Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék kutyát, de...

Nagyon szeretnék kutyát, de nem engedik. Hogy vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg hasonló kérdés érkezett, ám minden helyzet más és más, ezért szeretném veletek megosztani a saját ,,történetemet".

Fontos tudni, hogy volt már kutyánk, 11 évig élt, decemberben kellett elaltatni, és engem borzasztóan megviselt az elvesztése. Én szerettem a legjobban a családból, nekem a mindenem volt, én etettem, gondoztam és sokat voltam vele. Úgy az utóbbi két évben sétálni már lehetetlen volt elvinni, annyira nehezen tudott járni, amikor meg kicsi voltam az ilyesmihez, akkor sem volt gond, itthon kifutkározhatta magát, majd iskolás koromban már vittem sétálni is.

Én újra szeretnék egy kutyát, mert szörnyen hiányzik, hogy szeretgethessek egy állatot, gondoskodhassak róla. Így még a kertbe is borzasztó érzés kimenni, azonnal őt keresem mindenhol. Rokonomnak van kutyája, hozzá szoktam menni, amikor tehetem, hogy valamennyire csillapítsam a hiányát. De persze ez nem olyan, mintha az én kutyám lenne.

Az indok, amiért nem lehet, az, hogy úgysem foglalkoznék vele, nincsen rá időm. Hiába mondom, hogy az előző kutyámról is gondoskodtam, eleresztik a fülük mellett.

Pedig hatalmas szükségem van rá.. Csak ők ezt nem értik. Nem értik, hogy lehet egy kiskutyát ennyire szeretni.

17/L



2015. aug. 2. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
17 évesen nem engedik? Hát már kb azt kéne csinálnod amit akarsz. 18 évesen meg pláne.
2015. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz ha főiskolára/egyetemre mész, és másik városba, vagy kollégiumba kerülsz? Valószínűleg az jár a fejükben, hogy akkor nekik kell gondoskodniuk róla. vagy csak ők nem akarnak új kutyát, és mivel az ő kertjük ezért indokolniuk sem kell.
2015. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon valószínű, hogy egyetemre is itt fogok járni.
2015. aug. 2. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg valahogy megmutatni hogy mennyire fontos neked egy kutyi!kérj kistestű kutyát ,kevesebb gond van vele(kaja,piszok szempontjából)! Sok szerencsét
2015. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem! :)
2015. aug. 5. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg azt megpróbálhatod (persze a szüleid beleegyezésével), hogy elmész egy menhelyre és ott ideiglenesen örökbe fogadsz/ örökbe fogadtok egy kutyát.

Sok sikert! :)

2015. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ilyenről még nem hallottam, de majd megemlítem nekik mindenképpen! :) Köszönöm! :)
2015. aug. 5. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!