Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 3 éves kutyát lehet...

Egy 3 éves kutyát lehet tanítani valamire? Ha igen, akkor mire? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 3 éves félig tacskó félig korcs kutyusom. Nagyon okos, és aranyos is, csak egy kicsit lusta. A pórázra nem merem rászoktatni, mert még soha nem volt, de vettem neki egy újat, és mikor zörgetem, csóválja a farkát és boldog. Már próbáltam pórázon vezetni, de mikor kivittem az utcára, látott egy kutyát, és nagyon hangosan el kezdett ugatni, és el akart szaladni, de visszarántottam egy kicsit, és nagyon elkezdett vonyítani. Aztán az ölemben kellett bevinnem a házba. Szerintetek hogyan vegyem rá ? Valami ötlet ? És lehet még valami másra is tanítani ? A válaszaitokat előre is köszönöm :)

12/l


2015. aug. 4. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármire lehet tanítani. :) Iratkozz be vele egy kutyasuliba egy kezdő tanfolyamra. Ott megtanítják neked, hogyan tanítsd.
2015. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hát először gyakorolj a kertben pórázzal, jobbra, balra, fordulás, megállás, hiszen neki is meg kell szoknia, hogy össze vagytok kötve. ne húzd mert akkor csak még erősebben fog az ellenkező irányba menni, vagy csak lefekszik és nem mozdul. vigyél jutalomfalatokat magaddal, és néha adj neki, ha szépen megy. ha másik kutyát látsz inkább menj más irányba mielőtt ő észrevenné, jobb elkerülni az utcai kutyákat, főleg ha nem ismeritek.
2015. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönön a válaszokat :) !
2015. aug. 5. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!