Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legolcsóbb védekezés bolha ellen?

Legolcsóbb védekezés bolha ellen?

Figyelt kérdés

Nem az én kutyám, de a gazdiját nem érdekli, hogy bolhás. (Megengedte hogy foglalkozzak vele) Szeretnék segíteni rajta, de nincs túl sok zsebpénzem :(

Meg tudom fürdetni a kertben, amíg ilyen meleg van, de milyen szert használjak? vagy cseppet/tablettát? És hol vegyem?


2015. aug. 7. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A legjobb védekezés bolha ellen az enyhén ecetes víz a bolha ki nem állhatja és elég olcsó is.
2015. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Nekem leginkább a természetes megoldások tetszenek. Éppen nemrég olvastam egy állatorvosnő ajánlását szúnyog, bolha és kullancs távol tartására. Még nem próbáltam ki, de én is szeretném majd tesztelni (kinti macskákon).

Amennyiben esetleg téged is érdekel ez a módszer, kérlek, olvasd el, amit itt találsz:

[link]


Rozmaring, eukaliptusz VAGY levendula illóolajat kell vízben a linken szereplő cikkben leírt módon elkészíteni. Remélem, jó lesz! (Vigyázat, ne adagold túl, a megadott mennyiséget használd, jó? És jó minőségű illóolajat érdemes venni. Például szerintem az Aromax levendula illóolaja jó lesz.)

2015. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Cseppek közül talán a Panzi RODEX csepp a legolcsóbb, 700 ft az egy havi adag. Én ezt (is) használom és meg vagyok vele elégedve.
2015. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a probléma, hogy ha megfürdeted, akkor utána visszafekszik a helyére és ott megint tele lesz bolhával. valami szert is használj amivel le tudod fújni az életterét. állatpatikában kérj segítséget, ott olcsóbb mint mondjuk fressnapfban
2015. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fekhelyét neostomosan ampullával megfelelően higítva (rá van írva), és befújni mindenütt, ahol a kutya van, fekhelyét, házát (és a vizes táljánál is, addig elveszed a tálat, alatta befújod és visszarakod a tálat-mert oda járnak a bolhák is inni!!!).
2015. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!