Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyet hogy hívják?

Az ilyet hogy hívják?

Figyelt kérdés
Nincs kennele, tenyésztési engedélye, mégis törzskönyvesek a kiskutyák. Mindig járnak kiállításokra és minden hónapban többször is szűrve van az összes kutya. A vemhesség idején minden hónapban kijön az állatorvos megnézni a kutyát. Egy évben csak egy alom van. A kutyákat BARF módszerrel etetik. Néhány kutyájukat pedig kitanítják vakvezető, vagy segítőkutyának. Nem igazán a pedigrére törekednek. Inkább családi és hobbi kutyának tenyésztik a kicsiket. Az ár se vészes. Nincs se engedély, se semmi, a kutyák viszont NAGYON JÓ vérvonalúak. Az ilyet hogy hívják??? Nem is tenyésztő, és nem is szaporító. Akkor?
2015. aug. 4. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
tenyszapító
2015. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

"Nincs kennele, tenyésztési engedélye, mégis törzskönyvesek a kiskutyák."

Akkor ő egy hiba a Mátrixban.

2015. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Normálisak írjanak! Köszönöm!
2015. aug. 4. 12:50
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ja, és ha "minden hónapban többször is szűrve van az összes kutya", akkor még hazudik is. Nem azért, mert nem lehet minden hónapban szűreni, hanem mert hülyeség. Amire egyszer szűrve lett a kutya, az már nem változik meg. Vagy csak odaszólt neked szrkasztikusan, hogy "szűrve, hogyne, havonta kétszer is!", te meg elhitted.

"Néhány kutyájukat pedig kitanítják vakvezető, vagy segítőkutyának. Nem igazán a pedigrére törekednek. Inkább családi és hobbi kutyának tenyésztik a kicsiket."

Akkor hogy sikerül munkakutyákat is kihozniuk? Mert a vakvezetés, meg a segítőkutyázás nagyon komoly melós képességeket kíván meg az állattól.


Szóval vagy egy oda-vissza hazudozó és hamisító idiótáról beszélünk, vagy te értettél félre nagyon durván dolgokat.

2015. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez a normális válasz. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy itt van Kovács Lajos, akinek nincs orvosi diplomája, de tök legálisan végez agyműtétet. Ilyen nincs. Valaki vagy rendesen tenyészt, mindent lepapírozva, és akkor törzskönyvesek a kutyái, vagy nem papíroz le semmit, és max. hamisított törzskönyvet tud adni.
2015. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre semmit. Nincs ilyen ember :D Csak megkérdeztem, hogy az ilyeneket hogyan hívják. Érted: akik csak hobbinak tenyésztik a kutyáikat és eladják majd őket. ;)
2015. aug. 4. 13:00
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyet sehogy nem hívják, mert nincs. Valaki vagy hivatalosan tenyészt, vagy nem. Vagy hobbikutyákat, vagy munkakutyákat (bár ez a kettő elvileg nem zárná ki egymást, de nem hiszem, hogy bárki szeretne egy fajtából külön egy munka- meg külön egy hobbitenyészetet is fenntartani).

Az állatorvos meg amúgy hiába megy ki és néz rá a szukára, nem sokat fog látni rajta. Vinni szokták, rendelőbe, ultrahangra.

Szóval mielőtt kitalálsz magadnak egy ilyen idilli képet, gondold át, hogy van-e egyáltalán értelme annak, amit mondasz :)

2015. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem találtam ki. Barátnőmék anno így tenyésztették a kutyáikat.
2015. aug. 4. 13:09
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

"Nem értettem félre semmit. Nincs ilyen ember"

"Nem találtam ki. Barátnőmék anno így tenyésztették a kutyáikat."

Döntsd már el basszus, hogy most akkor te hazdusz, vagy neked hazudtak :)

2015. aug. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mivel máe nem így tenyésztik a kutyáikat, ezért mondtam, hogy nem konkrét emberről beszélek, mivel ők már nem így tenyésztik a kutyáikat! :DDDD
2015. aug. 4. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!