Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos Amstaff-om támadja...

Egri Zsolti kérdése:

2 hónapos Amstaff-om támadja a másik kutyát, hogyan szoktathatom le róla?

Figyelt kérdés

Van egy kb 14-15 éves Puli a haznál,ami nem a mienk mert mikor ide költöztönk már itt volt a gazdája nem nagyon foglalkozott vele,de amíg nem költörtünk ide kapott kaját meg minden szóval nem volt éheztetve mikor 2012-ben ide költöztünk csak pár hónapot adtunk neki, erre már itt van 2015 és még mindíg él, férre értés ne essék nem utálom meg ilyenek de személy szerint nekem nagyon útban van mindíg!


De ez most nem lényeg!


Mikor ellhoztuk 7 hetesen a kis staffit eleénte még csak játszani akart vele de mivel vak és nagyon öreg nem nagyon akart játszani ezért meg ugatta,morgot,néha meg kapta stb.. szerintem ez az oka, hogy folyamatosan meg támadja.

Eddig a földre szórítos módszerrel próbálkoztam, amíkor tetten értem akkor meg szórítottam az állkapcsát, hogy tudja mit érez a másik kutya, de semmi nem változott valaki tudna írni egy módszert ami szerinte beválik?

Tudom, hogy türelmesnek,nyugodtnak,határozotnak kell lenni az is vagyok soha nem kapom fell a vizet ha valami rosszat csinálés azért elég időt vagyok vele?


Kérhetek segítséget? A válaszokat előre is köszönöm!



2015. aug. 6. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szaporítós kiskutyát elhoztál egy öreg kutyához. Honnan tudom, hogy szaporítós? Onnan, hogy egy tenyésztő nem fog egy amstaffot eladni olyannak, aki ennyire nem ismeri a kutyák kommunikációját! Egy ilyen kicsi kutya mégis szerinted hogy tudna "támadni"?! Édes Istenem! Olvass utána a kölyök kutyák játékának! És vidd vissza azt a kutyát, majd ha már tudod a kutyák társas viselkedését, hogy milyen, valamint jóóóóóól utána olvastál a nevelésnek, akkor fogadj esetleg örökbe, egy megadó típust!
2015. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kölyök, játszani akar. Ez nem támadás . Ha nem ért az öreg kutya jelzéseiből, akkor neked kell eltiltani az öregtől. Nem lesz egyszerű, mert a kicsi játszani akar.
2015. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Édes Istenem, hogy adhatnak egy olyan ember kezébe egy ilyen kutyát, aki nem látja a játék és a támadás között a különbséget?! Ez katasztrofális, de tényleg!!!
2015. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz bánni a staffoddal, irány a kutyaovi.

Az öreget meg kell védeni, akármilyen áron. Ne azzal kelljen már szívnia, hogy egy kis göcsört miatt nem tud nyugodtan éldegélni. Legyél határozott, egyértelmű, ne lenyomkodd, hanem tiltsd, tartsd távol az öregtől, követeld meg, hogy tisztelettel bánjon vele. Segíts az öregnek fegyelmezni. Ha ő odakap, te ráteszel még egy pofont és elzavarod, és ha visszajönne, nem engeded oda, és nem kedvesen. Hiába két hónapos meg kölyök meg cuki, az se jogosítja fel arra, hogy tönkrevágja egy másik kutya utolsó hónapjait. Az öreg tabu, pont.

2015. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amúgy igen, a 2 hónapos kölyök nem támad, hanem akaratosan játszik, de igazából mindegy, mert mindkettő csesztetés, és ne csinálja. Semmi joga tönkretenni egy másik kutya életét, akármilyenek is a szándékai.
2015. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és ellnézést a buta kérdésért!

Akumi-nak külön köszönöm a válaszait ő értette meg igazán, hogy mi a szándékom.Bírok vele bánni csak ez általában akkor fordul elő amikor nem vagyok vele pl. edzek vagy valami dolgom van. Ha játszik ha nem akkor sincs joga csesztetni akár mennyire is aranyos meg szeretem!

Amúgy már sikerült meg oldani, amikor megint ment volna ode ellkaptam és bezártam.Mikor ki engedtem már semmi nem volt.

2015. aug. 6. 12:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak ez nem megoldás, hogy bezárod. Ez csak egy átmeneti megoldás! Az az igazi, hogy ha le tudod tiltani, de ha felkapod meg bezárod, az nem letiltás. Kb olyan hangon kell tiltani, mintha az élete múlna rajta. Amikor megy az öreg felé, na akkor képzeld azt, hogy nem az öreg felé megy, hanem egy patkányméreg felé! Na ugye, hogy nem olyan hangsúllyal szóltál eddig rá?!? Próbáld ki!
2015. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen túlzott nyomuláson rajtakapod, vedd el a pulival minden területét. Meglepően hatékony módszer, a terület birtoklás viszonylag kevésbé ismerten egy elég fontos dolog a kutyáknak.


Szóval tegyél pórázt a pulira, (remélhetőleg tud vele sétálni, nem egy kertben élte le az életét) és menjetek határozottan a staffi felé.

Ha nem akar arrébb menni, b-ssz egyet a nyakára, nem kell nagyon keményen, de azért mindenképpen kellemetlen érzés legyen, legfőképpen a "lelki" része, tehát lássa rajtad, hogy nem viccelsz.

A tekintetedből, a testbeszédedből.


Ha arrébb megy, nézd meg hova megy, aztán kövessétek.

Mindenhonnan szorítsd ki! Ha a végén egy egérlyukba bújik, onnan is!

Ha ezt csinálod vele 20-30 percig, az önmagában egy sokkoló jelzés lesz neki, hogy baromira visszább kell venni a tempóból, nem ő az udvar ura, hanem ugyanúgy te osztod meg vele a saját birtokodat, mint a másik kutyával, ezért pedig hálásnak kell lennie, és tiszteletben kell tartania az akaratodat.


(Ezt úgy kell intézni, hogy közben "főszereplővé" kell tenni a pulit, hogy félreérthetetlenül összekösse a dolgokat, és megértse, most a puli veszi el minden területét.)


A gyakorlat vége egyébként az lenne, (ezt nem föltétlenül kell megcsinálni, de meg lehet) ha pszichésen annyira zavarba jön, hogy sehova nem tud már menni, és láthatóan annyira megváltozik a viselkedése, hogy dominánsból átmegy menekülőbe, (látni fogod, ahogy már előre elszalad) aztán elkerülőbe, (ez is tisztán látható, a látványosan oldalra fordított fejtartásból) és ha semmi nem marad hátra, teljesen megadja magát.


"Bűnbánóan" és megadóan, magától lefekszik eléd.

Ez a valódi behódolás.


A "leszorítós módszer" csak egy folyamat eleje, önmagában semmit nem ér.

Az csak annyit jelent, hogy le van szorítva. Fizikai fölény, sehol nem jegyzik.

Az eredmény az, ha a leszorítástól megváltozik a lelkiállapota, behódol, és utána leszorítás nélkül is a földön marad, pusztán a tisztelet, és a tekintély miatt.


Ez pszichikai fölény. Ezt viszont nagyon is megjegyzi.


A lényeg, hogy a végén saját döntésből viselkedjen megadóan, ne fizikai kényszer hatására.

2015. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ment volna ode ellkaptam és bezártam"


Ez még annyira se eredmény, mint a menekülős, elkerülős szakasz. (még azok is távol állnak az optimálistól)


Ez csak a konfliktusból való kimenekítés.

2015. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!