Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy agresszi...

Honnan tudhatom, hogy agresszió miatt ugat a kutya egy másikat vagy pedig védi a területét?

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
A kérdésnek nincs értelme. A védő ösztön is egy agresszív megnyilvánulás.
2015. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Ha a területén van, akkor védi a területét, pontosabban jelzi neked, hogy ne akarj bemenni. Ha nem, akkor más okból ugat, ami egyébként a legritkább esetben agresszió. Ismered a mondást: amelyik kutya ugat, az nem harap. Ha agresszív akar lenni egy kutya, akkor befeszül, morog, majd harap, de az ugatás önmagában max. figyelmeztetés.

A pitem például akkor szokott ugatni másik kutyát (mármint nem a kertben, hanem akárhol máshol), ha fél tőle, vagy ha nagyon-nagyon szeretné játszani hívni, illetve a kertből még az utcában lévő többi kutyával szokott "telefonálni" - amikor nem azért ordít, mert valaki házat őriz, hanem az egyik ugat unalomból, ő meg válaszolgat neki.

2015. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak azert kerdeztem mert az egyik ismerosunknek csivavai vannak, es a mi kutyankat folyamatossan ugatja 10cm-rol... es ugy hallottam ha egy kutya a teruletet vedi akkor nem harap viszont ha agresszio miatt akkor igen, es eddig nem mertuk lent hagyni a mi kutyankat nehogy bantsa
2015. aug. 8. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Akumi, általában egyet értek veled, de most hülyeséget mondtál. Ha csak 1-2 igazi őv tréninget láttál, akkor tudnod kellene, hogy van zsákmányos és védős ugatás. A védős ugatás pedig igenis agresszív. A mondás pedig hülyeség.
2015. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!