Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet "beletörődni" a...

Hogy lehet "beletörődni" a kutyánk elvesztésébe?

Figyelt kérdés
Hétfőn lefeküdt és elaludt. Még csak 5 éves volt, de nagyon a szívemhez nőtt. Néha elsírom magam ha rágondolok, de úgy igazán még nem sírtam ki magam, csak most. Átfutott az agyamon az új kutya ötlete, egyrészt a másik kutyánk miatt, másrészt miattunk, de csak később, most amúgy se tudnák vele annyit foglalkozni, mert alig vagyok itthon. Mármint anyukámék gondoznák, de a nevelés az én részem szokott lenni. Arra is gondoltam, hogy eljárok majd önkénteskedni a helyi állatvédő szervezthez, egyszer kétszer már úgyis voltam. Aztán majd, ha kihevertük, meg lesz rá időm, örökbe fogadok.
2015. aug. 4. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell olyan komolyan gondolni.
2015. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hanyagold, most az új kutya gondolatát, hiszen ott maradt neked egy kutya, akit szintén megvisel a társának a halála. Foglalkozz inkább vele többet.
2015. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sird ki magad.

Ha szeretné, ha egy kicsit megnyugodtál fogadj örökbe egy másikat.

Egy házi kedvenc elvesztése nem egyszerű, de túl tudod tenni magad rajta

2015. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az idő segít. Tudom, közhely, de igaz.

A menhelyre járás jó ötlet. Én is azt teszem a kutyám halála óta. Szeretnék majd egyszer újra kutyát, de jelenleg nem engedik a körülményeim. Addig is kutyázok a menhelyen.

2015. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Foglalkozz többet a megmaradt kutyával inkább, értékelni fogja :)
2015. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy ha elvesztesz egy kutyát az a legjobb ha hozol helyette egy másikat mert leköt és őt is szeretheted. Ez nem igaz. Ez egy nagy hülyeség. Szerintem.

Bár én a macskámat veszítettem el, nagyon különleges volt számomra és úgy szerettem mintha egy ember lett volna. Folyton rá gondoltam utána is, nagyon sokat szomorkodtam miatta ezért hoztunk egy kiskutyát mert az nem kóborol el és alapból másabb mint egy macska. Kár volt. Az első 1-1,5 hónapban kifejezetten idegesített a kutya és nem is bírtam megszeretni. Megdöbbentem, hogy képes vagyok nem szeretni egy állatot. Most már szerencsére megszerettem, de időre lett volna szükségem.

Szóval jobb ötlet az ha egy ideig ahhoz az állatvédő szervezethez jársz. Mifelénk sajnos nincs ilyen. Aztán ha már enyhül a hiánya és akarsz akkor magadhoz vehetsz egy másik kutyát.

Sok sikert kívánok! :)

2015. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!