Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől csak kölyök...

Tenyésztőtől csak kölyök kutyához lehet jutni?

Figyelt kérdés

Ha van elképzelésem a fajtáról, de nem kölyköt szeretnék, hanem egy fiatal felnőtt kutyát, akkor van rá esély, hogy tenyésztőtől tudok ilyet vásárolni ?

Nem szeretnék szaporítótól kutyát venni, de ha lenne rá lehetőség, akkor egy fiatal, de már nem kölyök kutyát szeretnék.

A fajtamentésen kívül hozzájuthatok így kutyához ?


2015. aug. 3. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritkán van olyan, hogy megtart a tenyésztő magának kölyköt. Aztán a növekedés alatt kiderül, valamiért nem illik bele az elképzelésébe. Ilyen esetben el is adhatják. De ez igazán ritka.
2015. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

sok tenyésztőt ismerek, akik nem tudják eladni a kiskutyáikat, mert igen kevesen szánnak rá annyit, hogy kifizessék, ők fel szokták nevelni (1-2 marad néha) és közben folyamatosan próbálják eladni, mikor már nagyobb, és szabadulni akarnak tőle, akkor olcsóbban, törzskönyv nélkül

érdemes a tenyésztők honlapjait nézegetni, hátha szerencséd lesz

2015. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2015. aug. 3. 14:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyobb kenneleknél nagyobb eséllyel találhatsz ilyet, mint az egy-két szukás kistenyésztőknél. Olyat is láttam, hogy egy volt tenyészszukát adott el a tenyésztő. Már több almot lehozott tőle, nem is volt már fiatal 7-8 éves, így kivonta a tenyésztésből és el is adta, persze már ivartalanítva.
2015. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Több ok miatt is lehet ilyen kutyákat tenyésztőknél találni, de mind törzskönyves.

1, Tenyészteni akart vele, csak később kiderült egy hiba, ami ezt nem teszi lehetővé, de attól még családi kedvencnek vagy más célra pl. sport lehet tökéletes pl. fog gond.

2, Már kivonta a tenyésztésből a szukát és nem szeretné családtagként megtartani.

3, A korábbi alomból maradt nála gazdátlan kölyök, azóta ő neveli, de nem szeretné megtartani, csak minél idősebb annál kevesebben szeretnék.

4, Tenyészet felszámolás miatt.


Szerintem jó eséllyel vehetsz fiatal de nem kölyököt tenyésztőtől. Sokszor egyébként ilyenkor jóval olcsóbban adják a kutyákat, de ezért itt is megnézik, hogy kihez kerül.

2015. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor majd érdeklődöm pár kennelnél, hátha....

Köszönöm !

2015. aug. 4. 05:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel rengetek felelős, és tudatos "gazdi" létezik, igy sajnos már minden fajtánál előfordul, hogy megunják a kutyát, költöznek, haláleset stb. és visszakerül a tenyésztőjéhez. A normális helyeken a szerződésben mindig ki van kötve, hogy a tenyésztő elővásárlási jogot tart fent, illetve az ő tudta, engedélye nélkül nem értékesithető tovább a kutya. megkérdezhetem milyen fajtában gondolkodsz?
2015. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi !


Rottweilert szeretnék.

2015. aug. 4. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!