Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 Hónapos Amstaff kérhetek...

Egri Zsolti kérdése:

2 Hónapos Amstaff kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

2 Hónapos Amstaff-om nem akar sétálni leül,fél néha megy a saját feje után, hogyan tanítsam meg normálisan sétálni?

Néha játék közben ell durvul a helyzet és ahoz képest, hogy még csak 2 hónapos elég nagyot tud harapni,sokan ajánloták, hogy a grabancát rázzammeg néha használ néha nem,meg valami olyasmit is mondatk, hogy a nyakánál egy picit szoritsam meg, na ezt a módszert abszolút nem mertem használni,meg szoritsam a földre amíg le nem nyugszik edtől csak vadabb lessz,az ott hagyos nem foglalkozok vele is csak néha használ néha nem. Mit ajánlotok ami általában be válik?



2015. aug. 4. 01:25
 1/7 anonim válasza:

Sétálásra szerintem jutifalattal próbáld rávenni, az elég ösztönzően hat. A játék közbeni durvulásnál pedig fontos szerintem, hogy tudja hol van vége a játéknak. Ne kapkodj, légy nyugodt, higgadtan el kell venni tőle esetleg a játékát, de mindezt kimérten, ha pedig kapkod, megbököd mint a Kutyadoki. A harapgálásnál, tényleg az a lényeg, hogy megtanulja mit nem szabad Veled szemben, illetve mit engedhet meg.

Ezeket nyilván saját tapasztalataimra alapozom, nekem ezek beváltak, biztos fogsz még hasznos tippeket kapni.

2015. aug. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Türelemmel tanítsd sétálni. Amíg nincsenek meg az oltásai, ne vidd olyan helyre, ahol más kutyák is járnak. Ha nem akar jönni, kedvesen hívogasd, guggolj le elé. Ha elindul, dicsérd, jutalmazd. Még csak most szokja a pórázt, időbe telik, mire megtanul vele közlekedni.

A harapást ne engedd. Ha téged harap, visíts fel magas hangon, és hagyd ott. Ne kézzel játssz vele, hanem rongyozzatok meg labdázzatok, azt haraphatja.

2015. aug. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rongyozni szoktam vele,labdázni nem nagyon szeret,meg nem is a kezemet harapja hanem néha meg tetszik neki a nadrágom és élkezdi harapdálni néha bele kap a lábamba ilyen kór grabancánál fogva arréb teszem és nem foglalkszom vele/adok neki valamit amivel játszhat.A fell sikóltás is csak néha használ :( A sétáltatásnál meg már a hámot is nagyon nehezen tudom rá adni, juti fallatal is csak néha jön.
2015. aug. 4. 10:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Türelem, türelem és sok sok türelem. Kitartóan tanítsad, foglalkozz vele, ez egy ilyen időszak, még gyerek, aztán majd kamaszodik, tehát folyamatos tanítás kell neki, hogy mi helyes, mi nem, mit vársz el tőle.
2015. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Honnan van kutyád? Tenyésztőtől? Jó idegrendszerű kutyánál csupa érdekesség egy séta. Hogy a saját feje szerint akar menni, az természetes. Neked kell megtanítani, hogy a póráz azt jelenti, arra megy, amerre a póráz viszi.

A harapás, ahogy ezen az oldalon már milliószor le lett írva, a kölyökkutyák játéka. Mivel neki csak a szája van arra, hogy játsszon. Válassz egy módszert, ami neked kézre áll. Aztán kitartóan csináld. nem fog a kiskutya agy hét alatt megváltozni.

2015. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jó tenyésztőtöl van a kutya és mivel ismert minket a legjobb kölyköt kaptuk meg, vagyis amit ők a legjobbnak láttak.De amúgy okos,engedelmes pl. ha elkezdi rágcsálni a papucsomat csak annyit mondok, hogy az enyém és abba is hagyja csak néha játték közben durvul a helyzet is ilyenkor nem tudom mit kéne csináljak? A úgy nagyon sokat foglalkozom vele.
2015. aug. 4. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a papuccsal már sikerült irányítanod, a játéknál is menni fog. Csak az kissé tovább tart. Legyél határozott, ha tudod, akár előzd meg, hogy harapással játsszon akár kézzel, akár a kiemelt lábaddal távol tarthatod. Akkor pedig használd a MEM szót is. Helyette valamit mindig ajánl fel amit megfoghat. Neki a nadrágod és bármi más is csak egy jó játék a többi között.
2015. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!