Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie vagy a collie...

A border collie vagy a collie a ragaszkodóbb, gazdimániásabb?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem egyedfüggő, a bordert jobban le kell agyilag és fizikailag fárasztani..de szerintem a skót juhász is kötődik nagyon :)
2015. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Skót juhászom van. Ha zuhanyzom, az ajtó előtt fekszik.
2015. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A border collie minden csak nem gazdamániás. A border munkamániás. Nagy különbség.
2015. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez egyedenként eltérő.

Két borderem van, az egyiknek a lételeme, hogy velem legyen, a másik is szeret természetesen, de ő imád szabadban lenni és azt csinálni, amit éppen ő akar (sokkal önállóbb típus). :) Pedig mindkettő border...

2015. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem meg két collim volt. Tényleg mindkettő más személyiség.

(Csak egy példa, az egyik azt is beengedte, akit nem kéne, a másik meg azt sem engedi be, akit én be akarok :D )

Igaz, máshogy is voltak szocializálva.

2015. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :) Kedves utolsó, hogyan nevelted olyanná, hogy senkit ne engedjen be? Köszönöm
2015. aug. 14. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Vele nem jártunk sétálni. Mondhatni nem lehetett. Hányt meg kínlódott út közben...

Hozzánk meg ritkán jönnek. Szóval, aki nem család, az kint marad. Szerinte :D

Elég harcias.

2015. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A másik collim meg beengedte a szomszéd gyerekeket, mikor maguktól jöttek, meg ilyesmi.


Bár mindkettő harcias, úgymond. Mivel egy rotweilernek simán nekimenne. Persze ő a gyengébb. A kisebb kutyák meg nem kutyák neki :D Ez mindkettőjükre igaz.

2015. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kedves utolsó, de nem mindegy, hogy miért agresszív egy kutya. Ha a tiéd nem volt sétáltatva, nincs szocializálva, rátámad a kutyákra, akkor valószínűleg félelemből támad mert nem ismeri az új dolgokat és nem bátorságból. Ez a kutyának nem jó érzés. Persze kívülről ijesztőnek hathat, de ha igazi akcióra kerülne a sor, akkor rögtön látszódni, hogy melyik kutya igazán bátor és melyik bizonytalan.
2015. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. aug. 22. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!