Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya tanítása. Hogyan?

Idős kutya tanítása. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy vizslám, már 8 éves. Sosem volt tanítva de hihetetlenül okos. Nem tudom, hogy ez mindegyikkel így van-e, de ha mondunk neki valamit tudom, hogy megérti. Eddig csak az ülés megy neki, az is inkább csak akkor ha ő is úgy gondolja. Ha már ilyen okos, szeretném megtanítani dolgokra. Úgy tudom idősebb korban már másabb mint kölyökkorban. Tudnátok néhány tanácsot adni? Illetve módszereket is írhattok, hogy egyes dolgokra hogyan a legcélszerűbb megtanítani! :)
2015. aug. 6. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb,hogy mire szeretnéd tanítani?


Nem igazán tér el egy fiatal és egy idős kutya tanítása, azt leszámítva,hogy egy idősebb kutyánál figyelembe kell venni,hogy talán nem bír már annyit fizikailag, de ezt te úgyis látni fogod. :) Illetve lehet,hogy kicsit lassabban tanul majd, bár egy vizslával nem hiszem,hogy sok gondod lesz.


Ha trükkökre és alap parancsokra akarod tanítani, amilyen az ül!, fekszik!, pacsit!, marad!, stb., akkor a legjobb a jutalmazós módszer. Mondd ki érthetően, határozottan, de ne "leszidósan" a vezényszót, pl., hogy PACSIT! , majd vedd fel az egyik lábát a tenyeredbe, tartsd ott 1-2 másodpercig és dicsérd meg. A dicséret legyen eleinte túlzó, és adj neki jutalomfalatot is. Kezd elölrőlés újra és újra..., egy idő után magától fogja a kezedbe tenni a lábát és akkor majd nagyon-nagyon meg kell dicsérni :) Ne lombozódj le, ha az első nap nem jön össze, gyakorolj vele mindennap, de ne túl sokat. Napi kétszer fél, vagy egy óra bőven elég. Ha túl pajkos és "elhülyüli" a tanítást, előtte mozgasd le!


Sok sikert!

2015. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valóban érdekel ez, hogy hogyan tudod tanítani a kutyádat, nézz utána a klikkeres tanításnak. A jutalmazásra épülő tanításnak 6 módszere van (ebből talán a legprimitívebb az első válaszoló által bemutatott módszer). Nézz videókat, olvass utána, már szinte minden megtalálható a neten. De a legjobb az lenne, ha egy kutyasuliba tudnál eljárni vele, ahol segítenek ebben.
2015. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Ehh...lehet, hogy primitív és nem a legtrendibb, de működik és azt hiszem, ez számít igazán. Akik lepontoznak, miért nem írják meg a véleményüket? Én legalább veszem a fáradtságot és próbálok segíteni.
2015. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!