Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a tapasztalatotok, és a...

Mi a tapasztalatotok, és a véleményetek a tacskóról, a labrador és golden retrieverekről?

Figyelt kérdés

#kutya #tacskó #retriever #fajtiszta #eb #gazdi #beagle #dog keverék #nyom kereső #renőr kutya
2015. aug. 6. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A retrieverek igazi mézeskalácsok. Nekem sose kéne, mert kajáért az életét is eladná. A tacskó vehemensebb, és csak annak ajánlom, aki nem kényezteti el, mert könnyen elrontják. És ha egy tacskó el van rontva, akkor igazi idióta tud lenni. Viszont egy jólnevelt tacskó, aki a saját lábán jár és nem a gazdija hóna alatt, valamint normálisan nevelve van kis mérete ellenére, jó pajtás lehet.
2015. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A labrador és golden tökéletes családi kutya, majdnem hogy lehetetlen, hogy az ember fejére nőjön. (főleg a golden).


A tacskó az más. Ott résen kell lenni. Elég érdekes személyiségük van. Makacsak és ahogy öregednek egyre házsártosabbak lesznek :D


Persze kivétel akad minden fajtából. Rossz és jó is.

2015. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Nana! Ilyet ne mondj, hogy majdnem lehetetlen, mert ha nem neveli valaki, és belenyúl egy domináns kis cukigoldenbe.... hát megjárhatja! A környéken van egy SZUKA GOLDEN, aki IVARTALANÍTOTT!!! És simán nekimegy a többi szukának, már csomót verekedett, de sérülést is okozott. Természetesen ugyanez volt, hogy egy domináns szuka kölyköt vettek, aztán elfelejtették megnevelni. Ennyi.....A kutyámat inkább engedem oda a jól nevelt kan pitbullhoz, aki soha nem bántaná, mint ehhez a neveletlen goldenhez, aki azt hiszi, a gazdája helyett majd megold minden konfliktust.
2015. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy MAJDNEM lehetetlen.


Persze minden fajtát el lehet rontani, de a fajták jellemében van különbség. A labrador és golden a nyugodtabbak (nem domináns fajták) közé tartozik. Ettől függetlenül lehet találkozni elcseszett goldennel és labradorral is. Ha végigolvastad volna amit írtam, akkor láthattad volna, ilyet én nem is mondtam. Ennyi.


Ha valaki úgy vesz kutyát, hogy egyáltalán nem akarja nevelni, az már rég rossz. Akkor mindegy milyen fajtát vesz, mindet elcseszi.

2015. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nekünk tacsink van, de a legtündéribb kutya. Mindenki ijesztegetett minket vele, hogy milyen makacs, meg majd nem lehet nevelni. Ehhez képest teljesen megadó természet (ez alapján választottuk.)


Kb. az első hónapban volt vele meló, akkor időnként feszegette a határait és kb. napi egy órát szófogadatlankodott. Olyankor rövid pórázra vettem és elfárasztottam.


Azóta ez a magatartás eltűnt. Teljesen szobatiszta, bátran el merem engedni séta közben, mindig visszajön, követ, figyel. Napközben tökéletesen el van az udvaron, eljátszik a cicával, kutyával, végigalussza az éjszakát és bújós, de nagyon. Napozni imádnak! Amíg dolgozom, itt fekszik mellettem (itthonról melózok), nem ugrál, nem piszkál, nem csahol sosem.


Néha vakkant egyet-egyet, de nem is ugat, inkább csak buffant :))) Mindenhova visszük magunkkal, autókázni imád (anyós ülés alatt fekszik, beülünk, egyből alszik), amíg eszünk, szépen elvan a lábunknál... Szóval tökéletes kutyi lett belőle. 5 hónapos, és kaninchen kislány.

2015. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben egy eléggé "szakmabeli" mondja el a véleményét a goldenről, mint családi kutyáról:

[link]


Idézem: "Mit gondol, tényleg a golden retriever a tökéletes családi kutya, ahogy azt a média sugallja a filmekkel és sorozatokkal?

Nem, ez csak egy mítosz. A golden retrieverek ugyanis vadászkutyák, óriási mozgásigénnyel. Úgyhogy csak az válasszon ilyen kutyát, akinél nem gond, ha néha felforgatja az egész lakást, mert nem foglalkoztak vele annyit, amennyit igényelt volna. Később pedig fájdalmas csípőproblémák jellemzik ezt a fajtát. A tévésorozatomban is foglalkoztam egyébként ezzel a kérdéssel, amikor bemutattam, hogy a tökéletesnek illetve veszélyesnek elkönyvelt kutyafajták milyenek is valójában."


És ezen az oldalon folyamatosan a goldeneket ajánlgatják mindenkinek. Oké, hogy könnyen képezhető, és szelíd, de azért egy kicsit érdemes lenne utána nézni a fajta történetének, mielőtt ezt ajánlgatjuk :)


Egyébként mindenkinek azt a fajtát ajánlom, amelyik a szívéhez a legközelebb áll, és nem a kinézete miatt, hanem összevetve, hogy mit vár el egy kutyától, és mit tud ő adni egy kutyának.

Nyilván egy 5éves nem fog tudni felnevelni egy Közép-Ázsiai Juhászt, de értelemszerűen gondoltam.


A labradornak és goldennek hatalmas a mozgásigénye, viszont a 3 fajta közül a tacskót kissé makacsabbnak mondanám tőlük.

Ha gondolkozol valamelyiken, javaslom, írj egy kicsit magadról, elvárásaidról, és úgy könnyebben tudunk segíteni. :)

2015. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EasyHUN válasza:
Nekem van egy labradorom nagyon okos és tanulékony nem egy fáradhatatlan de nagyon szereti ha sétálni viszem szereti az embereket is a három fajta közül ezt ajánlom családi kutyának.
2016. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!