Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kanos szuka, mennyire normális?

Kanos szuka, mennyire normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van két kutyám. Mindkettő jól nevelt szuka. Ivartalanítottak. 10éves és 5 éves. A nagyobbik az utóbbi 2 hétben kanos. Egyik sem tüzelt. A nagyobbik rámászott ma a 4 éves fiamra. Van egy nagyobb fiam is, őt nem piszkálta. Természetesen kezelve lett a helyzet, de sose csinált még ilyet. Kinti kutyák, nincsenek elkényeztetve. Nem domináns fajta. A kicsit is szeretné, de az nem hagyja, azonnal odacsíp neki. Előfordulhat, hogy terhes vagyok. Lehet, hogy ezért csinálja?
2015. aug. 3. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem domináns fajta"

Nekem úgy tűnik, hogy de, az.

2015. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Megpróbál feljebb mászni a hiearchiában ezért ledominálja akit tud. Ilyenkor határozottan állítsátok le. Ha kimentek kapun ő mehessen utoljára, ételadáskor a másik kutya után kapjon, addig tiltsátok és csak 2.-nak kapjon enni. lehet a terhesség, vagy más miatt változott a viselkedésetek, ezért lehetőséget lát.
2015. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ezt tettem. Azonnal kezeltem és fogom is kezelni a helyzetet. Köszönöm a tanácsot, mindeképpen betartatom vele. Remélem, gyorsan helyreáll a rend ..
2015. aug. 3. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kanos, hanem domináns. Még akkor is, ha nem domináns fajta. Valószínűleg a kisfiún érzi, hogy ő a "leggyengébb láncszem", és úgy döntött, hogy megpróbálkozik feljebb kerülni a rangsorban.

Szigorúan tiltsátok le, ennyi. És igen, lehet, hogy az állapotod is befolyásolja a kutya viselkedését. De ez nem számít, Ti vagytok a főnökök, még akkor is, ha piros hó esik :)

2015. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!