Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok is színészkedik?

A ti kutyátok is színészkedik?

Figyelt kérdés

Egy elég rosszul szocializált, menhelyes kutyát fogadtam örökbe, akivel már nagyon sokat fejlődtünk (mindketten), már túl vagyunk egy kutyasulin és rengeteg itthoni nevelésen, de még mindig akadnak problémák az utcán, sétáltatásnál. Ha rosszat csinál, meg szoktam rángatni a nyakát, vagy rácsapok a fenekére és bár egyáltalán nem okozok fájdalmat, ez inkább csak jelző értékű, mégis úgy felvonyít, úgy hisztizik, mintha nem tudom mekkora ütést kapott volna. Ugyanilyen, vagy sokkal nagyobb rángatásra, csapásra itthon meg sem nyikkan. A legjobb szó tényleg az rá,hogy hisztis. Ilyenkor persze az emberek úgy néznek rám, mint egy állatkínzóra.


Más is tapasztalt ilyesmit?



2015. aug. 7. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Ez NEM színészkedés! A kutyák NEM tudnak színészkedni! Valószínűleg bántották az előző helyen ahol élt! Nem feltétlenül a menhelyen! A trauma amit akkor átélt rögzült benne, és így reagál bármilyen fenyítésre! Ha nem akarod sokkolni a kutyát találj ki más fegyelmezési módszert!
2015. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyne :)

Valamit szétkapott a kertben, hazajövök, amint meglát elhúz a helyére és úgy remeg ott, mintha megakarnám nyúzni. Közben hunyorog, emelgeti a lábát, pedig még hozzá sem szóltam...

A kedvencem az, amikor elmegyünk egy kutyától, miután kijátszotta magát, megyünk haza, szépen jön körülöttem, néha beáll menetelni is, szaglászik, figyel rám és mikor egy pillanatra nem figyelek visszaszalad :/

Lefektetem a kutyasuliban, nyugodtan fekszik, néz körbe, átfordul az oldalára, szaglászik valamit, nem bír nyugton feküdni és csak azt veszem észre, hogy közben közeledik egy kutyához :D

Az előzőn, ha fojtó volt, akkor is eljátszotta, hogy fuldokol és hörög, ha nem feszült bele egyáltalán :"D

2015. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

DE, ez színészkedés. a kutyák TUDNAK színészkedni.

ha már a nagybetűknél tartunk :)


Aha, ilyesmire gondolok, kedves második :D


Szerintem azért szokott rá erre, mert észrevette,hogy ha nyafog, abbahagyom. Érdekes, itthon nem hisztériázik a büntetésért, csak akkor,ha közönsége van hozzá. Olyat is szokott csinálni, hogy meg akarom rángatni a nyakát, gyorsan odanyúlok, de nem érem el, szóval hozzá sem érek és úgy tesz, mintha bántva lett volna, ugyanúgy felsikít. :D Szörnyű.

2015. aug. 7. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, ezt sok kutya eljátssza. Én külön rá szoktam szólni, hogy hagyja abba a hisztit, vagy még erősebben szorítom a grabancánál, míg el nem hallgat.
2015. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ó, az enyém is csinál vicces dolgokat, pl. régebben mikor meglátott egy kajadarabot úgy csinált, mintha nem is érdekelné, amint nem figyeltem oda odaugrott és felkapta :D


Meg amikor bunkózik egy másik kutyával, rászólok és elindulok felé, hogy leszidjam, na akkor többnyire rögtön eldobja magát és motyog, mint egy szerencsétlen, pedig amúgy akkora arca van, hogy hihetetlen :D

Bár ez tanult viselkedés, mert nagyon okosan rájött, hogy ilyenkor nem kap akkora szidást mert elröhögöm magam XD


MÁS:

Szerintem rossz a fegyelmezési módszered. Ne úgy büntesd, hogy hozzáérsz, inkább lelki terrorral - csúnyán nézés, szuggerálás, mély hanglejtéses lassú szidás... Ez sokkal hatásosabb, mintha elfenekelnéd és egy ujjal se kell hozzá érned.

2015. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a sztorit és a tippet, de a lightosabb fegyelmezésen már túl vagyunk, hihetetlenül makacs a kutyám, a kutyaiskolában is azt mondták,hogy vele kicsit erősebben kell bánni. persze, nem verésről van szó, de néha egy kicsit meg kell cibálni,hogy értsen a szóból. :)
2015. aug. 7. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém gyakran szimulált sántítást, csak mindig elfelejtette pár perc után, hogy melyik lába "fáj", és váltogatta őket :)
2015. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát ez hatalmas! :D
2015. aug. 8. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!