Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis yorki kutyától mostmár...

00Eperke00 kérdése:

A kis yorki kutyától mostmár elvettük a pelust, viszont nem tudjuk hogy hogyan lehetne megtanítani neki hogy jelezzen ha ki kell mennie. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Leviszed néhány óránként és addig sétálsz vele, amíg nem kezd el wc-zni az utcán. Ekkor megdicséred és megsimogatod hogy milyen ügyes volt. Pár ilyen alkalom után rá fog jönni hogy fent a lakásban nem kap dicséretet, lent viszont kap amiért a földre végzi a dolgát. Ezért majd le akar menni máskor is. Így lassan felfogja, hogy mit vársz tőle. De ne várd el azt hogy jelezzen. Ha véletlenül jelez akkor dicsérd meg és vidd le gyorsan, persze, így talán eléred hogy jelezni fog majd neked máskor is. Azonban ha nem jelez, akkor is vidd le egy nap többször pisilni, evés után 1-2 órával pedig kakálni. Illetve figyeld meg, hogy evés utána kb mennyi idővel szokta végezni a nagydolgát, és akkortájt vidd le.
2015. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is Yorkim van. Én úgy tanítottam meg mint a cicákat, egy kis tálcába lábtörlőt tettem (nekem mindig a lábtörlőre pisilt) . És azt a tálcát mindig vittem arrébb a kerti ajtó felé 2 hét után már a terasra tettem , utána már kereste hol hol van és érezte hogy kintt van elkezdte kaparni az ajtót , rá egy hétre elvettem tőle és utána már a fűbe pisilt...remélem segíthettem :)
2015. aug. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Mostmár néha jelez! 😃

2015. aug. 7. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!