Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vadítsam a kutyám,...

Hogyan vadítsam a kutyám, keretek között?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves Pitbull kutyám,szeretném kicsit vadítani.

Nem az a cél,hogy fűt-fát támadjon,mindenkit harapjon,de legalább ugassa meg azt aki be akar jönni,esetleg morogjon is,szerintem ennyi aggresszió belefér.



2015. aug. 6. 06:46
1 2
 1/12 vfrtom ***** válasza:
65%
Ennek így semmi értelme már, konkrétan hülye vagy. 4 éves kutyát már nem lehet. Kölyökkora óta kellett volna ahoz szoktatni , hogy idegen ne nyúljon hozzá, ne simogassa, ne fogadjon el kaját tőle. Ez már késő, max ha vered,meg láncon tartod , de akkor téged is gyűlölni fog és egy idő után lapáttal tolod oda még a kaját is. Ne haragudj, de jó nagy hülye vagy akinek csak azért kell a kutya , hogy menőbb legyen.
2015. aug. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fordulj kutyakiképzőhöz.
2015. aug. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezzel már kicsit elkéstél...másrészt egy pitbullt pont nem kellene agresszióra nevelni, félnek tőle így is elegen. Házőrzésre meg riasztót vegyél.
2015. aug. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy kutyát sehogyan nem kell vadítani. Tanítani kellett volna a megfelelő időben. 4-5 hónaposan kellett volna eljárni vele kutyasuliba, és ha már az alapokat megtanulta, akkor lehetett volna tovább lépni egy őrző-védő kiképzéssel. A vadítással csak azt éred el, hogy majd bárkit megtámad és csak bajt okozol a kutyádnak is meg magadnak is. Meg mi az, hogy vadítani????
2015. aug. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vadítani...van egy pited, ami nem megy mindenre, ami mozog, és az a bajod. Nyugi, ha balhés lesz a helyzet, a kutyád fogja tudni, hogy mit kell tennie, nem kell neked ráerősítened.
2015. aug. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő,miért is lennék idióta? Mint írtam,nem az a cél,hogy mindenre menjen,eszembe se jutott ennyire bevadítani,mint írtam,csak ugassa meg azt aki be akar jönni! Szóval ki is az idióta? Szöveg értelmezés 0,ülj le a seggedre és gondolkozz el. Elöbb olvasd el a kérdést aztán kommentelj.
2015. aug. 6. 07:36
 7/12 A kérdező kommentje:
A cél az,hogy jelezzen,legfeljebb morogjon,és aki szerint ennyi agresszió sem lehet egy pittben,az vegyen macskát.
2015. aug. 6. 07:42
 8/12 vfrtom ***** válasza:

Kaptam kérdést:

Miért vagyok én konkrétan hülye? Mert el várom a kutyától,hogy jelezzen? Ha csak "menőzésre" és "villogásra" kéne,akkor alapból vérebbé nevelem,nem szelíddé. Az pedid,hogy be akarom neki tanítani,hogy jelezzen mióta baj?

Válaszom:

Nálam nem az értelmezéssel van a baj. Nálad van az értelmes kérdés feltételénél. Attól még , hogy magyarázod a bizonyítványod, nem leszel normálisabb.Az utánam következők is leírták.


Konkrétan miért is kell egy pitnek agresszívnak lennie? Minden kutya olyan amilyennek KÖLYÖK kora óta nevelik, sajnos 4 évesen ezzel elkéstél. Vagy vért fogsz izzadni te is meg a kutya is. Nekünk , vagyis bátyámnak, volt staffordshire terrierje, a nagyanyám aki még a palotapincsitől is fél, úgy ült a gangon , hogy a kutya a fejét az ölében nyugtatta. Nekünk komondorunk meg vizslánk volt. Fát hoztak idegenek, az asszony egyedül volt a két kutyával. A kutyák mindig úgy mozogtak, forogtak , hogy az idegenek meg az feleségem közt legyenek, meg a kiskapu előtt. Esélyük nem lett volna bemenni. Egyszer meg a hülye sógorom cukkolta a komondort, a feleségem meg szólt, hogy morog a kutya és ő nem tudja megállítani a 40 kg kutyát. Ennek ellenére az a pár barátunk betudott jönni nappal,HA otthon voltunk. Vadítani ne akard, csak tönkre teszed. Ezért írtam , hogy hülye vagy.

2015. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A pit nem jelzőkutya. Ha olyan a természete és jelez, akkor örülsz, ha nem, akkor így jártál. Két kutya se egyforma. Jelzőkutyának sokkal alkalmasabb számos más fajta, akár például a puli is.
2015. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szóval,hogy tiszta legyen :)

1,5 évesen kaptam meg ezt a kutyát,mert egy vadállat volt,sikerült belőle még kinevelnem,de most már még csak jelezni sem hajlandó.A célom csak annyi,hogy ugassa meg azt aki be akar jönni

2015. aug. 6. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!