Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezért dícséret, nem pedig...

Stew001 kérdése:

Ezért dícséret, nem pedig szidás jár a kutyának. Egyet értetek?

Figyelt kérdés
A szobatiszta kutyám múlthéten csütörtökön éjszaka beleszart a tusolóba. A szüleim idegeseken reagáltak rá, pár napra ki is tiltották a házból a kutyát. Szerintem viszont dícséretet érdemelt volna. (Kimenni, ugye nem bír a bekulcsolt ajtón...) Elvégezhette volna bárhová, a szőnyegre, az ágyra a dolgát. Ő viszont nem tette, tudta, hogy be kell menni azon az ajtón a folyosó végén és ott kell az ilyet csinálni. Szerintem vicces lehetett, ahogy oson az éjszaka közepén és ott nézi, hogy akkor hogy is működik ez?! :D

2015. aug. 5. 05:58
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Igen, igazad van. :)
2015. aug. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
gondolom a szétázott szart,nem te takarítottad ki,hanem a szüleid, ha neked kellett volna te sem dicsérgetted volna
2015. aug. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

hát a ti hibatok, kell neki valami helyet biztositani, hogy tudjon hova wczni.. vagy helyet ahol kimehet a mosdoba

esetleg megorobalni macskaalmot, van akinel bevalik

2015. aug. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem jár neki.Szó nélkül kell feltakarítani,ha becsinál.Ha rajtakapod,akkor szidás,ès gyorsan kivinni.Nem tudom mennyi idős a kutya,milyen napszakban történt,de a kutya következetes tanítással sosem csinál be sehova a lakásba,illetve mindig jelez.A felnőtt kutyák 8-12 órát is kibírnak,gondolj bele a család,ha dolgozik ennyit is távol lehet.Minden kutya kibírja.Tehát dícsérni nem szabad,ha bent vègzi a dolgát,azzal csak összezavarod.
2015. aug. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha este nem volt lehetősége piszkolni, ha valami olyan volt vacsorára, ami meghajtotta, akkor valóban okosan cselekedett a kutyád.
2015. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán nem kéne a lakásba csinálnia. A kutyának kint kell elvégeznie a dolgát, nem macska... Utólag egyébként is fölösleges szidni vagy dicsérni, mert úgysem értené meg, hogy most miért kapta.


Amúgy nem tudom hány éves vagy, de baromi igényes lehetsz, ha szerinted rendben van, hogy a kutya a tusolóba végzi el a dolgát. Ott áll a húgy/xar egész éjszaka, te meg utána ott fürdesz... Másrészt meg feltakarítani is nagy "öröm" lehet, igaza van a 2. válaszolónak, gondolom anyukád suvickolta fel, te meg mosod kezeidet...

2015. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, szerencsétlen hová mehetett volna? biztos hirtelen rájött. nálunk a szőnyegre meg a dolgozószobába szoktak ha rájuk jön, az cseppet sem jobb. úgyhogy okos volt valóban :)
2015. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem jelzett a kutya, hogy bajban van?
2015. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egyébként szobatiszta és ez egyszer fordult elő, akkor sem szidás, sem dicséret nem jár neki, valószínűleg azért végezte bent a dolgát, mert valamiért nem tudta visszatartani. Előfordul. Fel kell takarítani.



Nálunk is volt ilyen, a kutyám jelzett is, de éjjel félálomban mire kiengedtem volna az ajtó elé piszkolt és nagyon szégyellte magát miatta. Nem szidtam le, nyugodt hangon mondtam neki, hogy megesik ez néha és hoztam a takarítószereket. Ennyi. Nem kell túllihegni.


Ha rendszeressé válik, akkor érdemes elgondolkodni, hogy viselkedésbeli vagy egészségügyi probléma áll-e mögötte.

2015. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Értelmetlen utólag dícsérni vagy szidni, úgysem tudja összekötni, hogy azt miért kapta. Amúgy nem helyes, hogy a zuhanyzóba kakilik, egyáltalán nem, de ha nincsen kivéve este lefekvés előtt, akkor szegénynek muszáj elvégezze valahol a nagydolgát. Naponta legalább 5-ször ki kéne vinni, hogy megszokja, hogy ezeket a dolgokat kint kell elvégeznie. Vagy, a második lehetőség, amit én biztosan nem csinálnék, de sokan igen (akik lusták), hogy rászoktatod a kutyapelenkára, hogy arra piszkoljon. Olvass utána!
2015. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!