Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már megint BARF. Kicsit...

Már megint BARF. Kicsit máshonnan?

Figyelt kérdés

Kézzelfogható tanácsot kérek gyakorló BARF-os kutyásoktól:


Adva van 5 éves 3 kg-os kutya, akinek 2 éves kora óta 2-3 alkalommal bélgyulladása van, a köztes időszakokban az étkezéssel minden rendben van. Néha kap csontos húst nyersen rágcsának, de sem konzervet, sem egyéb mást nem.


Minőségi tápon tartom (Acana és azon belül is Grassland vagy Almás-Bárányos táp). Viszont a széklet mennyisége - véleményem szerint marha sok. Napi 2 x kap enni: 25-30 g-ot.


Az emésztése egyébként is macerás, mert ugyan nem kap fentieken kívül semmi mást, a napokban pl. egy kirándulás alkalmával rántott karfiolt és rántott hús ficniket zabált föl a földről amikor rajtakaptam.


Másnap rosszul volt - szerintem és az állatorvos szerint is ettől lehetett, mert fölhívtam - délelőtt csak feküdt és a hasa is kemény volt, dél körül már jobban lett.


Tegnap nem is kapott semmit, ma reggel egy evőkanál sima joghurtot.


Magát a módszert már kipróbáltam tavaly tavasszal 1 hónapig csináltuk, amikor szintén bélgyulladása lett akkor megijedtem és visszatértem a tápra, úgy gondoltam, hogy nem kísérletezgetem a kutyával.


Most szintén egy ilyen bélgyulladás után vagyunk és a fenti gyomorrontás után elgondolkodtam azon, hogy merjek-e belevágni a BARFozásba, vagy hagyja a francba és etessem továbbra is táppal, vagy vágjak bele és talán rendeződik az az emésztési probléma.


Mondanom sem kell, hogy az állatorvossal is beszéltem erről - bár nem túlzottan jártas a témában, egyáltalán nem elutasító, de kézzelfogható tanácsot nem tudott adni.


Jó lenne,ha olyan gazdik írnának akik hasonló cipőben járnak mint én és legalább 1 éve így etetik a kutyát.


Nekem az nem jelent semmit, hogy szép a szőre, vagy csillog a kutya foga.....nem erre vagyok kíváncsi.


Az építő jellegű tanácsokat megköszönöm!



2015. aug. 3. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

van facebookon egy csoport

BARF elvek az alapoktól, mit miért és hogyan

2015. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Azt elfelejtettem mondani, hogy nincs fb-m nyilván ott okosodnék, ha lenne.

2015. aug. 3. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Hosszú távon valószínűleg jobb a BARF, erősíti az immunrendszert, helyreteszi a bélflórát. Nyilván nem biztos, hogy konkrétan nektek is jó lesz, de eddig még olyan dologról nem nagyon hallottam, amit negatívan befolyásolt volna a nyers kaja, pozitív példa viszont számolatlanul van.

Jól meg kell válogatni majd, hogy mit és honnan veszel a kutyának, meg én nem is terhelném sokféle hússal, hanem szép lassan próbálgatnám, hogy mit és főleg honnan bír (mert akár a nem teljesen friss hús is okozhat galibát, bár a kutyák többségénél semmi problémát nem okoz.. vagy ha vegyszerezik, hogy jól nézzen ki, a teszkós csomagolt szarokat például eleve felejtsd el). Illetve a zöldséggel is óvatosan bánnék eleinte, hiszen lehet, hogy pont az tett be neki. Vagy nem is tett be, csak úgy tűnt; az enyémek például a töktől rémesen nyálkásat tudnak kakálni, de már tudom, hogy az nem betegség, csak a tök nyála húzódik rá valamiképpen az egész kupac kakára, mintha bőre lenne... :D

Meg ugye az is megeshet, hogy valójában mindig valami felnyalt/felzabált cucctól kapja a bélgyulladást, nem magától a tápláléktól. Arra is a BARF a jobb persze az immunerősítés végett, csak mondom, hogy ne feltétlenül a kaját hibáztasd, ha egyszer hajlamos felzabálni nem neki való dolgokat is ;)

2015. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!