Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyával sétálok, akkor...

Ha a kutyával sétálok, akkor engedjem neki, hogy szaglásszon, vagy ne?

Figyelt kérdés
Vagy néha engedjem neki, néha ne, vagy mi a jó megoldás ilyenkor?

2015. aug. 7. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam engedni, hátha lent akarja elvégezni a pisit/kakit.

Viszont ha 2 perctől több időt van, megyek tovább, és Ő is jön általában. Ha meg nem, kicsit elkezdem rántani a pórázt, vagy előveszem a jutalomfalatos zacskót. Arra repül hozzám. c:

2015. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1 - es vagyok, hozzáteszem: szerintem így csináld. C:
2015. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, ha séta van, akkor az ráérős, had fészbukozzon ő is :) hagyom, hogy minden fűszálat megszagoljon, üzenetet küldjön, lazán vagyunk.


Ha megyünk valahová és viszem a kutyát, akkor láb mellett, és tempó, nincs szimatozás. De ezt mondom is neki, hogy séta vagy tempó, és a tempót mind vezényszót is használom, így meg tudja különböztetni. Nálam bevált.

2015. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lakásban lakik a kutya.


Lemegyünk, amíg kiérünk a körútra az első fáig (kb. 1 perc) addig séta láb mellett, aztán ha fához érünk akkor pisilhet. 2-3 fát egymás után engedni szoktam megszagolni, lepisilni, aztán meg séta van tovább láb mellett, amíg kiérünk egy kevésbé zsúfolt és forgalmas szakaszra, na ott szaglászhat amennyit akar. Ha elfogynak fák, séta láb mellett, ha megint vannak fák, szaglászhat.


Bár szerintem nem kell ragaszkodni egy protokollhoz, a lényeg, hogy mindketten élvezzétek a sétát (és nálam az is, hogy ne a házak falára pisiljen :) ).

2015. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az enyém nem lakásos kva, vagyis kutya, rohadt javítóprogi biztos. :D

szóval nem lakásosnál más a tényállás?

2015. aug. 7. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lakásban tartott kutyánál több idő is eltelhet a kapun kilépés és az első pisilés között, mert otthon a kertben is ki tudja pisálni magát...Csupán ennyi.
2015. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de nem pisil sose kinn, csak az udvarban. Még csak 8 hónapos, ez így normális attól még??
2015. aug. 7. 19:55
 8/8 anonim válasza:
Engedd, had fedezze fel magát. :))
2015. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!