Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan az egészséges...

Most komolyan az egészséges mikor gyerekeket így össze nyal a kutya?

Figyelt kérdés
Csomó ilyen videó van a neten, hogy kisgyerekek, babák játszanak kutyákkal, meg hogy nagytestű harci kutyák milyen türelmesek barátságosak kisgyerekekkel. De mikor kezüket arcukat szájukat összenyalják azt nem mondja senki hogy egészséges. A kamerázó személy pedig ezt hagyja. Szerintetek ez normális?
2015. aug. 7. 14:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Normálisabb, mint mikor a játszótéren összeszedi a csövesek után a sz@rt, vagy ha városi ember a kocsik között "levegőzteti" a gyereket.


Egy megfelelően oltott, féreghajtott kutyától nem lesz semmi baja. De ha burokban akarod nevelni a gyereked, tedd azt.

2015. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
93%
Szerintem igen. Nem véletlenül van immunrendszerünk, minimális az esély arra, hogy bármit elkapjon egy gyerek a kutyától, ha egészséges az állat.
2015. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
11%
Nem egészséges. A kutya mindent a szájába vesz. AZ egeret, a patkányt, a békát, , a bogarat, a szart is. Megnyalja , megkóstolja. Nagyon szomorú hogy igy gondolkodnak a kutya tulajdonosok.Egy pici gyereknél még nincs kifejlődve az immun rendszer.
2015. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nem nevelem burokba a gyerekem, mert nincs. Még korai lenne. Amúgy nem mintha kutyafób lennék, nagyon szeretem őket, de azért szerintem van egy határ, és az arnyalogatás nekem ezen túl megy.
2015. aug. 7. 14:42
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

Viszont ha nem találkozik semmivel, soha nem is fog kialakulni az immunrendszer. A gyerekeket azért nem kell még a széltől is óvni.


Amúgy meg újszülött általában nem találkozik a kutyanyállal. Nekik a legfejletlenebb az immunrendszerük. Onnantól kezdve, csakis erősödik.


Nem azt mondom, hogy csókolózzon a kutya a gyerekkel. De miért baj egy kis kutyanyál? Az emberi nyál sokkal több bacit tartalmaz, mint a kutyáé. Szóval nehogy rácsöppenjen a nyálad a gyerekre, mert karanténba kell rakni szegényt.

2015. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez sokkal egészségesebb, mint csíramentes környezetben tartani a gyereket, fertőtleníteni a bútorokat, játékokat, ruhákat.


Ahogyan előttem írták: az így tartott kutyák rendszeresen vannak féreghajtva, oltva, fürdetve.

Már többször leírtam itt, hogy statisztikák szerint az emberek több, mint 60%-a nem mos kezet WC használat után, amitől akár hepatitist, kolerát, hastífuszt, férgességet vagy más nyalánkságokat lehet összeszedni, tehát szerintem egy buszozásnál, játszóterezésnél vagy egyáltalán más emberekkel való érintkezésnél potenciálisan nagyobb veszélynek van kitéve egy gyerek, mint egy normálisan tartott kutyánál.

2015. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%
Ja a másik meg, hogy a kutya nyálának van fertőtlenítő hatása. Ezért nyalogatja a sebeit. Ha te a sebeidet nyalogatod, csak elfertőződik. Még a vizelet is jobban fertőtlenít a nyálunknál.
2015. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
23%
Hát szerintem nem... engem egyszer kiskoromban összenyalt egy kutya, lett is valami ""lepra"" betegségem, csak terjedtek a sebek, az arcomon, kezemen, testemen... A vége az lett hogy még húgom aki utánam fürdött a kádban, (de még csak nem is ugyanabban a vízben) is elkapta.. a bőrgyógyásznak meg fingja sem volt hogy mi ez..
2015. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
20%

" az így tartott kutyák rendszeresen vannak féreghajtva, oltva, fürdetve."


Ezt te mind latod a videon? Szuper latasod van, gratulalok.


Kerdezo: szerintem sem normalis es soha nem is hagynam. Fuggetlenul attol hogy szeretem a kutyakat, de en magam sem hagyom hogy arcon nyaljanak.

2015. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
17%

Nem, nem egészséges.

Nem magával a nyálával van a baj, hanem ahogy előttem írták, a szájába vesz mindent. Még ha a nyelve, szájpadlása fertőtlenítve is lesz a nyála által, a szája környéke nem. Rengeteg dolgot rá tud kenni, át tud vinni a pici gyerekre, amit az ő szervezete még nem feltétlenül tud kezelni.

Én sem hagyom, hogy anyuék kutyája arcon nyaljon, pedig szeretem nagyon. Nem finnyásságból, a macskáim rendre összetaknyozzák a képem amikor hozzám dörgölőznek, de elég ránézni, mit meg nem csócsál az az állat ott kint az udvaron...

2015. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!