Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat, hogyan tanítsam meg...

Kutyámat, hogyan tanítsam meg pórázon ismerkedni?

Figyelt kérdés
Póráz nélkül nincs vele gond, de ha rajta van azonnal megpróbál belecsípni a másik nyakába. Ráordítok, elrántom, de másodszorra is ugyanazt csinálja.

2015. aug. 5. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is hülye pórázon, én inkább nem próbálkozom. A parkban úgyis el van engedve, sok kutyával találkozik. Mindig ha szembe jön egy pórázas akkor behívom, megkérdezem, hogy elengedi-e a kutyát. Ha nem, akkor megmondom, hogy elnézést, így viszont nem barátkozunk, nem akarok bajt. Ha ő el van engedve a másik meg pórázon akkor csak-csak (bár feszültebb, piszkálósabb lesz attól, hogy a másik fogva van, és ezt a másik kutyának se akarom), de ha mindketten pórázon vannak, szinte biztos a baj. Mondjuk az enyém 1 évesen lett mentve, 0 szocializációval, ahhoz képest póráz nélkül akárkivel elvan, ennek is nagyon örülök, most 4 éves sharpei kan.
2015. aug. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kicsi vagy nagy kutyus. Az én kutyusom nem tudott viselkedni pórázon, ide oda rángatott, minden kutyának nekiment. Nem mondom, hogy most már tökéletesen elvan pórázon, de eléggé sokat javult. Én úgy csináltam, hogy fogtam pár jutalom falatot, tartottam a bal kezembe, ő is a bal oldalon ment és nem hagytam hogy a kezemnél előrébb legyen a feje. Ha ügyesen ment egy 20-30 métert akkor megkapta a juti falit és ezt végig még sétáltunk. Aztán mikor ez már simán működött hosszabbra engedtem a pórázt és így is maradt a kezemnél, ha nem akkor kicsit megrántottam. Ez azért volt jó mert utána már sokkal jobban figyelt rám és nem is igazán akarta a többi kutyát cseszegetni.
2015. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A póráz nem arra van, hogy azon ismerkedjenek, játszanak a kutyák. Másképp is viselkednek, illetve össze is gabalyodhatnak. Viszont az nagyon is elvárható, hogy legalább közömbösen viselkedjen pórázon a kutya! Erről tiltsd le megfelelően. Ha rászólás után is csinálja, akkor nem jól szóltál rá, nem elég a büntetés.
2015. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!