Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne ijedjen meg mindentől?

Figyelt kérdés
Egy 7 hónapos golden retrieverem van. Semmi gond nem volt vele eddig, de nem rég történt, hogy bejött a szobámba én pedig épp a laptopom előtt ültem. Bejött a kutyusom és mikor oda akartam fordulni a töltő zsinórjának köszönhetően levertem a gépet ami nagyot csattant a parkettán (szerencsére a kutya mellett). Azóta a nap óta minden apró kis zajtól megijed. Legyen az ha becsukom az ajtót, vagy ha kicsit hangosabban lépek és dobbantok a lábammal de ha valamilyen tárgyat fogok a kezemben (előfordult már könyvvel, kis táskával, palackkal stb. és felé indulok vagy elmegyek mellette, rögtön kifut az ajtón , de előfordul, hogy bepisil. Ennyire megijesztette volna a leejtett laptop? Nem mondom...nagyot szólt meg mellette is állt, de ha csak szimplán egy tárgyat tartok a kezembe, miért ijed meg? Sosem volt bántva, hogy féljen a család bármely tagjától és a laptopos eset előtt elő sem fordult. Mit tegyek, hogy ne féljen ennyire mindentől? A válaszokat előre is köszönöm.

2015. aug. 7. 00:22
 1/5 anonim válasza:

Előre fél mély nyomot hagyott a lelkében . Teljes megoldás nincs de jó hogy ilyen fiatal azért mert így rá lehet szoktatni hogy ne féljen ha van valami kedvenc játéka tárgya vagy kaja vagy egyszerűen ha simogatod azok jól jönnek, amitől akkor megilyedt azt engeded neki h megszagolja és közbe simized vagy ilyesmi ez nagyon hosszú munka lehet h nem válik be ez csak egy tanács

ja és bocsi a furi fogalmazás ért

2015. aug. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2015. aug. 7. 00:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne tutujgasd, azzal csak erősíted benne ezt a viselkedést. Az ijedezést hagyd figyelmen kívül, ne is szólj hozzá ilyenkor, tedd tovább a dolgod, mintha mi se történt volna. A "gyanús" tárgyak mellett viszont játszhatsz vele, szagolja meg, ha ez sikerült, akkor megint kézbe foghatod, úgy is szagolja meg, játsszatok a másik kezeddel - szóval konkrétan egy-egy tárgyra meg lehet mutatni, hogy mégsem veszélyes. A ti kapcsolatotokon is kéne dolgozni, elmenni sétálni vele (amikor épp nincs dögmeleg), úszni, tanulni valamit, amit szeret.


A lövésállás tesztet elbukta a kutyád, vadászatra valszeg nem lesz alkalmas, de hát evvan :-)

2015. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sosem terveztem, hogy vadászkutyát faragok belőle :D Viszont megfogadom a tanácsod^^ Érdekes egyébként: van amikor felugrik az emberre és nem tudod levakarni magadról sehogy. Volt hogy kilyukasztotta a kabátom, és akkor meg hiába csinálok valamilyen zajt, pl falra csapok az újsággal, vagy dobbantok, mert egyszerűen nem érdekli.
2015. aug. 7. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez 7 hónaposan standard :-) De ne is elijeszteni próbáld ilyenkor, tiszteletből nem kéne rád ugrálnia. Én inkább ezekből választanék: ellökés, elfordulás, mitcsinálsz!, rámorgás, fölétornyosulás és megtolás, grabancrázás, amelyik nála hatásos. Egyébként az ijedezésre és erre is jó lehet a kutyasuli. A félősségre azért, mert a sikeres feladatmegoldások növelik a kutya önbizalmát és a vezető iránti bizalmat is, az ugrálós problémákra meg neked tanítanak megoldásokat.
2015. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!