Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentett kölyök vagy felnőtt...

Mentett kölyök vagy felnőtt legyen?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi: menhelyről szeretnénk elhozni életünk első kutyáját. Voltunk már ismerkedni, vittünk sétálni kutyust, és fogunk is még menni, mielőtt döntenénk. Miután nincs még tapasztalatunk, érdekelne, hogy melyik választás lenne ideális nekünk? Néhány szó a körülményekről: kertes házban lakunk, sok zöld területtel a telken. Fiatalok vagyunk, H-P dolgozunk, havi 1 hétvégére vidékre utazunk, ahová szeretnénk vinni az ebet is. Egy kinti-benti cicánk van, nyugodt természetű. A közelben van erdő, mező, vízpart, ahol változatos sétákat lehet majd tenni a kutyuval. Arra is kíváncsi lennék, hogy ha felnőtt kutya mellett döntünk, akkor mi az az életkor náluk, mikor még jól nevelhetőek? Kutyaiskolát javasoljátok? Hasznos tippeket, weboldalakat szívesen fogadok. Köszönöm szépen!

2015. aug. 5. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy fiatal (kb. 1-2 éves) felnőtt kutya tökéletes lenne számotokra. A menhelyeken sok olyan kutya van, aki (előző életéből adódóan) jól kijön a macskákkal vagy akár szobatiszta.

A kutyákat pedig gyakorlatilag bármilyen életkorban lehet tanítani (pl. az örökbefogadott kutyámnak 6 évesen tanítottam meg a behívást)

Weboldalak közül ezeket tudom ajánlani:

[link]

[link]


De itt gyk-n is sok hasznos infót találhatsz :)

2015. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mindenképpen macskabaratot hozzatok el. egyes menhelyeken ezt direkt nezik is, hogy mennyire jon ki a cicakkal.
2015. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akármennyi idősen működik az örökbefogadás, akár 10+ évesen is kialakul kötődés, megtanulja a kutya az új dolgokat.


Kölyök:

- előny, hogy valószínűleg hosszabb ideig lesz veletek (sajnos keresztbe tehet az élet, de induljunk ki ebből)

- szintén valószínűleg összeszoktatható cicával, extrém az a kölyök, aki nem

- viszont nehezebb is a szoktatás egy izgága kölyökkel

- előny és hátrány is lehet, hogy nulláról indul a nevelés, kezdőként sok mindent el lehet rontani

- masszív hátrány a kaki-pisi-rágcsáló korszak

- max sejteni lehet, mi lesz belőle, ha nagy lesz, mind méretre, külalakra, mind aktivitási szintre


Felnőtt:

- a menhelyi kutyák nagy része kiesik, mert nem tudni, hogy viszonyulnak macskához, ajánlottabb ideiglenestől választani

- kevés kivétellel szobatiszták, nem rombolnak

- jobb menhelyen, pláne ideiglenestől pontos képet lehet kapni a kutyáról, nem kapsz zsákbamacskát

- hozhat a múltjából olyan dolgokat, amik megnehezítik az együttélést, pl félelmeket (de mivel jó esetben megismered örökbefogadás előtt, ha nem a kihívásokat keresed, nem választasz félőset)


Szóval ha élvezitek a cuki, de idegtépő kölyökkort, nem ragaszkodtok a tárgyaitokhoz, és szeretitek a meglepetéseket, akkor kölyök. Egyébként egy gondosan kiválasztott felnőtt szerintem.

2015. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

+1 kiegészítés:


Életkortól függetlenül rengeteget kell vele foglalkozni, időt kell neki adni, hogy kialakuljon a kötődés, a bizalom.


Gratulálok a döntésetekhez, nekem két örökbefogadott kutyám van, és nem bántam meg. Rengeteg munka van bennük, de megérte.

2015. aug. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 5. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!