Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehetett a kutyámnak...

Mitől lehetett a kutyámnak ilyen szemgyulladása?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve volt megkozmetikázták a kutyám és hát a szeme elött is vágtak neki egy kicsit. Ő puli keverék. Én sokszor olvastam hogy rossz nekik, de a kozmetikus mondta hogy ez hülyeség hát elhittem neki. A kozmetikázás után pár nappal szemgyulladása lett ami mindig visszajött:( már hogy most vissza nött neki a szöre már egyáltalán nincs baja a szemével. Szerintetek ez a szemgyulladás a kozmetikázás miatt volt vagy valami mástól? Most is fogom vinni nemsokára és most nem akarom hogy vagjanak a szeme elött szőrt,de nem tudom biztosra mi volt a baj a szemével.
2010. márc. 7. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valami belement és naon benne van a szemébe és ez iritálja.

Vagy begyulladt neki de akkor meg kamillával kend napi 3-szor vagy vidd el állat orvoshoz.

2010. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez régen volt.
2010. márc. 7. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:

A józan ész osztásakor hol voltál? A kérdésedben benne a válasz... A puli szeme ugye sokkal fedettebb a sajátos szőrzet révén, mint pl. egy vizsláé. Nos, nyilván a könnyezés, fényérzékenység, stb. ehhez van állva és amikor ezen jelentősen változtatsz, sokkal erősebben szárad ki a szeme, vagy épp sokkal jobban bántja a fény, mint nyírás előtt. A kozmetikus nyilvánvalóan csakis pulikat tartott, tehát neki kell hinni, nem az olvasottaknak.

A dolog rajtad áll, eldöntheted, hogy a kutya kísérleti alanyként megerősíti-e a nyírás és a szemgyulladás közötti összefüggést, vagy megcáfolja és másodjára problémamentes lesz. Ha sokáig tartott, mire a gyulladás elmúlt/megnőtt a szőr, nyilván nem kéne a kedvelt állatod esetleges kárára megbizonyosodni.

2010. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!