Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy gerincsérv-...

Mennyibe kerül egy gerincsérv-műtét általában? Pekingi palotapincsiről van szó.

Figyelt kérdés
Már a CT 40.000 Ft-ba fog kerülni és akkor még nem is tudjuk, mennyi lesz a műtét, mert az orvos előre nem akarja megmondani (vagy csak nem akar elriasztani már a CT előtt az árral...).

2015. aug. 4. 11:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Közben megtudtuk egy állatorvostól, hogy 50-60.000 Ft körül. Ez azért nem semmi.
2015. aug. 4. 12:06
 2/17 bollocks ***** válasza:
34%
A kutyatartásnak vannak költségei, nem kell ezen meglepődni.
2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De igenis meg kell lepődni rajta. 100.000 Ft-ba fog kerülni a dolog. Egy havi fizetés. Persze össze fogjuk dobni valahogy, mert meg akarom menteni az életét, még csak 1 éves.
2015. aug. 4. 13:05
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Erre találták ki a kutya egészségbiztosítást. Persze, lakásbiztosítás mellé lehet kötni és ahány biztosító, annyiféle módon fizet , ha beteg a kutya.
2015. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 bollocks ***** válasza:
24%
Ezért nem kellene szaporított kutyát venni. Egészséges, szűrt szülők kölykei egy éves korban nem kapnak gerincsérvet.
2015. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell meglepődni rajta. Kutyára nincs TB, ezért minden vizsgálatot és műtétet teljes áron kell fizetni. Ha az embereknek nem lenne TB-je, akkor nálunk is így működne.


Megoldást jelent, ha biztosítást kötsz a kutyára, ez nagyon sok vizsgálat és kezelés árát téríti. Persze sokan gondolják, hogy ez kidobott pénz, hiszen lehet, hogy egész életében semmi baja nem lesz, de az én véleményem az, hogy bármelyik kutyával történhet bármi, lásd egy gerincsérv, de beszélhetünk akár egy véletlen balesetről, vagy akár egy olyan reálisan fennálló veszélyről, mint a kullancsfertőzés, ne adj Isten szívférgesség és máris otthagysz az orvosnál több tíz-, akár százezer forintot. Én negyedévente fizetek 1.800 forintot a kutyámra és évente 200.000 forintig állja a biztosító az orvosi kezelés költségét. A mai világban bármikor előfordulhat, hogy valaki munka nélkül marad vagy egy váratlan nagyobb kiadás miatt kifut a pénzből. Én nem akarom végignézni azt, hogy a kutyám amiatt pusztul el, mert nincs keret az állatorvosra.

Másik lehetőség, hogy havonta te félreraksz egy bizonyos összeget az ilyen esetekre.

2015. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért nem kellene szaporított kutyát venni. Egészséges, szűrt szülők kölykei egy éves korban nem kapnak gerincsérvet."


Kivéve, ha mondjuk balesetből, rossz mozdulatból adódóan alakul ki, vagy azért mert a gazdi esetleg napi háromszor lépcsőzteti fel-le a negyedikről a fejlődésben lévő állatot.

(nem védem a szaporítókat, de a porckorong sérvnek más okai is lehetnek, mint a rossz genetika)

2015. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is a kisállat biztit javaslom. Bármikor történhet valami baleset, nem várt esemény, ami igencsak megterheli a kasszát, úgyhogy tényleg érdemes utána nézni.
2015. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A hasznos válaszadóknak ment a zöld kéz. Tényleg elgondolkodom ezen az állatbiztosításon. Negyedévente 1800 Ft nekem simán belefér. Sajnos a 12 éves howavartomra nagyon sokat kellett költeni az utolsó 2 évben, de azt akkor még szüleim fizették. Ez a palotapincsi a barátnőmé, de a szívemhez nőtt a kis görcs. Egyébként a másodikon lakunk, de nem szoktuk lépcsőztetni őt, mindig kézben visszük le sétálni.
2015. aug. 4. 14:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a másodikon lakunk, de nem szoktuk lépcsőztetni őt, mindig kézben visszük le sétálni."


Nem állítottam, hogy lépcsőztetitek, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a porckorongsérv nem feltétlenül genetikai betegség, még akkor sem, ha fiatal állatnál jön elő.

Az egyik barátomék vizslája játék közben rohant le a lépcsőn és elbotlott. Rosszul mozdult és megsérült a porckorong, pedig 2 éves volt az állat, szerencsére műteni nem kellett.

2015. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!