Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier tudnivalók?

Yorkshire terrier tudnivalók?

Figyelt kérdés

Yori kiskutya vásárlását tervezem..tudnivalók a fajtáról? már szinte mindenhol megnéztem az interneten,tudom hogy nem hull a szőre stb. Viszont nekem most személyes tapasztalatokra lenne szükségem. A yorki nyugodt kutya? Tapasztalatok kellenének. (kérem csak yorkival rendelkező személyek válaszoljanak)


Köszönöm a válaszokat előre.



2015. aug. 6. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém mindennek nevezhető csak nem nyugodtnak, állandóan igényli a mozgást :) imád játszani, minden új játékért szinte remeg mikor előszedem :D de nagyon makacs tud lenni, emiatt az alap dolgokat is lassabban tanulta meg. Ennek ellenére borzasztóan okos, ha saját magának akar elérni valamit :D

Kicsit bizalmatlan az idegenekkel más állatokkal, de elfogadja őket. Nagyon nem szereti, ha valaki agyon szeretgeti, puszilgatja, ölelgeti ilyenkor inkább elvonul.

Jó jelzőkutya, sokszor már percekkel előbb megtudjuk, hogy valaki jön, de nem házőrző.

Nekem ezek a tapasztalataim a yorkimról :)

2015. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A yorki, teljes nevén Yorkshire terrier, egy terrier fajta, ezért minden, csak nem nyugodt. Kis mérete ellenére nagyon sok mozgásra és nagyon sok foglalkozásra van szüksége.
2015. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Patriksztár ***** válasza:

Az én Yorkim (5 hónapos) még nem vagyok itthon addig a szobámban van, mikor anyum hazaér akkor kiengedi a 100 nm-es házba és egész nap kint van. Azért zárjuk a szobába ennyi időre mert.:

1. még nem tudtuk annyira leszoktatni a rágásról, hisz pici (Itt nem a bútorokra értem mert azok pótolhatók és a kutya se törődik vele, hanem a kábelekre).

2. Ennyi idő alatt (3-5 óra) ki tudja magát pihenni, és hogyha hazaérünk akkor sok energiája van a játékra.


Víz mindig legyen előtte, én a tápot is előtte hagyom mindig. Nem szeretem megszabni a kutyusoknak hogy 'Reggel kap 13 szemet majd este kap 5-t és megy aludni'. A Yorki olyan mint egy kicsi gyerek. Ha megéhezik akkor eszik, nincs az, hogy egyszerre megeszi az összeset, tudja ő hogyha kicsit éhez keveset eszik, ha nagyon éhes akkor sokat eszik. (Volt olyan nap hogy szinte az össze tápot megette, de volt olyan nap mikor szinte alig evett). Fontos! Van ez a hosszú '+' alakú kis rúd ami a fogak tisztítására szolgál. Napi szinten adj neki egy negyedet (4-6 cm hosszú kis darabot). Ez egy félkemény fogtisztító és rágóka ami számukra nagyon finom. Néha adhatsz neki olyanokat hogy konzerv (KUTYA konzerv), esetleg tehetsz bele főt rizsát is, nagyon szeretik a jószágok. Cukorpótlós ételek közelébe TILOS engedni, a cukorpótló méreg számukra, akár egy kis darabkától is odaveszhet a picike.


Pelus mindig legyen a szobában 3-4 darab! 600 Ft 5 darab, bármilyen állatos boltban meg tudod venni.


Hogyha nem vagy otthon, akkor mindig legyen előtte játék hogyha felkel és játszani szeretne. Nekem mindig itt van az össze játéka, mint fentebb írtam olyan mint egy pici kisbaba, nem mindig ugyan azzal játszik.


Az alvásról pedig annyit, ha tudod akkor hagyd nyitva neki a szobaajtót. Amikor én lefekszek akkor mindig mellettem alszik, van amikor mászkál még kicsit 10 percig azért, hogy körbeszimatoljon. Nyugodtan engedd fel az ágyra, ha rápisil véletlenül akkor semmi gond, áthúzod a paplant és kimosod.


Nagy mozgásigénye van, sokat kell vele törődni tény, de ha nagyon szereted a kutyusokat akkor vele se lesz bajod, a legjobb dolog a világon :)

Készülj fel, nagyon tud ám harapni, ilyenkor játszik, nem kell vele kiabálni, tudja ő mikor csinál rosszat :D



Hirtelen ennyit tudtam leírni ami olyan nagyon fontos lenne, remélem segítettem.

2015. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!