Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyák közül melyik a...

Munkakutyák közül melyik a legnyugisabb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden munkakutyával rendszeresen foglalkozni kell és kellően lefárasztani őket.

De mégis melyik közülük a legnyugodtabb, legkezelhetőbb ?

Azt tudom, hogy a dobermann biztosan nem, mert elég aktív kutya még a munkakutyák közül is, illetve, hogy egy ordas német juhász is elég kemény kezet igényel....


2015. aug. 5. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Talán labrador?
2015. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
ez nem fajta, hanem egyedfüggő. Fáradt kutya, jó kutya:))) fajtán belül is lehetnek nagy eltérések. ha kezdő vagy, akkor érdemesebb lenne egy jó idegrendszerű , átlagos ösztönszinten levő kutyával kezdenek a tanulást, nem egy extrával.
2015. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én más oldalról közelíteném meg a kérdést: mit szeretnél csinálni a kutyával?

Amúgy elsősorban egyedfüggő itt már a dolog, válassz egy nyugis egyedet, és jó lesz (feltéve, hogy a fajtát amúgy jól választottad ki, és jellemében passzol hozzád).

2015. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Bloodhound :))
2015. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Miért kell neked munkakutya, ha nem akarsz vele foglalkozni? Válassz egy küllemre tenyésztett fajtát/egyedet. Igen sok olyan kutya van már, amit munkára -sajnos- nem lehet használni, sokat nem kell velük foglalkozni és erős kezű gazdát sem igényelnek. Ha ez az elvárásod a kutyától, akkor ehhez mérten válassz egyedet is!
2015. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Igazából csak elméleti kérdés volt, csupán kíváncsiságból.

Félig-meddig. Mert valóban szeretnék kutyát, de a Dobermannt nem merném bevállalni, mert nem biztos, hogy mindig úgy letudnám fárasztani ahogy kéne, illetve kövezzetek meg, de logó fülekkel annyira nem is tetszik küllemre.... Pedig mindig is a kedvenc volt minden fajta közül. Német juhászos sosem voltam. Szépek, okosak, de valahogy sosem éreztem különösebb vonzalmat irántuk. A német dog az már túl nagy, ráadásul a szőre is rövid és nem is élnek túl sokáig.

Jelenleg rottweileren agyalok erősen vagy valami hasonló kutyára.

Új gondolom, hogy mind küllemre, mint jellemre hasonlítanánk egymásra... :)

2015. aug. 5. 14:15
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A német juhászom épp itt alszik mellettem:)

Szerintem nagyon egyedfüggő. A kutyasuliban a legpörgősebbek a dobbermannok, de az ordas német juhászok között is van nyugodtabb is. Az enyém rajzos, az alomban ő volt a legnyugodtabb, ezért is vettük őt. 14 hós, minden gyakorlatot megcsinál, de a köztes időkben így fekszik mellettem. Viszont bármilyen munkakutyát választasz, arra számíts, hogy jól le kell fárasztani, naponta. És ehhez kevés a séta, (legalábbis az én tempómban), így minden nap megyünk rétre, parkba, ahol el lehet engedni, futkoshat mellettem, meg otthon is sokat labdázunk a kertben. Amúgy szuper értelmes, tanulékony, és (szerintem) gyönyörű küllemre is. Mármint a német juhász. Ha kicsi korától következetes vagy vele, viszonylag könnyen fegyelmezhető. Az enyém kan, ők picit makacsabbak, volt, hogy kétszer is rá kellett szólni, de már egyre kevesebbszer. Vannak rotik is a kutyasuliban, ők erélyesebb gazdát igényelnek.

2015. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A roti is elég kemény kezet igényel, nem biztos, hogy jó választás, ha a dobermannt nem vállalnád be. Nekünk világ életünkbe német juhászunk volt és semmi különösebb dolog nincs vele. Most vettem egy akitát és azért foglalkozásban van különbség köztük. A német juhásznak talán az az egy hátránya hogy gyakori a dyszplázia náluk, legalább is nekünk 2 dyszpláziásunk volt, szerencsére idős korukban jött ki rajtuk, és mikor már nagyon rosszul voltak, így nem fájt annyira elaltatni őket, mivel hosszú (amennyi hosszúnak mondható) és remélem boldog életük volt.
2015. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen, valóban szép kutyák a németjuhászok, de engem valamiért mindig is kevésbe vonzottak, mint a többi.

Ha jól tudom, akkor a rotinak kevesebb mozgásigénye van, mint egy dobermannak. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy vele nem kell akkor foglalkozni.

Ezzel a részével nem is lesz gond. Az előző kutyámmal is sokat sétáltam, labdáztam. Megtanítottam az alap dolgokra : Ül, fekszik, ül és marad és csak akkor jöhet utánam, ha szólok neki, a labdát csak akkor vehette fel, ha megengedtem neki, stb...

A "kemény kéz" sem gond. Van kutyás tapasztalatom és szerintem elég következetesen neveltem az előző kutyámat is...

Ami még tetszik az amerikai akita, (mármint, ha azokat nézzük, akik kint is bírják és nem dideregnek... Mert különben van még pár fajta. :) )

Bár nem tudom, hogy az amerikai akita mennyire munka kutya...

2015. aug. 5. 14:38
 10/21 anonim ***** válasza:
Egy rotinak kevés az ül/fekszik és a séta. Munkakutya, munkára van szüksége. Eljárnál vele kutyasuliba, őrző-védőre? Dolgoznál vele?
2015. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!