Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság lenne így tóra vinni?

Bunkóság lenne így tóra vinni?

Figyelt kérdés

Van egy kissé problémás kutyám, aki nem kifejezetten agresszív hanem aak szimplán szocializációhiányos...


Arra gondoltunk, hogy hétvégén nem hagynánk otthon, hanem levinnénk egy közeli kutyás tóra. Pórázon lenne (hosszú póráz), és csak annyi lenne a zavaró benne hogy nagy hanggal van, ha meglát egy kutyát.


Így bunkóság vinni vagy meg fogják érteni az emberek? (ha esetleg rákérdeznek)


2015. aug. 4. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg fogják érteni. Én is szoktam a kutyámmal strandra járni. Míg pórázon vannak a rosszaságok, addig senkit nem zavarnak :)
2015. aug. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha lenne ott valami hozzáértő emberke, részedről pedig a hajlandóság, hogy a kutyád analizálgatása helyett a megoldásra fektesd a hangsúlyt.


Ugyanis ez egy tök jó program lenne alapból, mivel ha egy kutya úszik, akkor arra figyel. És pont.

Nem az agresszióra, nem a szocializálatlanságra, hanem az úszásra.

Ami egy nyugtató tevékenység, ha azt akarjuk, vagy úgy vezetjük be az életébe.


Emiatt ez egy kiváló lehetőség, hogy békés hangulatban, másra koncentrálva lehessen testközelben, más kutyákkal, mások is az intim szférájába mehessenek, támadás nélkül.

Remek alkalom a vízben való ismerkedés, kontrollált körülmények között (!!) ahhoz, hogy utána a szárazföldön is békében, és csendben folytathassák az ismerkedést.



Hogy ki mit fog szólni, nem tudom, nem vagyok jós.

Alapvetően levinni sem bunkóság, ha nyitott vagy rá, hogy bevezesd a kutyádat a kutyás közösségbe.

2015. aug. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően tapintatlanság pórázon elvinni egy kutyát olyan helyre, ahol az összes többi szabadon van. Én a kutyafuttatón pórázon sétáltatott kutyákért is haragszom.
2015. aug. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Folyamatban van a kutyához szoktatása, és bizony bármilyen nemű/korú kutyával barátkozóan lép fel, de amíg nincsenek ezek a kutyák testközelben, tehát hogy meg tudják szaglászni egymást, addig hangoskodik..sajnos ez egy rossz beidegződés, ami idővel meg fog szűnni se még nem az a korszak van. Csak nem szeretném ha emiatt egész nyáron nem lenne tó közelben.

Gondoltam arra is, hogy minden kutyás embertől megkérdezem, hogy összeismerkedhetnének-e a kutyáink..mert ugye akkor lenyugszik, kérdés hogy ez mennyire zavarná őket..

2015. aug. 4. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez már csak az ő bunkóságukon múlik... :)

Én örülnék egy ilyen kérésnek.


Amúgy próbáld erőteljesebben elterelni a figyelmét, és kizökkenteni az izgatott állapotból, és ne szemből vidd oda, hanem oldalról, vagy egyszerűen emeld fel, és háttal vidd oda, és lógasd oda a másik kutya orrához a seggét.

Ha megszaglászta, tedd le a földre, és hagyd őket.

Csak egy tipp.

2015. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy bunkóság. Vidd el. Ha hangoskodik, rászólsz.


A pórázos dologhoz meg annyit, hogy inkább legyen pórázon, ha nem vagy biztos magadban vagy a kutyában, minthogy póráz nélkül legyen és baj történjen.

2015. aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!