyákra használják, és nekem kellett elmagyarázni. Azt ezek után meg sem kockáztattam, hogy a nyelvvizsgán felhozzam, nehogy azt higyjék káromkodok. De szerintem nem ez a téma itt.

Mit fáj az neked, hogy ki hogy beszél? A te életedre semmilyen hatással nincsen. Szerinted nem sokkal cikibb idejönni és vadidegen embereket ostobának, butának, lustának, műveletlennek nevezni egyetlen, a nagybetűs életben teljesen lényegtelen apróság miatt? Csak a saját intelligenciád hiányát mutatod meg ezzel. Tudtommal sehol nem szerepel az szabályként, hogy csak az lehet okos és normális ember aki használja ezeket a megnevezéseket.

2015. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
(Az angoltanárod tájékozatlanságára pedig nincs mentség, mondom ezt szintén angoltanárként. Elég szomorú, hogy milyen angoltanárok kerülnek ki a magyar oktatásból.)
2015. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem neveztem senkit műveletlennek. Sőt, miután megkaptam a válaszokat, még butának sem, csak a saját anyanyelvére igénytelennek... és ebben igazam van, ha tetszik, ha nem.

Ha Te ennek ellenére műveletlennek érzed magad, még nem kell nekiállni vagdalkozni. Majdcsak megtanulod rendesen használni a nyelvet.

2015. aug. 3. 18:54
 17/17 A kérdező kommentje:
Magasan kvalifikált angoltanárod lehet. A "bitch" szó még a gyermekeknek készült Harry Potter könyvben és filmben is (egész pontosan a harmadikban) szerepel/elhangzik.
2015. aug. 3. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!