Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jó gazdi, pedig a lehető legjobb akartam lenni. Mindent elrontok.

A kiskutyám öt hónapos, kicsit több, mint egy hónapja került hozzám, és imádom. Naponta egyszer vagy kétszer sétálunk, egy alkalommal max. egy órát, de legtöbbször csak felet. Napközben ebben a melegben szerintem sokszor unatkozik, egy kiskutyától nem várható el, hogy egész éjszaka, meg még nappalis nyugisan feküdjön és aludjon, viszont nem csinálhatunk sok mindent. Klikkerezünk, hetente háromszor kap valamilyen csontot és/vagy szárított nyúlfület, ritkábban bikacsököt rágcsálni, mivel most fogzik, illetve pár naponta megtöltöm neki a Kong játékát, meg amikor apukám itthon van, elmegyünk a közeli patakra fürdeni, ezeken kívül nem sok mindent csinálunk. Alapból szereti feszegetni a határait, ha még unatkozik is, minden felnagyul a duplájára. Mindent ellop amihez csak hozzáfér, megrágja ezeket a dolgokat, ha megpróbálom elvenni, azt hiszi játszani szeretnék vele, elkezd rohangálni. Ha figyelmen kívül hagyom, szétrágja az adott dolgot. Ha kint vagyunk a kertben, berohan a virágok közé, és szinte mindent letör, megrág. Valamikor hallgat a tiltásra, de ha éppen úgy tartja kedve, tovább randalírozik. Felszedi a földről a rohadt gyümölcsöket, és az utcán is mindent feleszik. Ezt úgy csinálom, hogy tiltom, majd elveszem tőle a tárgyat, majd adok neki egy másik dolgot, illetve ha nem kapkod az után, amit elszedtem tőle, meg is jutalmazom. Séta közben, ha elengedem, akkor sem mindig reagál a behívásra, vagy csak másodszorra, harmadszorra. Ezt úgy próbálom orvosolni, hogy gyakran ha spontán odajön hozzám, kap jutifalit, meg akkor is, ha épp elsőre rohant hozzám behívásra. Amikor nagyon leköti valami és abszolút nem figyel rám, otthagyom, ilyenkor megijed, mert azt hiszi, egyedül marad. Ennek azonban kockázata is van, mert ebben az esetben szokott az történni néha, hogy kakit talál vagy valami más nyalánkságot, én pedig távol vagyok, és mire visszaérek, már bezabálta. A faluban retteg a kapun belül ugató (konkrétan hörgő és kiszabadulni akaró) kutyáktól, nem tudunk elhaladni előttük úgy, hogy ne cikázna össze-vissza, ne próbálna menekülni. Ma még hányt is a stressztől (csak vacsorát kapott a séta előtt nyolc órával). Még azt fontos megjegyeznem, hogy otthon a saját játékaival nem szeret pár percnél tovább játszani, a mi dolgainkkal viszont annál inkább.

A felsorolt problémák nem csak abból gyökereznek, hogy még kölyök, hanem abból is, hogy én pocsék gazdi vagyok. Utálom magam, amiért nem vagyok képes a kutyanevelésre, pedig annyira sokat készültem. Olvastam, kutyás társaságokba jártam. Most mégsem tudok kezelni egy kiskutyát, mi lesz majd kamaszkorában? A nagy gond velem, hogy az élet más területein is határozatlan vagyok, persze ezt most sem tudom kamatoztatni. Igyekszem fejlődni, de lassan megy, a sok negatív tapasztalat miatt még tovább csökken az önbizalmam. A kutyus nem tekint falkavezérnek, noha megpróbálok szabályokat felállítani, és még a formaságokat, a látszatevést, kapuszabályt is betartom.

A hétvégén megyünk először kutyaoviba, ettől változást remélek, de azért tőletek is szeretnék segítséget kapni. Mit tanácsoltok (akár bármelyik problémámra, vagy a bénázásomra)? Tényleg egyre szomorúbb vagyok, pedig igazán aranyos kis vakarcsom van ám, aki hosszú ideje az álmom volt.

15/L



2015. aug. 6. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen :) Tudom, hogy milyen, nekem is volt ilyen időszakom :)
2015. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Maximalista vagy szerintem, és kicsit túl aggódós, ami nem baj :) Bele fogsz szépen jönni te is, meg a kutya is. Amúgy meg gratulálok, mert 15 éves létedre felelősségteljes vagy, ami nagyon jó!
2015. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha nem kertesházban laktok, az egy-két séta NAGYON kevés! Egyébként többször írod,hogy rossz gazdi vagy, pocsék, utálod magad, stb. Ezt a kutya is érzi és nem ilyen falkavezért szeretne magának.


Azt írod,hogy a behívásra csak másodszor, vagy harmadszor reagál, ez ROSSZ. Nem engedheted neki,hogy figyelmen kívül hagyja a parancsot, ha az első után nem megy oda, akkor neked kell magadhoz rángatni.


Soha ne hagyd figyelmen kívül, ha rosszat csinál és megrág dolgokat. Legyen következménye. Ha elhülyéskedi és rohangál, tedd büntetésbe.


Ne keseredj el, még nagyon kölyök a kutyád és még mindent jól csinálhatsz. Fogadd meg a vezérelvű kutyanevelés elveit, legyél határozott és legyél türelmes.

2015. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Van eszem, ha panelban élnék, nem kényszeríteném arra, hogy csak ennyiszer sétáljunk. Falun élünk családi házban, említettem is a kertet. Csak most ebben a nagy melegben van a házban is annyit, mint az udvaron és a kertben.

Nyilván felfedeztem magamon ezt a problémát, hogy nem vagyok határozott, és tudom, hogy nem így viselkedik egy falkavezér, de ha már a nagybetűknél tartunk NEM TUDOK MIT CSINÁLNI, ilyen természet vagyok alapból, de PRÓBÁLKOZOM.

Ha pórázon van és nem figyel, akkor megrántom párszor, viszont sokszor erre sem reagál azonnal, olyankor jobb híján elvonszolom onnan. Ha el van engedve, nem tudom rángatni, eddig túl drágának találtam a hosszú nyomkövető pórázokat, de most írtak itt jó ötletet.

A többi tipped köszönöm :)

2015. aug. 6. 21:20
 15/15 anonim ***** válasza:

Ööö.., úgy látom sértőnek találtad a hozzászólásom. A nagybetűket nem rossz szándékból használom, csak segíteni szerettem volna, nem volt mögötte más.

Az, hogy tudod, hogy ilyen vagy és kész, bezárja a kört, ez nem megoldás, de nem ecsetelek tovább semmit. Sok sikert a kutyaneveléshez!

2015. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!